Jump to content

Sorunlu Ayak Bileklerine Son!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Sorunlu ayak bileklerine son!

 

fft2mm7684846.jpg

 

Kalın ayak bileklerini şekillendirmek, inceltmek ve daha zarif hale getirmek ayak bileği estetiği ile artık mümkün.

 

Konu ile ilgili bilgi veren Estetik Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. Ahmet Karacalar, "Bootie botlar gibi ayak bileğini gösteren kısa botlar ve ayakkabılar, ayak bileği estetik kusuru olanlar için kabus yaşatıyor. Yanlış seçim, doğrudan dikkati bu bölgeye yönlendirebiliyor ya da ölçü sorunu varsa bot ya da ayakkabı seçiminde sorun yaşanıyor." dedi.

 

ZARİFLİK AYAKTAN BAŞLAR

 

Karacalar, "Bu sorun, ayak bileği kalınlığı olabildiği gibi inceliği de olabiliyor. Ayak bileği kalınlığıgenellikle yağ fazlalığına bağlı oluyor. Kalınlığa neden olan dokunun yağ olup olmadığı muayenede belirleniyor. Şüpheli durumlarda MR ya da ultrason yapılabiliyor. Özellikle 22-23 cm'yi geçen ayak bilekleri önemli estetik sorun. Kalınlık çok daha fazla olduğunda ayak bileği üzerinde yığılma ve fonksiyon bozukluğu da olabiliyor. Ayak bileği çok ince yapısı nedeniyle özenli ve hassas bir yaklaşım gerektiriyor." şeklinde konuştu.

 

KANSIZ VE DİKİŞSİZ DOKUNUŞ

 

Bilek estetiğinde kullanılan yöntemi anlatan ve operasyon sonrası için tavsiyelerde bulunan Karacalar, "Superdry Liposuction, kansız ve dikişsiz bir şekilde çok ince kanüllerle kalıcı incelme sağlar. Bu teknikle sadece incelme değil, ayak bileğine üç boyutlu derinlik veren hatlar da ortaya çıkarılabilir. Üstelik bu teknikle alınan yağlar saf olduğu için başka amaçla kullanma şansı da yüksektir. İşlem sonrası yüksek basınçlı çorap giyilir. Ayağa kalkma ve yürüme hemen gerçekleşir. Ancak özellikle ilk hafta hareketler yavaştır. Ayak bileği inceliği ve ayakta aşırı kemikli yapı da estetik sorun oluşturur. Özellikle 19-20 cm'in altı müdahale gerektirir. Ayak bilekleri için kişinin kendi yağı, en iyi seçimdir. Ancak bu bölgede yağ, MİKROFAT tekniği ile verilmelidir. Kalınlaştırma işleminde üç gün istirahat gerekir. Bu işlem de dikişsiz ve izsiz bir işlemdir. Bu bölge için sentetik dolgudan uzak durulmalıdır." açıklamasında bulundu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...