Jump to content

Hani'deki Hain Saldırıda Şehit Sayısı 2'ye Yükseldi


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

TSK, Diyarbakır Hani'de dün gece bomba yüklü tankerle yapılan saldırıda 1 askerin şehit düştüğünü 39 askerin de yaralandığı açıklanmıştı. Tedavi altına alınan yaralı askerlerden birinin daha şehit olduğu haberi geldi. Saldırıdaki şehit sayısı 2'ye yükseldi

 

fft2mm7709757.jpg

 

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada,

"11 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 23.10 sularında, kışla içinde lojmanların da bulunduğuDiyarbakır-Hani İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 39 kahraman silah arkadaşımız, altı yakını ve iki sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakca girişilen saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız ile yakınlarına ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamanın ardından tedavi hastanede tedavi gören yaralı askerlerden birinin daha şehit olduğu haberi geldi. Hain saldırıda şehit olan asker sayısı 2'ye yükseldi. Yaralı askerlerin tedavisi sürüyor.

HAİN SALDIRIDA ŞEHİT DÜŞTÜ

Dün gece yapılan hain saldırıda şehit düşen askerin Uzman Çavuş Burak Cantürk olduğu öğrenildi.

fft31_mf7709768.jpeg

Şehit Uzman Çavuş'un, babası Ali Cantürk'le çektirdiği fotoğraf.

 

fft31_mf7709769.jpeg

ŞEHİDİ ARKADAŞLARI UĞURLADI

 

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk için tören düzenlendi. Diyarbakır Asker Hastanesi'ndeki törende, şehidin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz geçmişi okundu ve dua edildi.

fft31_mf7710482.jpeg

Bombalı saldırıda yaralanan şehidin silah arkadaşlarının da hazır bulunduğu törenin ardından Cantürk'ün cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Giresun'a gönderildi.

fft31_mf7710483.jpeg

Cenaze törenine, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Diyarbakır Asker Hastanesi Başhekimi Tabip Albay Servet Emeksiz katıldı.

fft31_mf7710619.jpeg

HANİ SALDIRISINA YAYIN YASAĞI KARARI

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde terör örgütü PKK'lılar, Lice karayolu üzerinde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı önünde mazot tankerine yükledikleri patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmişti.

Hani Sulh Ceza Hakimliği, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde dün meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili yayın yasağı getirilmesini kararlaştırdı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) yapılan açıklamada, Hani Sulh Ceza Hakimliği’nin, 11Nisan Pazartesi günü Hani’de meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle, soruşturmatamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamında medyada her türlü haber, röportaj, eleştirive benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verdiği bildirildi.

 

 

KAYNAK

Hani'deki hain saldırıda şehit sayısı 2'ye yükseldi - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...