Jump to content

Pilates Nasıl Zayıflatır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Son yılların popüler sporlarından pilates, bölgesel olarak değil çok yönlü olarak kas güçlendirmeye, vücudu biçimlendirmeye ve kalori yakmaya yarar. Kalori yakmak pilateste öncelikli amaç değildir. Ancak kişinin vücudunun gözle görülür şekilde biçimlenmesi söz konusudur.

 

 

Pilates, yapılan hareketlerin zorluk derecesine göre başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye olmak üzere üçe ayrılır. Bu seviyelerde, yapılan hareketlerle yakılan kalori miktarları da birbirinden farklıdır. Örneğin; başlangıç seviyesinde saatte ortalama 250 kalori yakılırken, ileri düzey pilatesle bu miktar 400’e çıkarılabilir. Ancak, herkes her pilates hareketini uygulamamalıdır.

 

 

Pilates hareketleri kaslara yönelik olduğu için vücudunun herhangi bir yerinde sakatlık, incinme ya da hassasiyet olanlar için bazı hareketler doğru olmayabilir. Bu nedenle, yapılacak pilates hareketleri ve sıklıkları bir pilates hocası tarafından belirlenmeli ve verilen hareketler düzenli olarak uygulanmalıdır. Pilatesin kilo vermeye yardımcı olması için düzenli yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

 

 

Pilatesin Zayıflamaya Etkisi

 

 

Pilatesin zayıflatma etkisi ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, kişinin beslenmesidir. Pilates yapılırken, dengeli bir beslenme programı uygulanmalı, fazla kalorili besinler tüketmekten kaçınılmalıdır. Pilatesten 1-2 saat önce yemek yemek kişinin hareketleri daha rahat yapmasını sağlar. Genellikle protein ve karbonhidrat açısından zengin olan besinlerden oluşmalıdır.

 

 

Pilates tek başına, diğer egzersizler kadar kilo vermede etkili değildir. Bu disiplin, daha çok kasları ve vücudu şekillendirmesiyle ve kişiye düzgün bir duruş kazandırmasıyla bilinir. Diğer sporlardan farklı olarak kasları şişirmeden güçlendirir ve çok sık çalışmayan kasların bile çalışmasını sağlar. Kasların çalışması da vücutta yağ tutulmasını önleyecektir.

 

 

Pilatesi yürüyüş, yüzme ya da koşu gibi sporlarla desteklemek kişinin fit bir görünüm kazanması için önemlidir. Kondisyonu artıran ve bağışıklığı güçlendiren pilates, fiziksel olarak fayda sağladığı gibi ruhsal olarak da dinçleştirici bir etkiye sahiptir. Bu da, kişinin kendini daha enerjik hissetmesine ve daha hareketli ve sağlıklı bir yaşam oturtmasına yarayacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...