Jump to content

Ağrı Kesici Bant Geliştirildi...


Renan

Önerilen Mesajlar

Ağrı kesici bant geliştirildi

 

İngiliz araştırmacılar, ağrıyan yere doğrudan ağrı kesici enjekte eden bir deri bandı geliştirdi. TEPI adı verilen bant, mideyi rahatsız etmiyor ve yan etkiyi ortadan kaldırıyor.

 

DERİYE 24 SAAT BOYUNCA İLAÇ ZERK EDİYOR

Voice of America (Amerika’nın Sesi)’nin haberine göre, ağrı kesici içeren yapışkan sıvılı bandı İngiltere’deki Warwick Üniversitesi’nden bilim insanları geliştirdi. Warwick Üniversitesi’nden David Haddleton, “Karışımın yüzde 30’u ağrı kesiciden oluşuyor. Bu karışımı içeren bant deriye yapıştığında, ağrı kesici deriye işliyor ve ağrıyan bölgeyi tıpkı jeller veya kremler gibi rahatlatıyor” dedi. Ağrı kesici bant, 24 saat boyunca kesintisiz ilaç zerk ederek hastayı rahatlatıyor.

 

Deri bantlar, Warwick Üniversitesi’yle çalışan Medherant adlı bir firma tarafından üretiliyor. Medherant firmasından Andrew Lee, “12 aydır laboratuar çalışmaları yapıyoruz. Bu süre içinde, şu anda mevcut olan krem ya da deri bandı şeklindeki ilaçların yüzde 90’ını test ettik. Bunları kendi bileşenlerimizle de test ettik ve çok iyi sonuçlar aldık” diye konuştu. Üç yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan TEPI ve benzeri deri bantlarının ilaç sektöründe önemli bir yer tutması bekleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...