Jump to content

Ağzı Yırtık Kadın.


Önerilen Mesajlar

Kuchisake Onna, Türkçesiyle "Ağzı Yırtık Kadın" 1970'lerin sonlarında Nagasaki'de ortaya çıkmış. Söylenilenlere göre zamanında bir insanmış ve kocası tarafından işkence görmüş. Öldüğünde de kinci bir ruha dönüşmüş.

 

Söylentiye göre Kuchisake Onna'nın hedefi gece tek başına yürüyen çocuklarmış. Yanlarına yüzünde bir maskeyle yaklaşır ve "Güzel miyim?" diye sorarmış. Eğer karşısındaki "Hayır" derse onu bir makasla öldürürmüş. "Evet" derse yüzündeki maskeyi çıkarıp "Peki ya şimdi?" diye sorarmış. Eğer aldığı cevap "Hayır" olursa karşısındakini makasla ikiye bölermiş. "Evet" olursa da tıpkı kendi ağzı gibi karşısındaki çocuğun ağzını da makasla yırtarmış.

 

Peki Kuchisake Onna'dan kaçmanın bir yolu yok mu? Elbette. Ona kesin bir cevap vermek yerine "Belki...", "Gibi gibi..." gibi yanıtlar vermek ya da ona soruyla karşılık vermek. Eğer ona "Peki ya ben?" gibi yorum gerektiren bir soru sorarsanız onu düşünmeye sürükler ve bu sırada da kendinize kaçmak için fırsat yaratmış olursunuz.

Alıntı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...