Jump to content

Sivilcelere Karanfil Yağı...


Renan

Önerilen Mesajlar

Sivilcelere Karanfil Yağı

 

2016-04-29uyur-201059d95894b1c3.jpg&w=1140

 

Eğer sivilce gibi can sıkıcı bir cilt sorununuz varsa karanfil yağını tedavisinde kullanabilirsiniz.Gençlerde yetişkinlere göre daha faza sivilceler bulunsa da yetişkinlerde de yok değildir.Yani akne her zaman herkeste bulunabilen bir cilt problemidir. Evde sivilce tedavisine yardımcı olan doğal karanfil yağı size mucizeler sunacak.

 

Hormonal değişiklikler, aşırı sebum üretimi ve deri gözeneklerindeki kir ve

sebum sivilceye neden olmaktadır.Sivilce bazı zamanlarda ağrılı da olabilir. Sivilceli yerlerdeki deri şişebilir ve yaralar görülebilir bu görünüm insana utan vermektedir.

 

Karanfil bitkisinin kurutulmuş aromatik çiçeklerinden türetilen karanfil uçucu yağı sağlam antibakteriyel özelliği ile bilinir. Tropikal bitki yağı baharatlı ,ağır aromalı,soluk sarı bir renk tonuna sahiptir.Ayrıca karanfil yağının doğal anestezik özelliği diş ağrısını azaltması için diş hekimliği alanında kullanılan popüler bir yağ olduğu bilinir.Bakterilerin geniş bir aralığında toksin olduğu bilinmektedir.Karanfil yağının analijezik ve antiseptik özellikleri cilt enfeksiyonu ve sivilce gibi cilt sorunları ile mücadele etmektedir.Bu yağ cilt kirleri ve sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürdüğü gibi kistik aknenin neden olduğu ağrıları da azaltır.

 

Sivilce Tedavisi için Karanfil Yağını Kullanma Yolları

 

Sivilcelerden kurtulmak için bir dizi karanfil yağını kullanabilirsiniz.Yağ ham hali ile çok güçlü olduğu için doğrudan bu yağı kullanmanız deri iritasyonuna ve yanmaya yol açabilir.Bunun için cilt tipinize uygun bir yağ ile karıştırıp uygulamalısınız.Eşit miktarda yağları karıştırdıktan sonra günde 3 kez sivilce üzerine uygulayabilirsiniz.

 

Karanfil yağına karıştırılabilecek diğer yağlar.

 

Karanfil yağı ve zeytinyağı : Sivilce üzerine uygulamak için karanfil yağı ve zeytinyağı karıştırma yararlı olabilir.Ayrıca yerine saf Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.15 dakika ciltte bekletip emmesini sağlayın ve daha sonra yıkayın.

 

Karanfil yağı ve çay ağacı yağı : Çay ağacı yağı karanfil yağı gibi güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bunların karışımı sivilceye neden olan bakterileri öldürür.Karışımı hafifletmek için Aloe vera yağı ile sulandırabilirsiniz.

 

Karanfil yağı ve yumurta: Karanfil yağına birkaç damla yumurta sarısı karıştırın.Deride sivilcelerden etkilenen bölgelere uygulayın.Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın.

 

Dikkat edilmesi gereken noktalar

 

*Ne olursa olsun uzun süre cildinizde karanfil yağı karışımını tutmayın.Su ile yıkayıp yumuşak bir bezle kurulayın.

 

*Hassas cilde sahip olanlar ciltlerine karanfil yağını uygulamadan önce test yapmalıdırlar.El veya diğer vücut alanlarına uygulayıp bir hasar verip vermediklerine bakmalıdırlar.

 

*Yağın uygulanması herhangi bir cilt komplikasyonuna neden olursa hemen bir dermatologa başvurulmalıdır.

 

Sivilceleri yok eden karanfil yağını doğru ve düzgün uyguladığınızda sivilcelerin giderek azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...