Jump to content

23 Mart Terazi Burcunda Ay Tutulması Ve Dolunay


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Uzman Astrolog Niobe yazıyor! 23 Mart'ta, Terazi burcunda ay tutulması ve dolunay meydana geliyor. İlişkilerde ve işbirliklerinde kritik bir süreç olabilir...

 

 

Dolunaylar, sonları ve sonuçları işaret eder. Ay tutulmaları ise, en az dört dolunayın enerjilerini taşıdığı için kritiktir. Özellikle önemli konularda sonuçları ya da ilişkilerin sonunu temsil eder. Sonuçlanmasını beklediğimiz başlıklar netice kazanabilir, bir süredir sıkıntıda olan ilişkilerimiz sonlanabilir. Ay tutulmaları genel anlamda (+\-) 15 gün etkilidir. Bu hafta, Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması ve dolunay, 2013 Mart ayında başlayan Terazi Koç aksında yaşanan son tutulma olacak. Özellikle Terazi ve Koç burcunda olanlar rahatlayabilirler. Zira 2023 yılına kadar kendi burçlarında başka bir Ay tutulması yaşamayacaklar. Sıkıntılı bir süreçten geçiyor olsalar da, bu kez yaşanan tutulma diğer tutulmalara nazaran daha hafif etkilere sahip. Bu nedenle soğukkanlı kalmayı başarabilirseniz, sonrasında hayatınızda bir rahatlama ve yenilenme süreci yaşayabilirsiniz. Hayatta hiçbir şey bize gümüş tepside sunulmuyor. Başarmak için harekete geçmelisiniz. Tutulmanın etkilerini muhtemelen iki haftadır hissediyorsunuz, önümüzdeki iki hafta daha tutulmanın etkileri devam ediyor olacak.

 

 

 

 

 

 

TUTULMA TERAZİ DE NE ANLAMA GELİYOR?

 

İlişkiler sınanıyor!

 

 

Tüm ilişkilerin sınandığı bir sürece giriyoruz. Buna özellikle ikili ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler ve iş birlikleri dâhil. Öte yandan sanatla ilgili konular, adalet, eşitlik gibi toplumsal değerler, hukuksal başlıklar ve diplomatik ilişkiler de gündemde olabilir. Moda, yeni trendler, kişisel bakım gibi başlıklar da öne çıkıyor. İlişkilerde polemikler ve karşılıklı sürtüşmeler yaşanabilir. Ancak su yüzüne çıkacak gerçekler aslında bir uzlaşma ortamı da yaratabilir. Dolayısıyla sorunların temelinde yatan nedenleri açıkça fark edebileceğimiz bir süreç bizi bekliyor. Tekstil, kozmetik, moda, evlilik, diplomatik ilişkiler, ortaklıklar veya hukukla bağlantılı konular netice kazanırken, bazı yeni adımlar ve başlangıçlar da hız kazanabilir. Bu durum bir anlamda problemlerin asıl kaynağını da ortaya çıkarabilir. Bir süredir sürüncemede yürüyen ilişkileri tolere etmekte zorlanabiliriz. Bazı ilişkiler bitebilir, bazı ilişkiler de aksine canlanıp gelişebilir. Bu gelişme aynı zamanda evlilik, nişan, sözleşme gibi konuları içine alıyor. Öte yandan gökyüzünün sunduğu romantik etkileri de hissedebiliriz. Geçen haftaki yazımda detaylarıyla ele almıştım, Dilerseniz internetten okuyabilirsiniz. Ortaklık ya da iş birlikleri de hukuki bir boyut kazanabilir. Bu tutulma esnasında diğer gezegenlerin(Jüpiter Satürn, Neptün ve Venüs konumu ve 9 Mart 'ta yaşanan Güneş tutulması nedeniyle, olaylara objektif açıdan bakmakta zorluk çekebiliriz. Kendimizi hayallere kaptırabilir ve dış dünyanın gerçekliğini unutabiliriz. Bu esnada bizi yanıltmaya çalışan kişilere karşı da önlem almamız gerekiyor. Bu aralar art niyetli, tehlikeli ve ahlaksız kişilerle karşılaşma riskimiz de yüksek. Dikkati elden bırakmamalıyız. Her birimizin birbirine destek olması ve acılarını paylaşması gereken bir dönemdeyiz. Özel yaşantıda, sosyal ilişkilerde ve dış görünümde radikal değişiklikler yapma isteği duyabiliriz.

 

 

 

 

Mars'ın destekleyici konumu, bize önemli fırsatlar için harekete geçmemiz gerektiğini işaret ediyor. Önemli iş, ilişki veya projelerimizde daha seri ve istekli davranabilir, yeni girişimlerde bulunabilir, yeni metotlar geliştirebiliriz. Öte yandan geçmişe bir perde çekip, kendimize yeni bir yol çizmek isteyebiliriz. Mars bu tutulmada zıtlıklar arasında kuvvetli bir köprü görevi görüyor. Dolayısıyla hislerimizde ve düşüncelerimizde cesur davranmamız faydalı olacaktır. Merkür ise daha mühim bir konumda bulunuyor. Bu da; kritik pozisyondaki liderlerin ya da lider ruha sahip kişilerin hayatımızda kilit bir rol oynayacağı anlamına geliyor.

 

 

Tutulma ülkemizin 4. evine düşüyor!

 

 

Terazi burcundaki Ay tutulması 4. evimizde ve Mars'ımıza çok yakın bir açıda gerçekleşiyor. Bu durum ülkemizi, toplumsal değerlerimizi, ülke sınırlarımızı, tansiyonumuzu, güvenliğimizi, kritik siyasi süreçleri, tarımsal konuları, devlet arazilerini ve başta muhalefet olmak üzere tüm siyasi partileri etkisi altına alıyor. Ancak, etkilerini iki haftadır hissettiğimiz düşünülürse, olumsuz etkileri geride bıraktığımızı umalım, ama tedbiri elden bırakmayalım derim Niobe'ce.

 

 

Mars tutulması ise olumlu konumda seyrediyor. Dolayısıyla, ülke ve toplum olarak itibarımızı artıracak işbirlikleri ve görüşmeler gibi önemli adımlar atılabilir. Sınırlarımızı doğrudan ilgilendiren dengeler kurulabilir. Mülteciler ve uluslar arası anlaşmaların, görüşmelerin ve gelişmelerin hız kazanacağı bir süreç olabilir. Yardım kuruluşları, konferanslar, sivil toplum örgütleri, din ve inanç ile ilgili konular ya da kişiler ön planda olabilir.

 

 

 

 

 

 

En önemlisi, 9 Mart tutulmasının etkilerini yaşamaya aynı oranda devam ediyoruz. ''1997'deki tutulmalar tekrar ediyor'' başlıklı yazıyı okumanızı öneririm Niobe'ce. Yazıyı okumak için tıklayın!

 

 

Eylül ve Ekim’de yaşananlar hatırlanıyor!

 

 

Bu tutulma; Ekim 2015’te Terazi burcunda bulunan Yeni Ay'ın ve Eylül 2015'te Koç burcunda gerçekleşen tutulmanın bir uzantısı olarak karşımıza çıkıyor. O günlerde neler yaşandıysa, bugün karşılaşacağımız pek çok şey de benzer olayları içerebilir.

 

 

Tutulma en çok kimleri etkiliyor?

 

 

Eylül doğumlu Teraziler, Mart doğumlu Koçlar, Aralık doğumlu Oğlaklar, Haziran doğumlu Yengeçler ve Ay burçları, Marsları ya da yükselenleri bu burçlarda olanlar tutulmanın etkilerini daha güçlü hissedebilirler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...