Jump to content

Kondisyon Bisikleti Nasıl Kullanılır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kapalı ve dar alanlarda spor yapmayı mümkün kılan kondisyon bisikleti, standart bisiklet görünümündedir. Tekerlek yerine disklerden oluşan yapısı sayesinde sürekli pedal çevirmeyi mümkün hale getirir. Zayıflama sürecindeki ciddi etkileri nedeniyle zayıflama bisikleti olarak da bilinir. Kondisyon bisikleti sağlıklı ve fit bir vücut için kullanılan aletler arasındadır.

 

 

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

 

 

Zorlu hava koşullarında spor yapmayı mümkün kılar.

Bölgesel incelme sağlar.

Yağ gruplarının parçalanmasında etkilidir.

Vücuttaki kas gruplarını çalıştırır. Kemik ve kas yapısının gelişmesine katkıda bulunur.

Basen ve kalça bölgelerini sıkılaştırır.

Kalori yakımını hızlandırır.

Metabolizmayı hızlandırarak zayıflama sürecine katkıda bulunur.

 

Kondisyon Bisikleti Nasıl Kullanılır?

 

 

Kullanım şekli de görünümü gibi standart bisikletler ile aynıdır. Oturarak ya da ayakta, eller gidonu sıkıca kavramış biçimde sürekli olarak pedal çevrilerek kullanılır.

 

 

Kondisyon bisikletleri, standart bisikletlerde yer alan vites benzeri bir yapı ile ayarlanabilir. Zorluk seviyelerine sahiptir. Zorluk seviyeleri, pedal çevirme sırasında harcanan gücü arttırmak ya da azaltmak için kullanılır.

 

 

Verim almak ve sağlıklı bir deneyim yaşamak için kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır:

 

 

Kondisyon bisikleti kullanmaya başlamadan önce yaklaşık 15 dakika ısınma hareketleri yapılır. Aksi takdirde özellikle dizlerde sakatlıklar meydana gelmesi kaçınılmazdır.

Kondisyon bisikletine ilk çıkıldığı anda düşük zorluk seviyesi ve düşük hız ile başlanır. Vücut alete uyum sağladıktan sonra hız ve zorluk kademe kademe artırılır.

Kondisyon bisikletinin kullanıldığı süre boyunca hız kadranına dikkat edilmelidir. Süre, yapılan hız bilinmeli ve egzersizlerin gidişatı hız kadranlarındaki değerler esas alınarak hazırlanmalıdır. Egzersizler zaman içinde kademeli olarak ağırlaşmalıdır.

Kondisyon bisikletinden egzersiz tamamlandıktan sonra direkt olarak inilmemelidir. Tıpkı başlangıç aşamasındaki gibi hız ve zorluk kademe kademe düşürülerek durulur.

Kondisyon bisikletinden daha yüksek verim alabilmek için belirli bir egzersiz programının olması ve bu programın düzenli olarak uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca sağlıklı beslenme programıyla desteklenmelidir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...