Jump to content

Koç Burcunda Yeniay Doğuyor!


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

7 Nisan'da saat 14:25’de 18 derece Koç burcunda yeniay doğacak.

 

Koç Burcu ateş elementinin öncü nitelikler taşıyan burcudur. Zodyakta birinci evi temsil eder. Güneş Koç burcuna geçtiği anda ilkbahar mevsimi ve yeni bir astrolojik yıl başlar. Meraklı, hevesli, girişken, cesur ve sabırsız enerjiler taşır.

Koç Burcu inisiyatif kullanmayı, öncülük etmeyi ve risk almayı sever. Bu nedenle liderlerin burcudur. İnandığı değerler için gözükara bir şekilde mücadele ettiği için savaşçıları da temsil eder.

Yönetici gezegeni Mars’dır. Savaş tanrısı Mars hem cesareti hem fiziksel gücü ile anılır. İdealist, saldırgan ve acımasızdır. Motivasyonu yüksektir, rekabeti, yarışmayı, mücadeleyi, savaşmayı sever. Onun olduğu yerde huzur ve dinginlik olması pek mümkün değildir. Mars aksiyon ister. Yanıcı, patlayıcı, ateşli her türlü silah, kesici aletler, Mars’ın yönetimindedir. Bu nedenle askerler, polisler, ordu mensupları, savaşçılar, spor ve sporcular, yarışçılar, liderler, cerrahlar, doktorlar, mühendisler, demir çelik, inşaat sektörü, itfayeciler Mars tarafınden temsil edilir.

Yeniay haritasında Aslan burcu yükselirken, Güneş ve Ay horoskopun dokuzuncu evinde birleşiyor ve yükselen noktasını olumlu görüyor. Yönetici gezegenMars da Yay burcunda yerleşerek haritadaki ateş enerjisini güçlendiriyor. Koç burcundaki Venüs Mars ile, Yay burcundaki Satürn ise Güneş ve Ay ile üçgen açı oluşturuyor. Koç burcunda yücelen ve çok güçlenen Güneş Uranüs ile birleşirken, Oğlak burcundaki Plüton ile de sert bir kare yapıyor.

Oldukça güçlü bir yeniay haritası var karşımızda. Değişim, dönüşüm ve yenilik enerjisi çok yoğun olduğu için hızlı gelişmelere gebe görünüyor. Uranüs etkisi beklenmeyeni beklememiz gerektiğini, süprizlere hazır olmamız gerektiğini de işaret ediyor. Herşeyden önce bu yeniay yeni başlangıçlar, girişimler, cesaret gerektiren konularda önemli bir motivasyon verebilir. Kurulu düzeni değiştirmek, kabukları kırmak, sınırları aşmak, isyan ve devrim gibi dürtüleri hem kişisel hem toplumsal konularda hissedebiliriz.

Yükselen yer alan Aslan ve Koç burcu her ikisi de liderler, başkanlar ve yöneticilerle çok ilgilidir. Bu nedenle ay boyunca tüm dünyada siyasi, askeri ve ekonomik konularda lider ve yöneticelerle ilgili hızlı ve şaşırtıcı gelişmeler bekleyebiliriz.

Dokuzuncu evde doğan yeniay uluslararası ilişkiler, yabancı kültürler, yüksek öğrenim, akademisyenler, din, din adamları, kutsal yerler, uzun seyahatler, vize, pasaport, gümrükler, sınırlar, göçmenler, hukuk ve yargı, basın, medya, turizm, havaalanlarını simgeler.

Uranüs etkisi ise özellikle havayolları, uçaklar, uzay, astronomi, astroloji, bilim, teknoloji ile ilgili ani durumlar da ortaya çıkarabilir. Plüton’un karanlık güçler, terör, şiddet ve ölüm enerjileri de devam ediyor. Bu nedenle özellikle havaalanlarında, uçaklar, turistik merkezler, dini mekanlarda meydana gelebilecek saldırı ve patlama riskleri de artıyor.

