Jump to content

Kadınlara Hayati Öneriler...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kadınlara hayati öneriler

 

1456493787184.jpg

Bazı kadınların regl dönemi hafif yorgunluklarla bazı kadınların ise şiddetli ağrılarla geçer ve çoğu zaman bununla nasıl baş edileceği bilinmez" diyen Liv Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Cem İyibozkurt regl ağrısıyla baş etmeni yollarını açıkladı.

 

''Karnın alt tarafına sıcak torba uygulamak etkili oluyor''

 

Uzman doktor yazılı açıklamasında kadınlara, "Ağrınızın başlayacağını hissettiğinizde uzanın, ağrı kesici alacaksanız hemen başlayın. Çünkü ağrı kesicilerin en etkili olduğu zaman ağrı başlarken aldığınız zamandır. Ağrı kesici olarak ibuprofen içeren ilaçlar ilk tercihtir. Her seferde 400-600mg ibuprofeni her 4-6 saatte bir alabilirsiniz. Naproksen içeren ağrı kesiciler de oldukça etkilidir.K arnın alt tarafını ovuşturmak ve bu bölgeye sıcak torba uygulamak oldukça etkili olabilir. Sıcak uygulaması kasların gevşemesine sebep olarak ağrıyı azaltabilir. Ilık bir duş aynı etkiyle ağrıyı azaltabilir" önerilerinde bulundu.

 

'Bu çaylar ağrı kesici özelliği gösteriyor

 

"Germe egzersizleri gibi hafif egzersizler, yürüyüş ve yoga gibi aktiviteler yararlı olabilir" önerisiyle açıklamasını sürdüren Cem İyibozkurt:

 

"Zencefil ve ahududu içeren içecekler ve çaylar ağrı kesici özellik gösterebilir. Bu dönemde bu tip içeceklerin tüketimi arttırılabilir. Kesin olarak gösterilmese de bazı çalışmalarda akupunkturun regl ağrılarına iyi gelebileceğini gösteren bazı çalışmalar yapıldı.Sigara ve alkol damarlarda daralma etkisi yaratacağından ağrıları arttırabilir.Yağ tüketimi az olan ve yeşillikten zengin beslenenlerde regl ağrılarının daha az olduğuna dair bilgiler var. Bu dönemde kan kaybı olduğu için demir içeren besinler de mutlaka daha fazla tüketilmelidir.Bu dönemde sosyalleşerek veya hobilere yönelerek ağrı algısı bir miktar yönetilebilir.Regl ağrıları fazlaysa ve diyet, beslenme değişiklikleri, ağrı kesiciler etkili olmuyorsa bir doktora mutlaka danışmak gerekiyor.Ağrılar anatomik bir problem olmadan da fazla oluyorsa doğum kontrol hapları ile kontrol altına alınabilir. Bir doktora danışarak doğum kontrol haplarına başlamak ağrıyı tümden ortadan kaldırabilir."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karnın alt kısmına sıcak uygulanmazzz nedeni ise o bölgede içerde iltihabi bir durum varsa daha da kötüleştirecektir ve çok farklı sorunlara neden olacaktır

civanperçemi çayı ve kekik çayı ile en ağır regl sancısı bile atlatılır

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Erkekler Nasıl Kadınlara Aşık Olur?

   Erkekler pek çok bayanın aksine yaşadığı ilişkinin geleceğini düşünmez. Evlenmek onlar için önemli bir karar ve pek çok nimetten vazgeçmek demektir. Bu nedenle olabildiğince evlilikten kaçar ve bu süreç içerisinde birçok bayanın yok yere oyalamış olurlar. Aşık olabilecekleri bir bayan arayan erkekler bu bayanın sahip olması gereken özellikleri karşısındaki kişide göremeyince ilişkinin geleceğini düşünmek için bir sebep kalmamış demektir onlar için. Kısa süren ilişkilerin bitme nedeni de ya erkeğ

   , Yer: Aşk-İlişkiler-Evlilik

  • Kari Koca için Evlilik Hayati Nasil Geccek Ebced Değeri

   kari koca evlilik hayati nasil geccek bunu su sekilde öyreniyorsun tabiki hersey allah bilir ben gizli ilim den veriyorum   kendi ismini ve kocayin ismini veya evlencen kisinin ismini ebcet deyeri buluyosun sonra 7 ilave ediyorsun sonra 9kuza taksim edilir.   1-kalirsa.ayrilirlar 2-kalirsa.büyük bir sadet ve bosluk isaretidir 3-kalirsa.genclikleri zorlukla yoklukla gecer---yasliliklarii sadetle bollukla gecer 4-kalirsa..ugursuz cirkin bir hayat isaretidir 5-kalirsa..cok mal ve evlatla

   , Yer: Havas & Hüddam

×
×
 • Yeni Oluştur...