Jump to content
Nefertari1500428479

Marstaki Selam Yazısı

Önerilen Mesajlar

 

 

 

Bu yazı Arapça "Es selam" olarak açık bir şekilde görülmektedir.

Bu yazının yan bölümlerinde’de yine HİLAL’ler bulunmaktadır.

Muhuddin Arabi Hazretleri bakın eserinden bu durumu nasıl açıklıyor:

 

Allah’ın (c.c) izniyle kainatta izin verilen yerlere kadar Tayy-ı mekânla gezen kutuplardan biridir. Gezip gördüğü yerlerde geleceğin insanlarına Mars’ta olduğu gibi Selam ve benzeri izler bırakmıştır. Hatta gezdiği yerlerin tamamını “Hakikat Arzı” olarak nitelendirmiştir. Futuhat-ı Mekkiye adlı eserinin 1.cilt 8.bölümünde bu gezilerinden bahsetmiştir.

 

 

“İnsanoğlu bir gün gelecek uzayda seyahat edecektir. Merih'e uğradıklarında benim onlara bırakmış olduğum bazı iz ve işaretleri göreceklerdir.”

 

 

“Orada bembeyaz kafûrdan bir yere girdim içinde çeşitli mekânlar vardı. Birisi ateşten daha sıcaktı. İnsan onun içine girer ve o ateş insanı yakmaz. Orada bazı mekanlar ılık bazı mekanlar soğuktu…"

kardesimkuran-muhiddinden selam10.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir sene önce rast gelmiştim sanırsam. Bir tane ayakkabı markası, ürettiği bir modelin üzerine burçların simgelerini yerleştirmiş. Lâkin duyarlı bir vatandaşımız bunu sorun etmiş ve Facebook profili yardımıyla bu tepkisini kitlelere ulaştırmış. Peki vatandaşın şikayet sebebi, sahip olduğu burcun ayaklar altına alınması mı? Hayır. Şikayeti, Allah'ın adının ayakkabıya yazılması! Çünkü Başak burcunun simgesi Arapça Allah yazısının aynısı!

 

basak-6171.jpg

 

Buna rağmen vatandaş özür dileyeceğine, ayakkabının üreticisi özür diledi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Matrix selamlar öncelikle..Yazını okuyunca aklıma ilk olarak şu geldi: "hadi ateistler bunuda açıklayın budamı tesadüff ?" :) es selamın arapça yazılışını bende araştırıyorum kaynağı bulduğum zaman paylaşıcam ancak arapçada harfler şemsi ve kameri olmak üzere 2 ye ayrılır yani bazı harflerde yazılış farklılıkları olduğunu biliyorum..istersen google earth den koordinatları girip bakabiliyorsun hatta nasa marsın belirli yerlerine siyah bant gibi birşeyler çekerek kamufle etmiş bu yazının olduğu yerdede bantlar var ama yinede yazı görülebiliyor incelemek isteyen olursa koordinatları veriyorum..

 

 

GOOGLE MARS KOORDİNATLARI:

 

85'47 37 91 G 3 25 07 10 D

 

85'43.53.35 G 2 47.56.46.D

 

85'43 09.66 G 2 38.40.67 D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Yeni Oluştur...