Jump to content

Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyeler...


Renan

Önerilen Mesajlar

Burun estetiği yaptırmak isteyenlere tavsiyeler

 

1458227492260.jpg

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen burun estetiği yaptırmak isteyenlere ameliyat öncesi tavsiyelerde bulunuyor.

 

Burun Estetiği Tavsiyeleri

"Burun estetiği tüm dünyada en çok talep ve geçekleştirilen estetikoperasyon türlerinden biridir. Çünkü burun, ilk bakışta dikkati çeken, yüz güzelliğinin en belirleyici unsurlarındandır. Rinoplasti hem işlevsel hem de estetik sorunları gidermek için yapılabilir. Rinoplasti ile giderilen estetik sorunlar arasında aşırı büyük ya da küçük burun, kemer ve eğrilikler, burun ucu düşüklüğü ve asimetrisi bulunmaktadır."

 

Op. Dr. Fatih Dağdelen burun estetiği yaptırmak isteyenlerin operasyon öncesi bilmeleri gerekenleri şöyle sıralıyor "Burun estetiğinin ardından sahip olacağınız burundan mükemmellik yerine düzeltme ve iyileştirme bekleyin. Çünkü bu ameliyata giren herkesin sahip olduklarını burnunun üzerinden iyileştirmeler yapılacağını bilmesi ve beklentilerini ona göre belirlemesi çok önemlidir. Burun estetiğinizin doğal görünmesi için bu çok önemli bir kriterdir."

 

Burun estetiği ameliyatının ve ardından geçirilmesi gereken sürecin sabır gerektirdiğini belirten Op. Dr. Fatih Dağdelen "Burun estetiği ameliyatının ardından gerekli olan iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Kişilerin genel sağlık durumları, cilt yapıları ve yaşam tarzları ameliyat sonrası iyileşme süreci üzerinde çok etkilidir. Sigara ve alkol kullanımı, cildinin kalınlığı ve kalitesi, beslenme ve uyku düzeni en etkili faktörlerdir."

 

Burun estetiği ameliyatının ardından tam olarak iyileşebilmek için zamana ihtiyaç olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Op. Dr. Fatih Dağdelen "Burun estetiği ameliyatlarının diğer estetik ameliyatlara göre farkı bulunur. Estetik operasyon sonrası burnunun yeni şekline alması daha fazla zaman alır. Burnun tam olarak iyileşebilmesi için ortalama 1 yıl gibi bir süreye ihtiyacı vardır. Örneğin burnunuzdaki his kaybının tam olarak yerine gelmesi için 1 yıllık bu iyileşme sürecini kendinize tanımalısınız."

 

Son olarak ameliyat öncesinde doktorunuza nasıl bir burun istenildiğinin tam olarak açıklanması gerektiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen "Burnun yeni şekli belirlenirken hastanın var olan burun şekli ve genel yüz yapısı birlikte değerlendirilir. Ve hastanın yüzüyle en uyumlu ve en doğal şekle hasta ile birlikte karar verilir.

 

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde hasta ameliyat sonrasında nasıl bir buruna sahip olabileceğini bilgisayar destekli tasarımlar aracılığıyla bilerek ameliyata giriyor. Bu sayede hasta ameliyat sonrasında beklenmedik bir sonuçla karşılaşmamış oluyor."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...