Jump to content

Dolgun Dudak Estetiği...


Renan

Önerilen Mesajlar

Dolgun dudak estetiği

 

dolgun-dudaklar-icin-600x397-640x360.jpg

 

Dolgun dudak estetiği

 

Dudak dolgusu estetik cerrahide en fazla talep edilen operasyonların başında geliyor.

 

Dolgun dudaklar yüze sağlıklı, çekici, neşeli ve sıcak bir ifade verir. Mimikleri ve yüz ifadelerini daha belirgin hale getirir. Güzel bir gülümsemenin de, küsmenin de, ağlamanın da sembolüdür.

 

Dudak dolgunlaştırma estetiği nasıl yapılır?

Dudak dolgunlaştırma estetiğinde dolgu ve botoks enjeksiyonunun bir arada kullanılması gerekebilir. Günümüzde en yaygın kullanılan dolgu türü hyaluronik asit dolgu malzemeleridir. Hyaluronik asit zaten vücutta da bulunan doğal bir maddedir. Özellikle yaşlanma bağlı dudak hacmi azalmalarının sebebi vücuttaki doğal hyaluronik asidin azalmasıdır. Bu yüzden dudak dolgusu estetiğinde en yaygın olarak tercih edilen malzemesidir. İşlem sırasında estetik cerrahınız ince uçlu iğnelerle dudaklarınıza az miktarda dolgu malzemesi enjekte eder. Birkaç dakika içinde tamamlanabilen ağrısız ve sızısız bir işlemdir. İşlemin hemen ardından sonuçları görünür hale gelir. Hasta yarım saat içinde işine dönebilir.

grey.gif

 

Dudak dolgusu estetiği ile neler yapılabilir?

Dudak konturu tıpkı dudak kalemi ve ruj sürülmüş gibi belirgin hale getirilebilir. Hacim, çıkıklık ve dolgunluk sağlanabilir. Yani alt ve üst dudağın dolgunluğu artırılabilir. Üst dudağın tam ortasındaki yay belirginleştirilebilir. Daha genç ve mutlu bir görünüm elde etmek için ağız kenarlarındaki çizgiler yok edilebilir. Eğer varsa üst dudakta oluşan dikey çizgiler ortadan kaldırılabilir.

 

Sonuçlar hemen görülebilir mi?

Dolgu enjeksiyonundan hemen sonra dolgunluk görülür hale gelir. Operasyonun üzerinden bir iki gün geçtikten sonra dudaklar daha doğal bir görünüme kavuşur.

 

Dudak dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Dolgu dolgusu enjeksiyonun etkisi genellikle 6 ile 12 ay arasında sürer. Bu ürünlerin ömrü kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden dudak dolgusu yapacağınız estetik cerrahınızı ve sağlık kurumunu çok dikkatli seçmelisiniz.

 

Dudak dolgusu estetiğinin faydaları nelerdir?

Dolgun dudaklar kişinin kendini daha sağlıklı, daha çekici, daha güzel, daha canlı ve enerjik hissetmesini sağlayabilir. Eğer siz de dudaklarınızın görüntüsünü güzelleştirmek istiyorsanız dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanabilirsiniz. Operasyonun sonucundan memnun kaldığınız sürece devam ettirebilir, bir sonraki uygulamada şeklini değiştirebilir, isterseniz devam etmeyerek dudaklarınızı eski haline döndürebilirsiniz.

 

Sevgiyle kalın.

 

Op. Dr. Güncel Öztürk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...