Jump to content

Ziyaret Edilmesi Gereken 10 Güzel şehir


Melâl

Önerilen Mesajlar

Dünya üzerinde birbirlerine zıt iklimlerde gelişmiş olsalar bile, tarzlarıyla görülmeye değerler. Ama aynı zamanda o kadar çok sayıda güzel şehir var ki, hepsini görmeye bir ömür yetmez. İçlerinden 10 şehirlik bir liste yaptık sizin için ve neden ziyaret edilesi olduklarına dair birkaç bilgi notu ekledik

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_2.jpg

 

Venedik

 

Taraçaları, gondolları, maskeleri ile güzel bu şehir. Dünyanın en romantik Kanallar Şehri, yaz aylarında her zamankinden daha güzel. Bir yandan köprüler ve dar sokaklardan yürürken, bir yandan buzlu limon ve naneli frappenizi tattığınızı hayal edin. Bu şehri keşfetmenin en iyi yolu kendinizi akışa bırakmak, mümkünse bırakın rehberinizi, birkaç saatliğine kaybolun.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_3.jpg

Santorini

 

Dünyanın En Güzel Mavi-Beyaz Şehri. Yunanistan’ın, kayıp şehir Atlantis’in kalıntısı olduğu düşünülen volkanik takımadaları üzerine kurulmuş bu şehri işte böyle adlandırılıyor. Santorini hakkında kesin olarak bildiğimiz tek şey var: Muhteşem bir coğrafyaya, fevkalade güzellikle bir mimariye ve dünya güzeli günbatımlarına sahip olduğu. Şehri motosikletle keşfedin, hakikaten çok seveceksiniz.

 

Roma

Birçoklarına göre Roma, Ölümsüz Şehir’dir. Şehirler de insanlar gibi, doğar, büyür ve ölürler. Ama Roma’da zaman başka türlü hissedilir. İşte bu yüzden bu şehir ölümsüz zannedilir. Attığınız her adımda, gördüğünüz her binada klasik ve modern zamanların izlerini yan yana göreceksiniz. Sanki bir şehirde değil, zamanda yolculuk ettiğiniz hissine kapılacaksınız. Ama kapılmayın buna, gözünüzü açık tutup iyi bir pizzacıda duraklamayı da ihmal etmeyin.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_4.jpg

 

 

 

 

 

 

Londra

 

Havadaki sihri hissediyor musunuz? İngiliz zarafeti bu şehre nakış gibi işlenmiş. Bir yanda asalet, diğer yanda özgür ruhlu Camden Town, fantastik Covent Garden ve kozmopolitan kültürüyle terbiye edilmiş koca bir şehir. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir dükkan: Ben’s Cookies. Bunu atlamayın, emin olun daha önce böyle bir lezzetle karşılaşmadınız.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_5.jpg

 

 

 

 

 

 

Bern

Aare Nehri’nin ikiye böldüğü bu başkent, dostane görünümüyle son derece davetkar. İsviçre’nin özgün peynir ve iyi şaraplarını tadabileceğiniz onlarca kafesiyle sizi bekliyor. Ortaçağı hatırlatan mimari ve kaldırımlar da cabası.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_6.jpg

 

 

 

 

 

Paris

Kibirli, uyumlu, dengeli... Bu üçü bir arada olur mu demeyin, Paris’te oluyor. Paris güzelliği, şıklığı ve gösterişi hemen her zerresinde hissettiriyor. Işık, aşk ve moda şehri olarak anılması boşuna değil. Aşık olmak için tasarlandığı ortada. Gittiğiniz her yerde bir fincan kahve ya da çayınızı elinize alıp şöyle bir bakın etrafa... Çoktan aşık oldunuz bile.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_7.jpg

 

 

 

 

 

 

New York

Hepimiz New York’u filmlerden tanırız. New York’a gitmek çoğu zaman bir film setine konuk olmak gibidir. Times Square, Chrysler Binası, Rockefeller Merkezi, Broadway... Bu şehri anlatmaya kelimeler yetmez. New York’ta dolaşırken .(başka şekilde ifade edelim lütfen) Zaten birkaç saat sonra bu duruma alışacaksınız. Merkez İstasyona mutlaka uğrayın, oradaki Junior’s’ta bir dilim cheesecake yiyin, pişman olmayacaksınız.

