Jump to content

Koç Burcunda Yeniay: Dışı Seni İçi Beni


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

7 Nisan günü Koç burcunda gerçekleşecek Yeniay’dan birkaç gün önce ve sonra yaşananlar, önümüzdeki 1 ayın konusunu belirleyecek gelişmeleri temsil eder. Her yeniay yeni hedefler belirler, her dolunay zamanı ise tercihlerimizin ve niyetlerimizin neticeleriyle yüzleşiriz.

 

Koç’taki Yeniay’ın gerçekleştiği ev, ne için ve kim uğruna mücadele edeceğimizi göstereceği gibi, aynı zamanda bu evin konusu dâhilinde cesaretimiz de sınanabilir. Örneğin 10. evinde Yeniay oluşan kişi, kariyeri ve toplumdaki yeri için çaba gösterdiği bir ay geçirebilir. Mesleki anlamda radikal bir değişime ihtiyaç duyduğunu hisseder ancak kariyeri yönünde alacağı risklerin ne kadar makul olduğuna dikkat etmelidir. Yine 10. evde Yeniay, şirket yöneticisinin değişimi anlamına gelebilir. 7. evdeki Yeniay partnerinizle ilgili radikal bir değişimin habercisiyken, 4. evdeki Yeniay yaşadığınız yer ya da evinizle ilgili yeniliklerdir.

 

Koç burcundaki Yeniay’la birlikte, toplumsal olarak da yeni liderlere ve sistemlere ihtiyacımız olduğu gerçeği artık göz ardı edemeyeceğimiz bir aşamada hissedilebilir. Koç yöneticisi Mars Yay burcunda ilerlediğinden, yakın çevremiz kadar bizi yöneten kişilerin de samimiyetini sorgular, söylenen yalanların hesabını sormak isteyebiliriz. Yeniay’ın alternatif yolları temsil eden Uranüs’le yakın ilişkisi gidişat konusunda “emin” davranan herkesi şaşırtabilir. Gidilmemiş yollar, denenmemiş yöntemler, tecrübe edilmemiş potansiyeller bu eksantrik gezegenle ilişkilidir. Uranüs sapasağlam görünen bir kulenin yıkılışı, kulakları tırmalayan bir siren sesidir; tekrar uykuya dalmak mümkün olmayabilir.

 

Yeniay’ın Plüton’la kare açısı, yeni şeylere yer açmak için, eskilerden kurtulmak anlamına gelir. Bu evrede takıntılı eski âşıklardan haber alabilir, gönderdiğiniz mesajlara boş yere yanıt bekleyebilirsiniz. Eğer değişime uyum sağlamak konusunda direnç gösterirseniz hayat telefonunuza indirdiğiniz hatalı bir güncelleme gibi, kişi listelerinizi ve muhafaza etmekte direttiğiniz şeyleri sizin yerinize silebilir!

 

Nisan ayı içerisinde Merkür ve Mars geri hareketlerine başlayacağından, hem fiziksel hem de zihinsel enerjimiz düşebilir. Koç burcunun yeniden doğum ateşiyle arınmak ve değişime hazırlanmak gerekiyor ancak henüz değişim konusunda cüretkâr davranmak için erken olabilir. Yeniay’la birlikte kendinize “içimi yakan ateşin kaynağı nedir? Neyi keşfetmem gerekiyor? İçimdeki çocuğun ağlayışını nasıl susturabilirim? Bağırmadan ya da karşımdakini incitme amacı taşımadan nasıl konuşabilirim? Eşitlikçi olduğum konusunda samimi miyim? Tepeden aşağıya doğru yuvarlanan taştan farkım nedir? Niyetim ne kadar temiz?” diye sormanız faydalı olabilir.

 

Koç ve yöneticisi Mars savaşla, şiddetle, silahlı kuvvetlerle ilgili bulunur. Fakat Mars’ın Retro hareketine başlayacağı evre, dışarıdaki değil içerideki savaşı temsil eder. Spor müsabakaları ve seyahatlerimiz esnasında ekstra dikkatli olmamız gereken bu ay, düşünsel ve bedensel olarak yavaşlamamız son derece önemli.

 

Voltajı ve tansiyonu yüksek bir Yeniay yaşayacağımız için şimdiden sabır antrenmanları yapmaya başlarsanız, 2 hafta sonraki dolunayı daha rahat atlatabilirsiniz. Ateşin kül eden, yok eden yakıcılığından çok ışığına odaklanmayı başarırsanız, karanlıkları aydınlığa kavuşturan ve yaşam veren yıldızların ışıltısını birbirinizin gözlerinde de görebilirsiniz.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Kristin Demirci

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...