Jump to content

Alıştım


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Alıştım, insanların hayatlarında geçici olup kalıcı yaralar almaya. İçimdeki kıyametleri susturup iyiyim demeye alıştım. Her sabah güzel olacak deyip gece karanlığı gözlerime gizledim. Gece olsa da ağlasam diye beklediğimden beri kimsenin dostluğuna da inanmadım. Ne kadar iyiysem o kadar kırıldı iyi yanım.

 

İnsan bir boşluğun en karanlık dibine düşüp bir daha hiç çıkmayacağını zannediyor. Bunu bize zannettirdiler. Üstüne titrediklerimiz üstümüze koca bir yük bırakıp gittiler. Ne kadar merhametliysen o kadar fazla üzülüyorsun aslında. Hıçkırıkların boğazına dizilip ağlamamak için, içini çekip yukarıya baktığın zaman anlıyorsun yalnız olduğunu. Yalnızlığın lekesi geçmez kalpten.

 

Çayı şekersiz de içebiliyorsun, öyle yerli yersiz kızmıyorsun hiçbir şeye. Eskiden olsa, bağırıp ortalığı ayağa kaldıracakken sadece tebessüm ettiğinde anlıyorsun büyüdüğünü.

Alıştım içimdeki hevesleri kursağımda biriktirmeye. İnsanlara yol gösterip hiçbir yola girmeye cesaretin olmayınca anlıyorsun yorulduğunu. Sonunu düşünüp başlamaya korkuyorum. Olmuyor işte, onlar gibi olamıyorum. Olayları derin derin düşünüp , düşüyorum düşlerimden. Dudaklarımı ısırarak uyuyakalıyorum.

 

Alıştım neyim var neyim yoksa fırtınalara kurban etmeye. Kırmaktan korktuklarım tarafından kırıldıktan sonra bir daha annemi üzmemek için söz veriyorum kendime. Saatlerce bir boşluğa bakınca anlıyorsun unutulduğunu.

 

 

 

SONGÜL ÜNSAL-Aşkın Mavi Tonu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Alıştım artık...

   Alıştım Artık Yalnızlık Denizinde Kendimi Serinletmeye... Ama Farkında Olmadan Öyle Çok Açılmışım ki... Dönüşü Yok Artık Bu Yolculuğumun... Biliyorum ki, Ben Hep Mutsuzluğa Mahkum... Ben Hep Yalnızlığa Mahkum... Ben Hep Özlemlere Mahkum... Ve Müebbet Sensizlikle Yaşayacağım!   Bu Gün Uzak Yolları Yazacaktım... Uzaklıktaki Gücün Mesafeleri Ayrıştırarak İnsanı Yalnızlığa Mahkum Ettiğini... Birbirinden Ayrılmak İstemeyen, Birbirinin Kalbine Dokunmaktan Korkmayan insanların Neden Vazgeçti

   , Yer: Şiirler

  • Acım Mı Geçmedi .. Alıştım Sadece - Kahraman Tazeoğlu

   İnsanlar geçmişlerine en büyük ihaneti unutarak yapar .Benim geçmeyen geçmişim hep şimdide duruyor .Anılar zorlaştırmak için verilmiş cezalar sevgilim. Ben bu cezaya gülümsüyorum .Senin bıraktığın hiçbir şey ardımda kalmadı benim.İnsana en uzak dşen şey ,bilerek geride bıraktıklarıdır çünkü....Kalbimdeki yerine hiç ihanet etmedim.Gidişin hiç bitmedi bende .Kaybedecek de olsam bir yolum vardı sende .Ve hayat o kadar kuralsızdır ki bazen ,oyunu kuralına göre oynamak bile kazandırmaz insana .Seni k

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

  • Size " Alıştım Artık " Dedirten Neler Var Hayatta?

   Alışmasak daha güzel olacaktı ama alıştık artık

   , Yer: Estanbul Anketleri

  • Emre Aydın Alıştım Susmaya

   Çok zor bazen Avaz avaz susmak! Saklanmak kendine Kendinden vazgeçmişken   Çok zor bazen 'Belkiler' biriktirmek Ve sana tutunmak Hem de sana rağmen   Üşürsen söyle hemen İçimin camları kapansın Bıraktım öyle kalsın Bizim gibi darmadağın   Beni sevmediğin zamanlarda Alıştım susmaya! Hiç ağlamadım, ağlamadım Alıştım susmaya!   Beni sevmediğin zamanlarda Alıştım susmaya! Hayat soğuk soğuk hala Alıştım susmaya!   Çok zor bazen Nefes alabilmek Ve sağ çı

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Dön Sen Yoluna...Alıştım Ben Yalnızlığa

   Hani gidiyorum dedin, giden sen değildin ki...Bedenin yolda, ruhun bende kaldı. Sevmedim ben dedin, öylede olsa burda bende kalan sensin.   Dön sen yoluna.....   Çığlıkta olsan bedende, giden senin kalan ise benimdir. Ben sana dualar diledim, beddua etmez dilim. Umutsuzlık olmadı hiçbir zaman yolum.   Ben seni cümle içinde kuramadım, kelimelere sığdıramadım ,kendime anlatamadım, seni yazamadım, çizemedim. Bu çaresizlik değil ama soramadımda gidişinin sebebini. Gözlerimi gözlerindende al

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

×
×
 • Yeni Oluştur...