Antares sabit yıldızı ile birleşen yönetici gezegen Mars genel anlamda bu yeniayı da şekillendirecektir. Bu gücü iyi değerlendirmek de kötü kullanmak ta elimizde. Bencil, düşüncesiz, aşırı hırslı, gurur ve kibire yönelik eylemler olumsuz ve zararlı durumlar ortaya çıkarabilir. Ahlaklı, etik ve sağduyulu olmaya çalışmalıyız. Aksi halde

ANTARES yıldızının etkisi kötücül ve savaşçıdır. Eski astrologlara göre Mars ve Jüpiter doğasındadır. Antares dünyasal olaylarda en büyük felaketlere eşlik eden yıldızdır. Akrep'in ilk yöneticisi Mars'tır. Jüpiter de Yay'ın yöneticisidir. Fanatizm, ırkçılık, şiddet ve gözü karalık Antares’in sembolizminde de görülür. Dünyasal olaylarda şehirlerin ve ülkelerin kuruluşunu, savaşları, nükleer felaketleri, deniz kazalarını, yangınları, suiskastleri, insan haklarını, esareti, ırk ve sınıf konularını sembolize eder. Mars 17 Nisan’da retro hareket başlayacak ve dünya üzerindeki sınavları daha da artacak.

Yeniay Türkiye horoskopunun onuncu ve onbirinci evlerinde etkili olacak. Bu alan hükümet, başkan, yönetici ve liderler, ülkenin genel imajı, dünya kamuoyundaki yeri, meclis, parlemento, müttefik ülkeler, toplumsal kuruluş ve yönetimler, yasa değişimleri, ulusal hareketler, isyanlar, devrimler, yerel yönetimler, ulusal servet, ülkenin anlaşmaları, organizasyonlar, elektrik, enerji ve elektronikle ilgili konuları kapsar. Özellikle ülkemiz haritasında natal Chiron üzerinde olan, transit, Uranüs, Plüton, Satürn ve Zeus’da güçlü açılar alan bu yeniay ülkemizin ve liderimizin dünyada çok dikkat çekeceği hızlı gelişmeleri işaret ediyor.

Yaralı şifacı Chiron ülkece yaralarımızı sarmak, hata ve eksiklerimizi düzeltmek için daha aktif, cesur davranıp insiyatif alabileceğimizi gösteriyor. Şaşırtıcı ve beklenmeyen sürpriz ani durumlar hem ülkemiz hem de dünyada değişim rüzgarları yaratabilir. Kendine verilen yetkileri ve bilgileri kendi çıkarları için kullanan, güveni suistimal eden kişiler, ceza alacakları gerçeğiyle yüzleşip, korkuyla aşırı davranışlara girişebilirler. Özellikle Yay burcundaki Satürn ve Mars asker, polis ve ordunun daha aktif olabileceği, kendi güç ve potansiyellerini kullanma konusunda girişimlerde bulunabileceğini vurguluyor. Ülkemizde meydana gelebilecek beklenmeyen bir hareket tüm dünyayı şaşırtabilir.

Bu yeniay zodyak derecesi itibari ile öncü burçları daha fazla etkileyecek.

Doğum günleri 3-11 Nisan, 4-12 Temmuz, 5-13 Ekim, 4-12 Ocak olan kişiler için yeniay enerjileri daha aktif ve uzun süreli olabilir.

Vücudumuzda Baş bölgesi, gözler, kan ve baştaki organlar da Mars ve Koç burcu tarafından yönetilir. Uranüs sinir sistemini de etkileyeceğinden, bu dönemde stres ve huzursuzluğu kontrol etmekte zorlanabiliriz. Migren, tansiyon hatta beyin kanaması, felç, kalp krizi gibi ani gelişen ciddi sağlık sorunları artabilir.

