Jump to content

Kombine Çözüm: Kompozit Meme Büyütme...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kombine çözüm: Kompozit meme büyütme

 

fft2mm7614357.jpg

 

"Göğüslerim yeterince büyük mü, şekilli mi, yoksa çok mu büyük?” Bu sorular neredeyse her kadının ergenlikten itibaren aklını kurcalıyor ve ideali oluşturmak için de estetik cerrahi uzmanlarının kapısı çalınıyor.

 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Mert Demirel, meme büyütme operasyonları hakkında bilgi verdi:

 

Herkese tek tip protez olmaz

Dr. Demirel, meme büyütme ameliyatlarının süt bezlerinin arkasına tıbbi silikon implantlar yani protezler koyularak yapıldığını söyleyerek “Hekimin pratiğine göre giriş yeri, meme altında, ucunda veya koltuk altında kalır. Meme protezleri çok seçeneklidir. Hangisinin olacağı hastayla yapılan görüşmede, kişinin meme büyütme amacı, beklentisi, medeni hali, yaşı ve en önemlisi fiziksel özellikleri dikkate alınarak karar verilir” dedi.

 

Nihai kararı hekim vermeli

Hastanın kendi tercih ve isteklerinin de dikkatle dinlenmesi gerektiğini belirten Dr. Mert Demirel, nihai kararın hekim tarafından verilmesinin çok daha sağlıklı olacağına işaret etti ve “Makul ölçülerde hastanın isteklerini karşılayabilmek gerekir. Fakat kendini iyi ifade edip son kararı hekime bırakmak daha sağlıklısıdır. Hastalar çoğu zaman korktukları ve toplumsal çekinceleri sebebiyle küçük protezleri tercih eder. Sonradan ki, bu yaklaşık bir ay sonraya denk gelir, şişlikler geçtikten sonra pişmanlık duyarlar. Bu yüzden hastalara örnekleri göstermek, karar aşamasında önemlidir. Estetik cerrahide iletişim her şeydir” diye konuştu.

fft31_mf7614368.Jpeg

 

Tam vücut analizi yapılır

Silikon protezler ile yapılan meme büyütme operasyonları çoğunlukla sorunsuz geçen ve yüz güldürücü işlemler. Hastanın vücut özelliklerine göre seçilen protezler sayesinde oldukça doğal sonuçlar elde ediliyor. İyi bir vücut analizinin sonuca ulaşmakta çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: Vücut analizi yapılırken; omuz mesafesi, göğüs duvarı çevresi, meme dokusu miktarı, doku gevşekliği, meme ucunun yeri değerlendirilir.

 

En doğal ve sağlıklı sonuç

“Çok zayıf dokulu hastalarda, meme protezi uygulamalarında ileriki dönemlerde silikon protezin kenarlarının ele gelmesi veya üst dekolte, meme bileşkesi geçişlerinde doğal olmayan görüntü gibi problem ortaya çıkabilir” diyen Dr. Demirel, son olarak şu bilgileri verdi:

 

"Bu bölge problemlerinin daha rafine biçimde çözülebilmesi için yeni bir anlayış geliştirilmiştir. Kompozit meme büyütme. Bu işlemde operasyon bölgesi çevresindeki doku eksiklikleri ve olası geçiş problemleri için eş zamanlı yağ enjeksiyonu yapılır. Yağ enjeksiyonu, hastanın kendi cilt altı yağının alınarak, ihtiyaç gösteren alana uygulanması şeklindedir. Yağ alınırken travmatik yaklaşımdan uzak yöntemler kullanılır. Normal liposuction (yağ emme) işleminden farklı cihaz ve yöntemler uygulanır. Böylelikle yağın uygulandığı yerde daha sağlıklı biçimde yaşaması ve kalıcı olması istenir. Kompozit meme büyütme, uzun dönemli sonuçları seçilmiş hastalarda daha iyi olan yeni bir yaklaşımdır. Silikon meme protezi ve yağ enjeksiyonunun beraber uygulanması ile daha doğal ve sağlıklı sonuçlar elde edilir."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...