Jump to content

Farkındalık Herşeydir.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yaşama farkındalık katabilmek yaşamda hiç hata yapmadan ilerlemenin tek yoludur. Bir insan nasıl farkındalığı kazanabilir? Farkındalığı kazanmak için 7/ 24 bir objeye olaya Ya da etrafta olup biten her şeye dikkat kesilmekle elde edilmez. Zaten insanın doğasına aykırıdır ve bu başarılamaz. Çünkü muazzam bir çaba ister. Ayrıca gereksizdir. Bu farkındalık değildir.

Farkındalık olayların dışına çıkarak tarafsızca her şeyi olduğu gibi izlemek ve görmek olgunluğunu kazanmaktır. Hiçbir yorum katmadan olanı var olduğu haliyle görmektir. Bir çocuğun masum görüşüdür. Farkındalık bir çaba sarf etmeden girişilen her işte “ben şu an ne yapıyorum?” diye sorgulamak ve içten gelen sesin onayını beklemektir.

Eğer içten gelen ses onay veriyorsa yapılan iş doğrudur, içten gelen ses onayı vermiyorsa yapılan iş yanlıştır. İçten gelen ses herkesin içindeki aynı kaynaktan beslenir ve herkesin içindeki kaynağın tek özüdür.

 

Farkındalık bu sesi yükseltmektir. Farkındalık bu ışığı görmek ve onu yaymaktır. Farkındalık İçeriden gelen bilgiye, sese güvenmektir. farkındalık kayıtsız şartsız vicdan ile bir olmaktır.

 

Birisine bir kötülük yapacağınız zaman içerideki kaynağa danışırsanız, içerideki kaynaktan “yapma!” diye uyarıgeldiğini hemen hissedebilirsiniz. Birisine karşılıksız iyilik yapmak istediğinizde içerideki kaynağın sizi sevinçle onayladığını sezebilirsiniz. Birçok insan içeriden gelen bu sese kulak vermez ve sesin yavaş yavaş kısılmasına yol açarlar. Bilge yol gösterici susturulmuş olur.

 

 

Bu kaynak sonsuz ışık, sonsuz iyilik, sonsuz güzellik, sonsuz merhamet, sonsuz sevgi sonsuz yardımlaşma kaynağıdır. Sonsuzun yanında bir de karşılıksız ve çıkarlarla kirletilmeyen sıfatlarını da eklemek gerekir. iyilik ve kötülük, siyah ve beyaz, karanlık ve aydınlık, güzellik ve çirkinlik; en iyi bu kaynakta ayırt edilir.

 

 

Alıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...