Jump to content

Yeni Trend: Kök Hücre İle Meme Dikleştirme...


Renan

Önerilen Mesajlar

Yeni trend: Kök hücre ile meme dikleştirme

 

fft2mm7711570.jpg

 

Meme dikleştirme ve dirileştirme içinde kök hücrenin etkisi giderek daha da çok fark ediliyor. Estetik Cerrrahi Uzmanı Prof.Dr. Ahmet Karacalar "Kök hücreyle meme dirileştirme ve dikleştirme uygun kişilerde bedeni de şekillendiriyor" dedi.

 

Estetik Cerrrahi Uzmanı Prof.Dr. Ahmet Karacalar konu ile ilgili bilgiler verdi:

 

"Kök hücre enjeksiyonu, meme büyütmede özellikle yağ rezervi fazla olan kişilerde silikonla büyütmeye çok iyi bir alternatif olduğu bilimsel olarak kabul edilmektedir. Dikişsiz ve doğal bir şekilde bir ya da iki beden büyümeye yardımcı olur. Üstelik yağ alınan yerlerde de şekillenme yapacağı için işlem tam bir beden heykeltıraşlığıdır.

 

Bir diğer önemli avantajı da ortaya çıkmaya başladı. Özellikle doğum sonrası meme üstünün boşalmasına bağlı yalancı meme sarkmalarında da bu sorunu kesi olmadan çözebiliyor. Kilo verme ya da yaşa bağlı memedeki gevşeme sorununu giderir ve memeyi dirileştirir. Meme dikleştirme ve dirileştirme içinde kök hücrenin etkisi ve yararları giderek daha çok fark edilmektedir.

 

Diriliğini kaybetmiş meme özellikle doğum sonrası ya da kilo kayıplarında sık görülen bir sorun. Diriliğini kaybetmiş meme yalancı olarak sarkık ta görülür. Bu tür memelerde kayıp hacmin eklenmesi memeye daha diri ve daha kalkık bir görüntü verir. Bu tür memelerde dikleştirme operasyonu genellikle yanlış bir seçim olur.

 

Memeyi küçültürken bazı kalıcı izler bırakılması anlamına gelir. Yalancı meme sarkmalarında teşhis bu nedenle çok önemlidir. Meme başı ile meme altı kıvrımı arasında ki ilişki bir memenin sarkık olup olmadığını gösterir. İdeal meme başı, meme altı çizgisi ile aynı ya da üzerinde olmalıdır. Bunun altında olduğu zaman meme sarkması tanısı konur. Özellikle ilk evre meme sarkmalarında da kök hücre ile meme dikleştirme mümkün olabilir. Meme sarkmasının fazla olduğu evre 2 ve evre 3 sarkmalarda ise fazla dokuyu çıkarmadan memeyi dikleştirmek mümkün olmaz.

 

Diriliğini kaybetmiş memelerde kök hücre enjeksiyonu tercih edilecek ise öncelikle yağ rezervine bakılır. En az 300 cc yağ verici alanı olan kişiler bu işleme uygundur. Enjektörle alınan yağların bir bölümü kök hücre elde etme cihazı ile kök hücreler ayrıştırılır. Bu kök hücreler ile yağ hücreleri bir karışım haline getirilir. Memenin boş olan yerlerine ve memeyi kaldıracak şekilde kritik noktalara enjeksiyon yapılır. İşlemden sonra meme hareketini kısıtlayıcı bir sütyen giyilir. Dikiş ya da dren kullanılmaz. Hastane yatışı gerekmez.

 

Sonuç olarak kök hücre ile meme dirileştirme ve dikleştirme uygun kişilerde bedeni de şekillendirdiği için modern bir yöntem olarak öne çıkıyor."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...