Jump to content

Din Öğretmeni “Hipnozla Sınav Kazandıracağım” Dedi 3 Öğrenciyi Taciz Etti


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

[h=1]Din öğretmeni “hipnozla sınav kazandıracağım” dedi 3 öğrenciyi taciz etti[/h][h=2]Ankara'da, din dersi öğretmeni iddialara göre, 3 kız öğrenciyi öğretmenler odasında “hipnozla sınav kazandıracağım” diyerek taciz etti. Daha önce de hakkında şikayetler olan öğretmen hakkında 66 yıla kadar hapis isteniyor[/h] <!--Component ID : 87 --> <!--Component Order : 20 --> fft2mm7716723.jpg

 

 

<!--Component ID : 51 --> <!--Component Order : 30 --> <style> #_middle_content_bottom_child1{display:none} </style> 14 Nisan 2016

 

 

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankaya’daki bir lisede Müdür yardımcısı olarak görev yapan edebiyat ve din dersi öğretmeni M.Y.A hakkında 3 kız öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla 66 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede, öğretmenin, öğrencileri üniversite sınavını kazanmaları için ”Hipnotize edeceğini” söyleyerek, öğretmenler odasında taciz ettiği” anlatıldı.

 

3 Öğrenci şikayetçi oldu

Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, din dersi öğretmeni M.Y.A hakkında 3 kız öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla 66 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, lise öğrencileri C.D ile C.S ve Z.S, müdür yardımcısının tacizine uğradıkları kaydedildi.

 

 

Öğretmenler odasında taciz

Mağdurlardan Z.S “Kendisinin başka bir okulda öğrenci olduğunu ancak kardeşiyle beraber M.Y.A’dan edebiyat dersi aldıklarını, yaz tatilinde ilk defa ders almaya gittiğinde, M.Y.A’nın kendisini öğretmenler odasındaki uzun koltuğa yatırarak, hipnozla üniversite sınavını kazanmasına yardımcı olacağını söylediğini ve taciz ettiğini” belirtti.

 

 

“Derslerde hipnozdan bahsettim”

Müdür yardımcısı M.Y.A ise, savcılıktaki sorgusunda, 3 öğrencinin de yalan söylediğini öne sürerek, “Okulda rehber öğretmen olmaması nedeniyle öğrencilerin sorunlarını dinlerim. C.S ve Z.S kardeşler annelerinin bilgisi dahilinde evime geldi. Beraber yemek yedik. Derslerde kötü alışkanlıklardan hipnozla kurtulma olasılığından bahsettim. Mağdurlardan C.D, arkadaşları üzerinde baskı kurarak şikayetçi olmalarını sağladı” dedi. Hakkında başka şikayetlerin de bulunduğu belirtilen M.Y.A’nın 22 yıldan 66 yıla kadar hapis ile cezalandırılması istendi.

 

Kaynak: Din öğretmeni “hipnozla sınav kazandıracağım” dedi 3 öğrenciyi taciz etti - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...