 

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Burcunuzda doğacak Yeni Ay sizin için çok önemli olabilir. Koç Burcu Yeni Ay’ı enerji ve motivasyonunuzu arttırırken, hayatınızı değiştirecek önemli fırsatları da karşınıza çıkarabilir. Gerekli azim ve cesareti gösterdiğiniz takdirde çok önemli atılımlar yapabilirsiniz.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Koç burcunda doğacak yeni ay, bilinçaltınızda yeni keşifler yapmanıza imkan verebileceği gibi, yaratıcılığınızda ve ruhsal yönünüzde de yeni açılımlar yapabilirsiniz. Sağlık sorunlarınızın çözümü için alışkanlıklarınızda radikal değişimler meydana getirebilirsiniz.Gizli bir hayranınızı fark etmeniz,herkesten gizlenen bir sırrı öğrenmeniz bu yeni ayın konularından olabilir.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Koç burcu yeni ayı size yeni iş projeleri, teklifler, yeni arkadaşlar getirebilir. Bu dönemde önümüzdeki günlerde hayatınızı etkileyecek önemli, ilginç insanlarla tanışabilirsiniz. Yaratıcı, orijinal, ilginç fikirlerle karşılaşabilirsiniz. Sosyal hayatınız hareketlenebilir, eğlenceli ortamlara katılabilirsiniz.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Koç burcunda doğacak yeni ay iş ve kariyerinizde yeni fırsatlar getirebilir. Uzun süredir beklediğiniz bir terfi, iş değişikliği veya yeni başlangıç bu dönemde gerçekleşebilir. İş yeri, ev, ofis gibi yaşadığınız yerde bir yenilik de söz konusu olabilir. Toplum önündeki statünüzü etkileyecek hızlı değişimler gündeme gelebilir.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Koç burcu yeni ayı ile birlikte hayatınızı olumlu yönde etkileyecek sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı, medya, yayıncılık ile ilgili kavramlarda hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. İş çevreniz, arkadaş gruplarınızın desteğini de alarak yeni projelere cesaretle adım atabilirsiniz.

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Koç burcu yeni ayı kazançlarınız dışında sürpriz bir gelir ve maddi kaynakla sizi karşılaştırabilir. Ortaklıklarınız ve eşinizden gelebilecek maddi destekler yanı sıra, uygun şartlarda bir kredi alabilir, prim, ikramiye, nafaka, miras gibi konularda gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Koç burcunda doğacak yeniay hayatınıza yeni ve sürpriz ilişkiler getirebilir. Süregelen ilişkilerinizde ve işbirliklerinizde de yeni girişimler ve başlangıçlar yapmak için çok uygun bir dönemde olacaksınız. Evlilik kararı veya teklifi alabilirsiniz. Bu dönemde sorunlu ilişkileri bitirmek için de daha kararlı olabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Koç burcunda doğacak yeni ay ile birlikte günlük yaşamınız ve rutinlerinizde yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Yaşadığınız ev veya ofisde değişimler, dekorasyon, yeni bir beslenme programı, giyim tarzında değişimler, evcil hayvan sahibi olma, günlük işleriniz için gerekli yeni bir yardımcıyı bulma bu yeni ayın konuları arasında yer alabilir.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Koç burcunda doğacak yeni ay yaşamınıza neşeli ve pozitif enerjiler taşıyabilir. Bu dönemde sürpriz tanışmalar ile başlayacak hızlı aşklar, arkadaşlıklar, eğlenceli faaliyetler, şans oyunlarında fırsatlar hayatınızı renklendirebilir. Çocuklarla ilgili keyifli gelişmeler olabilir.

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Koç burcunda doğacak yeni ay ile birlikte eviniz ve aileniz ile ilgili kavramlarda hızlı gelişmeler yaşamanız mümkün. Bir mülk alımı, satımı, kiralama, taşınma, ev içerisinde tadilat, yenilikler söz konusu olabilir. Aile üyeleri ile ilgili beklenmedik hızlı gelişmeler gündeme gelebilir.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Koç burcunda doğacak yeniay zihninizi hareketlendirebilirbu dönemde aklınıza çeşitli ilginç fikirler de gelebilir. Eğitim, seyahat, yurtdışı, medya, yayıncılık ve ticari konularda yeni girişimler yapabilirsiniz. Kardeşleriniz ile ilgili yeni ve heyecanlı gelişmeler de söz konusu olabilir.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Koç burcunda doğacak yeni ay maddi konularda hızlı ve yeni kavramları hayatınıza taşıyabilir. Yeni kazanç fırsatları çıkabileceği gibi, ani masraflar da gündeme gelebilir. Maddi konularda risklere dikkat etmelisiniz.

 

Demet BALTACI

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...