Jump to content

Bu Bahar Dinlenecek 4 Albüm


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Vasatın üstünde, bahar aylarını güzel geçirmenizi sağlayacak dört albüm var bu hafta gündemimizde...

 

5719e6a067b0a971dc186801.jpg

 

VAKTİ GELDİ- ARPEJ MÜZİK (ALBÜM) / METİN TÜRKCAN

5 üzerinden 3 yıldız

5719e6ae67b0a971dc186805

Çok özel bir rock gitaristi, Şebnem Ferah’ın grubunun ve Pentagram’ın belkemiği, özel projelerin adamı Metin Türkcan’ın ‘Vakti Geldi’ diyerek çıkardığı solo projesinde Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Ogün Sanlısoy, Murat İlkan, Harun Tekin, Aylin Aslım, gibi önemli isimlerin eşlik ve katkıları var. Dijital platformlarda Ferah’la yorumladıkları ‘Dilek Taşı’nı dinleyince dün piyasaya çıkan albümün gerisi hakkında gerekli fikri edineceksiniz zaten. Sadece rock’çılar ya da gitar tutkunları için değil, mesela Nilüfer’in 12 ve 13 Düet albümlerini çok sattıran herkes için de ilgi çekici bir iş olmuş ‘Vakti Geldi’.

“#YOLUNSONU” – TMC (TEKLİ)/ KIRAÇ

5 üzerinden 3 yıldız

5719e6cc67b0a971dc186807

Sevin ya da sevmeyin Kıraç şarkıya form olarak yaklaşımı ve vokaliyle şahsına münhasır bir isim. Yeni tekli çalışması ‘#yolunsonu’ kendi kategorisinde güçlü bir aşk şarkısı olmasının yanı sıra adının içerdiği etiket işareti, ‘#’ ile Kıraç’ın başının pek hoş olmadığını bildiğimiz dijital müzik âlemine gönderme mi yapıyor diye düşünmeden edemedim.

BENSİZ BİR SEN – DMC (TEKLİ) / YOU MAY KISS THE BRİDE FEAT. FATMA TURGUT

5 üzerinden 3 yıldız

5719e71067b0a971dc186818

Büyük pasta içinde incecik bir dilim gibi gözükse de Türk heavy metal’inin geniş bir alıcı kitlesi var. Bu topraklarda çeşitli alt türleriyle asla geçici bir heves olmamış bu sound ve değeri anlaşılmış Türk metal grupları ne yazık ki yurtdışına açılmakta zorlanıyor. Yapmaları gereken, YMKTB’nin yaptığı gibi yurtdışı festivallerine odaklamak ve iç pazarda fark yaratmak için Model’in solisti Fatma Turgut’un bu şarkıdaki eşliğinde olduğu gibi destekler almak. Meraklısı için çok iyi parça.

İSTEMEM SÖZ SEVMENİ - 06 RECORDS/UNİVERSAL (TEKLİ) / FERMAN AKGÜL

5 üzerinden 3 yıldız

5719e6e267b0a971dc186811

Ferman Akgül İstanbul’da grupça aynı eve taşınıp ilk albüme geri saydıkları günlerden beri kopmamaya çalıştıkları Ankaralılık ruhuna ithafen ‘06 Records’ adlı bir müzik şirketi kurdu. Bir müzisyen olarak yeni ve iyi müzisyenlerin derdini iyi anlayacağına, onlara yol açması gerektiğine inanıyor. Ve solo kariyerinin bu ilk şarkısı da yeni şirketin nazar boncuğu. Sabanis Giorgos bestesi üzerine Ferman’ın yazdığı sözler ve düzenlemesiyle kendisinin farklı müzikal arayışlara girdiğinin de habercisi. maNga’yı sorarsanız tam gaz devam. ‘Ferman’ın yolu’nuysa ayrıca çok seveceksiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...