Jump to content

Kavisli Kaş Nasıl Alınır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İfadeye anlam katmada önemli bir yere sahip olan kaşların alınma şekline dikkat edilmelidir. Yüz şekline uygun alınan kaşlar sayesinde bakışlar ve gülüş daha anlamlı olur.

 

 

Kavisli kaşlar uygulanan kaş modelleri içinde geçerliliğini koruyan modellerden biridir. Sert bakışlara sahip, yuvarlak yüz hatları olanlar için ideal olan bu kaş modeli uygulama sırasında doğru yerden kavislenmeli ve kaşın sahip olacağı uzunluk iyi ayarlanmalıdır. Yüz hatları geniş olanlar için kısa kaşlar tavsiye edilmez. Bunun nedeni kısa olan kaşların yüzü daha geniş ve sert göstermesidir. Olabildiğince uzun kaşlarla yüz ifadesi yumuşayacaktır.

 

 

Kavisli Kaş Nasıl Alınır?

 

 

Kaşlara kavis vermek için ilk adım kaşların şeklini belirlemektir. Bunun için ilk olarak kaşlar yukarı doğru taranır. Tarama işlemi kaş fırçası yardımıyla yapılabilir. Kaşlardaki fazlalık olan tüyler belirlenir.

 

 

İkinci adım kavis verilecek noktanın kesinleştirilmesidir. Bu noktayı belirlemek için bir kalemden yardım alınabilir. Kalem, burun hizasından karşıya doğru tutulur ve göz bebeğiyle kesiştirilir. Kalem ucunun kaşta gösterdiği nokta kişinin kaşlarındaki kavis için en uygun nokta olarak saptanır. Kolay tüy alımı için bu nokta bir kalemle işaretlenebilir.

 

 

Saptanan noktada kavisi yapabilmek için noktanın hemen altındaki tüyler yavaş hareketlerle alınır. İşlem devam ederken ara ara kaşlar tekrar yukarı doğru taranmalıdır. Böylece tüylerin alınmasında içeri doğru fazla kaçırma olması engellenir. Çünkü bir telin bile yanlış alınması kaşın kötü görünmesine neden olur.

 

 

Kaştaki oyuntuyu derinleştirmek için alttan almaya devam etmek hatalı bir davranıştır. Bunun yerine oyuntuyu kuvvetlendirmek için kaşın üst kısmındaki en sivri noktaya dokunmadan diğer kısımlardaki ince tüyler alınmalıdır. Bu sayede kavis ön plana çıkar.

 

 

Kavis verme işleminde oluşabilecek hata payını en aza çekmek için beyaz bir kalemle var olan kaşların çerçevelemesi yapılabilir. Bu çerçeve sayesinde dışarıda kalan kıl kökleri seçilir ve alınması daha kolay olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...