Jump to content

Ölüler Hayata Geri Döndürülecek!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Ölüler hayata geri döndürülecek!

 

1462442124500.jpg

Bir biyoteknoloji şirketi gerekli izinleri almayı başardı. Beyin ölümü gerçekleşmiş 20 insanın beyni yeniden canlandırılacak!

 

Ölülerin dirilmesi fantastik film ya da dizilerde uzunca bir süredir işleniyor. Görünüşe göre fantastik yapımlarda gördüğümüz bu olay yakında "kısmen" gerçek olacak. The Telegraph'ın yapmış olduğu habere göre ABD merkezli Bioquark isimli şirket, ülkedeki Kurumsal Değerlendirme Kurulu'ndan beyin ölümü gerçekleşmiş 20 insanın beyninin yeniden canlandırılması konusunda etik izinleri almayı başardı.

 

Hindistan'da gerçekleştirilecek olan testlerde beyin ölümü gerçekleşmiş olan ancak hala yaşam destek ünitesine bağlı olan insanlar kullanılacak. Bilim insanları bu insanların beyinlerine farklı tedavi kombinasyonları uygulayacak. Mesela ölü beyne, kök hücrelerin ve peptitlerden oluşan bir kokteylin enjekte edilmesi planlanıyor. Bununla birlikte beynin sinir sisteminin uyarılması ve beynin en azından bir bölümünün canlanması ve hücrelerin yenilenmesi amaçlanacak.

 

Tabii ki testler bununla sınırlı kalmayacak. Bu amaç içinbiyoteknoloji ile daha birçok test gerçekleştirilecek. Bunlara insanları komadan çıkarmak için yapılan çeşitli lazer ve sinir stimülatörü teknikleri de dahil.

 

42249370684.jpg

 

Hayatı silinecek!

 

Bilim insanları bu işlemlerin uygulandığı hastanın tüm hayatının beyninden silinmesini ve hücrelerinin yenilenerek hayata yeniden başlayabileceğine inanıyor.

 

Bioquark şirketinin CEO'su olan Dr Ira Pastor, bu testlerinin türünün ilk örneği olduğuna dikkat çekerken, şu sıralar bu işlemler için gerekli olan insanları belirlemek için hastanelerde ailelerle görüştüklerini söyledi. Tabii bu işlem organ bağışının farklı bir boyutu gibi görünüyor. Sonuçta ortada insanlık adına ciddi umutlar taşıyan araştırmalar söz konusu.

 

The ReAnima Project olarak adlandırılan bu projenin insanlığın ölümü yenebilmesi için atılmış en büyük adımlardan birisi olduğu söyleniyor. Bu proje dahilinde ilk test sonuçlarının ise Nisan 2017'de gelmesi bekleniyor.

 

Emre Çetinkaya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...