Jump to content

İngiliz Üniversitelerinden Online Diploma.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Dünyadaki milyonlarca kişi yepyeni bir merkezi bağlantı sistemiyle İngiltere’nin dünya çapındaki 24 üniversitesinde bedava diploma kurslarına katılabilecek.

 

 

YouTube’a benzer şekilde devrimci hub’ı bilgiişlem merkezlerine yerleştiren İngiltere’deki bazı araştırma üniversitelerinin yarısının hazırladıkları kısa dersleri dijital platforma yükledikleri bildirildi. Kursların kaydolmak isteyen herkese şartsız açık olduğu belirtildi. Yani diplomalarda notlara bakılmayacak.

 

Bazı gözlemciler, bu trendin birçok üniversitenin kampuslarını olumsuz yönde etkileyebileceğini söylesede kimse nasıl bir sonuç alınacağını kestiremiyor. Birmingham,Bath, Warwick, King’s College London, Leeds ve Abdullah Gül’ün iki yıl yüksek lisans yaptığı Exeter gibi ünlü üniversiteler ücretsiz online dersleri geliştiren üniversiteler arasında.

 

Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerinden insanlar, kurslara, tablet, akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabilecekler. Beş veya altı haftalık kısa kurslardan, 10-12 haftalık akademik sömestre kadar uzun üniversite diploma kurslarına kayıt yaptırılabilecek. Üniversitenin birinci sınıfında okuyabilmek ve sınıf geçmek için haftada birkaç saat ders çalışmanın yeterli olacağı öğrenildi. Zamanla üniversitelerin düzenleyecekleri sınavlardan para alabileceği belirtildi.

 

Girişimi İngiliz hükümeti destekliyor ama Cambridge, Oxford, University College London, Imperial College üniversiteleri ücretsiz yüksek eğitim girişimine katılmaya yanaşmıyor.

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...