Jump to content

Cildi Yenileyen Peeling...


Renan

Önerilen Mesajlar

Cildi yenileyen peeling

 

1460720450500.jpg

Ciltteki ölü derinin soyulması ve yenilenmesi baştan ayağa cildi güzel gösterir. Haftada 1 ya da 2 defa geceleri kullanılan deri yenileyici ve peeling yapan hafif ürünler (örneğin az oranda glikolik asit içeren) tercih edilebilir. Cildin üst tabakasının hafifçe soyularak uzaklaştırılması esasına dayanan peeling pek çok farklı yöntemle yapılabilir. Bu şekilde hem ölü derinin giderilmesi hem de gözeneklerin temizlenmesi sağlanır.

 

15 DAKİKA MASAJ YETERLİ

 

Kahve masajı için çeyrek su bardağı kahve çekirdeği ile 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı gerekiyor. Çekilen veya havanda dövülen kahvenin üzerine azar azar zeytinyağı ekleniyor. Elde edilen karışımda kahve parçacıklarının peeling etkisi yaratması için çok fazla erimemiş olmasına dikkat edin. Bu karışımı selülitli bölgelere, dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 10-15 dakika masaj yapmak, ardından yıkamak yeterli olacaktır.

 

DOLAŞIMI ARTIRMAK İÇİN İÇİLECEK KARIŞIM

 

Birçok kişinin bildiği ancak etkisinin doğruluğundan emin olamadığı limonlu su karışımının gerçekten olumlu sonuç verdiğini söyleyen Dr. Zahide Eriş Eken, "Sabahları ılık bir bardak suya karıştırılan limon suyu veya elma sirkesi ile bir çay kaşığı bal metabolizmayı hızlandırarak selülit oluşumunu önler" dedi.

 

SU İÇMEYİ UNUTMAYIN

 

Vücut ağırlığımızın yüzde 60'ı sudur. Su, tüm sistemimizin sağlıklı çalışması ve toksik maddelerin atılmasını sağlar. Vücudunuzun su tutması ve ödeme yol açması günde en az 8 bardak su içmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...