Jump to content

Aksiyonu Seven Oyuncular İçin Thrustmaster - DOOM Edition Kulaklık...


Renan

Önerilen Mesajlar

Aksiyonu seven oyuncular içinThrustmaster - DOOM Edition kulaklık

 

1461939962411.jpg

Thrustmaster tarafından Doom hayranları başta olmak üzere oyun tutkunları için hazırlanan 7.1 Virtual SoundGaming kulaklığını inceliyoruz.

 

Oyun dünyasının efsane isimlerinden Doom, yaklaşık 12 yıl sonra geri dönüyor. id Software tarafından id Tech 6 oyun motoruyla hem PC hem de yeni nesil konsollar için geliştirilen yapım, 13 Mayıs 2016 itibarıyla raflarda yerini alacak. Özellikle FPS türü oyunlar arasında çok özel bir yeri bulunan bu marka için şimdiye kadar birçok özel ürün hazırlandı. Ekran kartlarından tutun da klavyelere, gamepad'lere kadar. Bu kez karşımızda ise, dikkat çekici bir oyuncu kulaklığı bulunuyor.

 

Thrustmaster tarafından hazırlanan "Thrustmaster Headset Y-350X 7.1 Powered - DOOM Edition", test merkezimizin yeni konuğu oluyor. Bu kulaklığın mayıs ayı itibarıyla satışa sunulacağını ve bize resmi çıkışından haftalar öncesinde yurt dışından özel olarak gönderildiğini belirtelim. Yani okuyacağınız bu inceleme yazısı ve izleyeceğiniz bu inceleme videosu, "Dünyada ilk" anlamını taşıyor diyebiliriz. Şimdi lafı çok uzatmadan kutu içeriğiyle incelememize başlayalım...

 

Kutu içeriği

Kutunun içinde kukalık, takılıp çıkarılabilen mikrofon, microUSB şarj kablosu, Xbox One gamepad'ine bağlayabileceğiniz Y Sound Commander (ses ayarı için), Y Power Pack (şarjlı pil), Türkçe dil seçeneğinin de bulunduğu kullanım kılavuzu ve garanti belgesi yer alıyor.

 

Tıpkı Cyberdemon gibi

Y-350X Doom Edition, diğer birçok kulak üstü kulaklıkla kıyaslandığında gerçekten büyük diyebileceğimiz boyutlara sahip. Aklınıza Doom'un efsane boss'u Cyberdemon'ın boynuzları gelebilir. Zira kullanmaya başladığım ilk dakikalardan itibaren böyle hissettim ve hoşuma da gitti doğrusu.

527811615946.jpg

Tasarımın büyük olmasında, yüksek kalite ses sağlayan 60mm'lik sürücülerin kullanılmasının payı büyük. Yalnızca kulaklarınızı değil, adeta bedeninizi oyunun içine çekiyor. Ne dışarıdan bir şey duyuyorsunuz ne de oyunlardaki en ufak işitsel detayları kaçırıyorsunuz.

528597760414.jpg

Ürünün tasarımında plastik ve metal malzemeler tercih edilmiş. Sağ ve sol yan taraftan kafa ve kulak konforu için ayarlama yapabiliyorsunuz. Metal malzeme kullanıldığı için "Acaba ayarlama yaparken kırar mıyım? korkularının büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca kulaklıkları hafif olarak sağa ve sola, yukarıya ve aşağıya çevirebiliyorsunuz. Üst alt kısımda konumlandırılan yumuşak doku, tıpkı kulak pedleri gibi rahat kullanımı hedefliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...