Jump to content

Medikal Kamuflaj Uygulaması Türkiye’de...


Renan

Önerilen Mesajlar

Medikal kamuflaj uygulaması Türkiye’de

 

1461341290320.jpg?7286338217420160423020126

‘İkinci deriniz’ olarak adlandırılan, medikal özellikli malzemelerden yapılmış özel ürün ile derinin yanık veya lekeli bölgesinin kamufle edilmesi sağlanıyor

 

Bu hafta yanıklarından veya cilt lekelerinden dolayı insan içine bile çıkmak istemeyen insanların hayatını bir anda değiştiren, 'ikinci deri'leri olan yöntemle ilgili en sık sorduğunuz soruları yanıtladım:

 

bullet.jpg Medikal kamuflaj nedir? Nasıl birgörüntü elde ederiz?

Derimizde doğuştan veya sonradan oluşan, özellikle renk değişimi ile beraber olan kusurların medikal özellikli malzemelerle kapatılması demektir. Burada amaç bir tedavi değil, renk bütünlüğünün eşitlenerek kusurun farkedilmez hale getirilmesidir. Yani bir kamuflajdır. Kişi bu şekilde kusurlarını kimse fark etmeden sosyal ve özel hayatına devam edebilir.

 

bullet.jpg Renk nasıl eşitlenebilir?

Her hastanın deri rengi, hatta vücudunun her bölgesinin deri rengi kendine özgüdür. Yüzümüzdeki renk ile elimizdeki renk aynı değildir. Kişinin kullanacağı ürün, o bölgenin çevresindeki sağlam bölgede renk analizi yapılarak, kişiye ve bölgeye özel hazırlanmalıdır. Böylece, uygulandığı zaman bir renk bütünlüğü elde edilir. Biz bu uygulamaya 'ikinci deriniz' diyoruz.

 

MAKYAJ GÖRÜNÜMÜ VERMEZ

 

bullet.jpg Bu bahsettiğiniz ürün bir makyaj malzemesi mi? Avantajları nelerdir?

Hafif, mikro partiküllü ince su kıvamındadır. Cildin üst (epidermis) kısmına uygulanan özel bir formüldür. Ürün bir krem değildir ve diğer kamuflaj ürünleri gibi makyaj görünümü vermez. Uygulandıktan sonra kalıcıdır; kıyafetlere ya da eşyalarınıza bulaşmaz. Su geçirmezdir; cildinizin nefes almasına izin verir. Kadınerkek tüm cilt tiplerine uygundur. Kişiye ve cilt sorununa bağlı olmakla birlikte hemen hemen her türlü cilt üzerinde yapılan kamuflaj olumlu sonuçlar vermektedir.

 

bullet.jpg Yüzde 100 kamuflaj elde edebilir miyiz? Hangi cilt kusurları için kullanılmaktadır?

Bu yöntem ile her türlü dövme, vitiligo, yanık, ameliyat izi, doğum lekeleri gibi kozmetik ve medikal anlamda kapatılmak istenen her türlü cilt kusurları kamufle edilebilir.

 

bullet.jpg Bu alanda bilinen tıbbi bir araştırma var mı?

Brisbane Royal Çocuk Hastanesi ve Quennsland Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapılmıştır. Quennsland Üniversitesi, Psikiyatri ve Pediatrik Yanık Merkezi araştırmacıları, ulaşılan sonuçları paylaşmıştır. Bu araştırmalarda, kusurların örtülmesinin, psikolojik olumlu etkileri ortaya konmuştur.

 

BİR YILDIR UYGULANIYOR

 

bullet.jpg Medikal kamuflaj uygulaması olan 'İkinci deriniz' ne kadar zamandır Türkiye'deuygulanmakta?

Yaklaşık olarak bir yıldır, İstanbul'daki merkezde uzman kontrolü altında kişiye özel analizler yapılarak uygulanmaktadır. Genel merkezi Avustralya olan bu ürün Amerika'dan FDA onayı almıştır. Merkez ve klinikler Avustralya'yı takiben Amerika'da New York-California, Orta Doğu, Avrupa, Hindistan ve Türkiye-İstanbul'da bulunmaktadır.

 

 

bullet.jpg Medikal kamuflaj olarak kullanılan ve dünyada suya dayanıklı tek ürün olan bu yöntem nasıl uygulanmaktadır? Ürünü nasıl temin edebiliriz?

Uygulama için iki teknik vardır. Küçük bölgeler için nokta ile doldurma tekniği kullanılır. Özel tasarlanmış nokta sünger kullanılır. Gözeneklere benzeyen sünger yüzeyi sayesinde üç boyutlu uygulanır. Geniş alanlar için ise airbrush (hava fırçası) tekniği uygulanmaktadır. Uygulama eğitimi kliniğimiz tarafından verilmektedir. Ürünü, İstanbul'daki merkezden uzmanımıza danışarak temin edebilirsiniz.

 

BİRKAÇ GÜNE KADAR DAYANIKLI

 

bullet.jpg Ürünün ciltteki dayanıklılığı ne kadardır? Herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Cilt tipine (yağlı/kuru) göre değiştiği gibi, vücudun farklı bölgelerinde de farklı sonuçlar alınabilir. Yüz bölgesinde biriki gün süre ile kalıcıdır, yüzdeki doğal yağ oranı kalıcılığını azaltabilir. Vücudun diğer bölgelerinde birkaç günden fazla kalır, bazen küçük rötuşlar ile kalıcılığını uzatabilirsiniz. Şimdiye kadar analiz formülü kullananlar tarafından herhangi bir olumsuz etkisi raporlanmamıştır.

 

bullet.jpg Ürünün içeriği nedir?

Ağırlıklı olarak çiçek özleri ile tohumları, bitki yağları, renklendiriciler ve özel olarak cilt için formüle edilmiş alkol karışımı içermektedir.

 

bullet.jpg Uygulamayı tüm cilt tipleri ve yaş grupları kullanabilir mi?

Tüm cilt tiplerine ve tüm yaşlardaki insanlara başarı ile uygulanmaktadır.

 

TOKALAŞIRKEN ETRAFA BULAŞMAZ

 

bullet.jpg Hastalar nasıl bir değişim yaşıyor?

Uygulama öncesinde hastaların tarif ettiği, içe kapanıklık, utangaçlık, saklanma hissi, insanların bakışlarından doğan rahatsızlık, sorulan meraklı sorulara karşı cevap verme durumu, onları oldukça yormaktadır. En çok istedikleri şey lekelerin, izlerin, vitiligonun, öncelikle kendi psikolojileri için, sonrasında ise karşı tarafın görmemesi için kapanmasıdır. İnsanlar sosyal hayatta rahatsızlık duymadan var olmak istiyorlar. Uygulama sonrasındaki tepkileri ise, kusurlu veya yanık bölge hiç bir şekilde görünmediği için büyük bir rahatlama yaşadıkları. Su ile temasta, tokalaşmada çıkmadığı, etrafa bulaşmadığı için sonsuz bir özgüven kazandırmaktadır.

 

bullet.jpg Gözlemlediğiniz en önemli değişiklik nedir?

Cilt lekelerinden veya yanıklarından dolayı bir kere bile güneşe çıkamayan, denize giremeyen, sosyal ortamlardan kaçan, okula gitmek istemeyen, sürekli kusurlu bölgeyi kapatma hissi duyan kişiler artık bu uygulama sayesinde hayatlarına daha konforlu bir şekilde devam etmeye başladılar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...