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_8.jpg

 

 

 

 

 

 

Rio da Janeiro

Amerika kıtasının en güzel şehirlerinden olan Rio, deniz kıyısına yapılmış bir sanat eseri gibidir. Dağlar, ırmaklar ve orman manzarayı tamamlar. Rio 16‘ıncı yüzyılda kuruldu ve o tarihten bu yana hızla büyüyor. Samba dansı, plajları ve karnavallarıyla ünlü olan bu şehir mutlaka listenizde yer almalı.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Prag

Yüz Kuleli Şehir Prag’ı unutmamalı. Bohemia bölgesinin baş kenti olan Prag’a gitmek bir masal dünyasının kapısını aralamak gibi. Sanki her kule bir prensesi saklıyor içinde. Dikkatli olun: Dükkanlar çok çekici, cazibeye kapılmak işten değil, planladığınız bütçenin üzerine çıkmayın.

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Madrid ve Barselona

Aralarında bir seçim yapamadık, bu yüzden ikisini de aldık listeye. Her iki şehir de çok özgün ve güzeller. Kendilerince pek çok sır barındırıyorlar. Eklektik, şık ve gizemli havalarıyla son derece cazip seyahat güzergahları sunuyorlar. Hadi ne duruyorsunuz, keşfedin...

 

HAVE_YOU_BEEN_TO_THE_10_MOST_BEAUTIFUL_CITIES_IN_THE_WORLD_11.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Anlamı Çok Güzel Bir Salavat

   Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin kad dâkat hileti edrikni ya seyyidi, ya Rasulullah..  Anlamı: Allahumme! Rahmetlerini, eminliklerini, bereketlerini Efendimiz Muhammed sallalahu aleyhi vesellem'in üzerine yağdır. Çaresiz kaldım, her şeyimle daraldım . bana yetiş ey efendim, ey Allahın Rasulü! '' 

   , Yer: Salavat-ı Şerifeler

  • Dünyanın En Kısa Ve En Güzel Masalları

   SARI OTOMOBİL Bir gün sarı otomobil yolda giderken, benim hiç arkadaşım yok, dedi. Bebek arabası, beni kimse itmese ben nasıl giderim, dedi. Yeşil bisiklet, sahibim balık tutuyor, pedallarımı çevirmese ben nasıl giderim, dedi.  Sarı otomobil beyaz gemiyi gördü ve ona arkadaş olalım mı, dedi. Beyaz gemi, çok ülkelere gitmem gerek, olmaz, dedi. Mor, helikopteri gördü, mor, uçmam lazım, dedi. Uçak ise, bizim bazı görevlerimiz var, dedi.  Sarı otomobil, kamyon ve otobüse, benimle arkadaş olur

   , Yer: Masallar

  • Herkesin Okuması Gereken Bir Hikaye

   Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır. Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya başlar. Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür. Ve der ki, "Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir faren

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

  • Anlatılması Gereken Bir Şeymi Bilmiyorum

   Anlatılması gereken birşeymi yoksa saklımı kalmalı bilmiyorum ancak kim ve nerde olduğumu bilemiyceniz için Allah c.c izniyle böyle bi foruma yazarak anlatarak belki bi sebeb sonuç ilişkisiyle değişimler gerçekleşicektir.   - Çok küçük yaşlarda araştırmaya başladım.. Dabbe, ruhlar alemi, cinler, kurandaki sırlar, ahir zaman, alametler, hz mehdi, tüm peygamberler, ahit sandığı, masonluk, illuminati, illuminati oyun kartları, yeni dünya düzeni, büyük orta doğu projesi , uzaylılar astral seyahet

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

  • İsim,Şehir,Hayvan,Bitki,Ülke

   İsim,Şehir,Hayvan,Bitki,Ülke   evettt..bu oyunun hepimiz oynamışızdır sanırım..ben A harfi ile başlatıyorum...benden sonra gelen hem A harfiyle ilgili cevapları versin sonrada istediği bir harfi alttaki gelecek üye için seçsin...     oyunnn başlasınnn...   alttaki üye; A Harfi ile İsim,Şehir,Hayvan,Bitki,Ülke söyle bakalım..

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...