Jump to content

Almanlar'ın Türkiye İlgisi Hız Kesmiyor


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

1457825249608.jpg

 

Dünyanın en büyük turizm ve seyahat borsası ITB'de açıklanan "Reise Analyse-RA 2016" raporuna göre Alman turistlerin Türkiye ilgisi azalmayacak. Tatil tercihlerinde İspanya ve İtalya'dan sonra Türkiye'yi üçüncü sıraya koyan Almanlar'ın yüzde 26'sı önümüzdeki 3 yıl daha Türkiye'de tatil yapacağını belirtti.

1457817921063.jpg

 

3 YILLIK PLANDA VARIZ

Araştırma için Mayıs 2015- Ocak 2016 tarihleri arasında 14 yaş üzeri nüfusu temsilen 7 bin 500 kişi yüz yüze görüşmelerin yanı sıra internet üzerinden 5 bin Alman vatandaşına sorular yöneltildi. Raporu yorumlayan Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı Kerem Köfteoğlu, "2016'da Almanlar'ın tatil yapma isteği artıyor. 2015'te kesinlikle tatil planı yaptığını belirten Alman oranı yüzde 58 iken 2016'da yüzde 59'a yükseldi" dedi. RA 2016 araştırmasında Türkiye açısından önemli bir bulgu olduğuna dikkat çeken Köfteoğlu "Almanlar'ın kriz ve sorunların yoğun olarak yaşandığı ülkelere olan ilgisi rapora yansıdı. Araştırmaya katılanların yüzde 26'sı önümüzdeki 3 yılda Türkiye'de tatil yapabileceğini belirtti. Yunanistan ve Hırvatistan için bu oran yüzde 22, Mısır için 9, Tunus içinse yüzde 6 olarak tespit edildi. Bu sonuç, Türkiye'ye olan ilginin tüm olumsuzluklara rağmen hâlâ yüksek bir düzeyde seyrettiğini gösteriyor" diye ekledi.

 

 

TEMKİNLİ ADIMLAR

Ankette geçen yıl kesinlikle tatile çıkmayacaklarını belirtenlerin oranı yüzde 11 iken 2016'da yüzde 12'ye çıktı. Bu sonuç, Almanlar'ın tatil yapma isteği artmasına rağmen genelde turizm için tercih ettikleri bölgelerde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle temkinli olmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Araştırmaya katılanların yüzde 71'i 2016'da kişisel ekonomik koşullarında bir değişiklik olmayacağı görüşünde. Bu oran 2015'te yüzde 72'ydi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Benzer Konular

    • Bakan Koca Gerçek Vaka Sayısını Açıkladı! Türkiye, Avrupa’da 1’inci Oldu

      Bakan Koca gerçek vaka sayısını açıkladı! Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saat içinde tespit edilen corona virüsü vaka sayısının 28 bin 351 olduğunu duyurmuştu. Yeni hasta sayısının da dahil olduğu toplam vaka sayısının açıklanmasıyla birlikte Türkiye, Avrupa'da en yüksek vaka sayısı bildiren ülke oldu. Güncellenme: 23:06, 25/11/2020 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu top

      , Yer: Haberler ve Gündem

×
×
  • Yeni Oluştur...