Jump to content

Sabah Sporu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Güne egzersizle başlayın, hem kilo verin hem gün boyu mutlu ve enerjik olun.[/h]

Sabah uyanıp hiçbir şey yemeden yapılan sabah sporu yağ yaktırır. Çünkü vücut uykudayken ihtiyaç duyduğu enerjiyi karbonhidratlardan alır ve sabah uyandığımızda bu depo tükenmiş olduğundan vücut ihtiyacı olan enerjiyi yağlardan sağlar.

Yapılan araştırmalar, sabah saatlerinde yapılan yürüyüş, koşu gibi aktivitelerin yağ yakımını kolaylaştırdığını ve hızlandırdığını gösteriyor. Ancak sağlığınız zarar görmeden kilo verebilmeniz için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var...

[h=4]Sabah sporu yaparken bunlara dikkat[/h] - Öncelikle kalbinizi zorlamayacak egzersizler yapmalısınız. Örneğin 30 dakikalık yürüyüş yeterli.

- Sabah egzersizlerinin ardından kahvaltı etmelisiniz. Uzun süre aç kalırsanız vücudunuz bir miktar yağ yaktıktan sonra ihtiyacı olan enerjiyi proteinlerden almaya başlar. Bu da kaslarınızın kullanacağı proteinlerin tükenmesi anlamına gelir. Kaslarınız güçsüzleşir. Bir süre sonra sabah sporunu isteseniz de yapamayacak hale gelirsiniz.

 

- Sabah sporuna ara verdiğinizde karbonhidrat ağırlıklı kahvaltı ederseniz, vücut insülin salgılayacağı için kilo alırsınız. İnsülin, vücudun yağ depolamasını kolaylaştırır.

- Sabah egzersizlerini uyandıktan 15 dakika kadar sonra yapmalısınız. Eğer daha geç yaparsanız vücudunuzun insülin direnci düşer ve açlık hissi ağır basar. Bu hisle güne başlamak bıkkınlık hissi doğurur ve kısa sürede sabah sporunu bırakırsınız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Aman Dikkat Edin...

   , Yer: Fıkralar

  • Kanserin 10 Önemli Belirtisine Dikkat!...

   Kanserin 10 Önemli Belirtisine Dikkat! "1 - Açıklanamayan kilo kaybı. Birçok insan diet yapmadan kilo verdiği için mutlu olur ancak açıklanamayan kilo kaybı (yaklaşık 5 kilo) veya ani iştah kaybı kanserin en yaygın belirtilerinin başında geliyor. Bu belirti özellikle pankreas, mide, gırtlak veya akciğer kanserinde görülüyor. 2 - İnatçı düşük ateş. Bu özellikle lösemi, hodgkin lenfoma ve hodgkin olmayan lenfoma kanserlerinin ilk belirtileri arasında yer alıyor. Düşük ateş 37.6 ile

   , Yer: Kanser

  • Sabah Ezanında Kaçışan Kafir Cinlerin Sesi...

   Ben istemsiz bir şekilde sabaha karşı kalkıyorum kalkar kalkmaz ezan okunuyor ve tuhaf bağrışmalar duyuyorum. Sizce evime cinler mi musallat oldu? kurtulmanın yolu imandır onu biliyorum ama neden böyle oluyor ? onuda size sorayım dedim .

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

  • Sabah Namazına Kalkmakta Zorlanıyor musunuz?

   Bir alimin sohbet esnasında tavsiyesi arkadaşlar,kevser süresi de okuyarak uyanabiliyoruz ama birde bunu yapmakta fayda var.   Kişi gece yatmadan önce abdest alır , yatağına uzanır, avucuna ihlas felak ve nas surelerini okur sonra vücudunu sıvazlar , daha sonra sağ tarafına doğru uzanır , sağ elini yüzünün altına koyar ayaklarını da hafif karnına doğru çeker ve şöyle der   "Ya keyterezec ya keyterezec ya keyterezec gel beni Allah rızası için sabah namazına kaldır "derse bi- İznillah o kişiy

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...