Jump to content

Bağırsakları Temizleyen Gıdalar...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bağırsakları Temizleyen Gıdalar

 

kereviz-suyu.jpg

 

Kalın bağırsak olarak bilinen kolon, bütün sindirim sisteminizin işlemesinde ve vücudunuza zararlı maddeleri dışarı atmanızda hayati öneme sahiptir. Bu makalede sizlere bağırsaklarınızı doğal yollarla temizlemek için çeşitli gıda önerileri sunacağız.

 

Toksinler hastalıklara yol açan maddelerdir, bu yüzden vücudun sürekli toksinlerden arınması gerekir. Ancak unutmamalısınız ki egzersiz eksikliği, beslenme bozukluğu ve yetersiz su tüketimi vücutta toksin birikimine sebep olur.

 

Şeker, yağ, alkol ve kafeinden uzak durmaya çalışın. Bunlar yerine sebze ve meyve tüketiminizi arttırın çünkü bu gıdalar antioksidan ve idrar söktürücü görevi görür.Bağırsaklarınızı doğal ve sağlıklı yollarla temizlemek için gerekli gıdalar hakkında daha fazla okumaya ve keşfetmeye devam edin.

 

Toksinlerden Arınmak için Faydalı Gıdalar

 

Portakal

 

Portakal C vitamini özelliğiyle bilinmesinin yanı sıra enfeksiyona karşı direnci arttırmakta da birebirdir. Ayrıca portakal kasları güçlendiren sodyum, potasyum ve magnezyum içerir. Hafıza güçlendirmek, mide ve cilt kanserinden korunmak, stresi kontrol altında tutmak, kan basıncını düzenlemek ve sinir sistemini istikrarlı tutmak için doğal bir tedavi aracıdır. Her gün portakal yemek yaşlılık izlerini azaltır.

 

Üzüm

 

Üzüm kanı ve bağırsakları temizler, idrar söktürücü ve kabızlık gidericidir. İçeriğinde yüksek oranda C vitamini bulunur ve migren, kalp-damar hastalıkları ve kanser gibi sorunlarla başa çıkmak için dört dörtlüktür. Ayrıca üzüm muhteşem bir potasyum ve lif kaynağıdır.

 

Enginar

 

Enginar vücutta fazla sıvının atılımı ve detoks için en çok önerilen sebzedir. Sindirim sıkıntılarını, hassas bağırsakları, flatülansı, baş dönmesi ve bulantıyı rahatlamak için kullanılır. Ayrıca anemi, diyabet, romatizma, gut ve safra kesesi taşı sorunlarını tedavi eder.

 

Kereviz

 

Kereviz vücuda çok yararlı olduğu gibi kanserden (özellikle kolon ve mide kanserinden) korunmaya yardımcı olur. Harika bir idrar söktürücüdür, tansiyonu düşürür, doğal bir kabız ilacıdır, sindirimi iyileştirir ve metabolizmayı güçlendirir.

 

Domates

 

Domates yüksek oranda içerdiği antioksidan işlevi gören vitaminlerle vücudu temizlemeye yardımcı olur. Arındırıcıdır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İçeriğindeki A vitamini gözleri ve görmeyi güçlendirir, bağırsaklarınızı sağlıklı tutar ve kabız ile ishale karşı korur. Ayrıca cildinizi güneş yanıklarından korur, kolestrolü düşürür ve kalbi korur.

 

Limon

 

Limon zengin bir C vitamini ve antioksidan kaynağıdır ve bu maddeler vücudu arındırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve safra kesesini korumak için kullanılır.

 

Elma

 

Elma kötü kolesterol oranları düşürmeye yardımcı olur, ve antioksidan ve temizleyici işlevi görür. Sindirim sistemini düzenler ve beyni Alzheimer ve Parkinson hastalıklarına karşı korur. Menopoz süresince bol elma yemek önerilir çünkü vücudu rahatlatır.

 

Anksiyete için de elma tüketmek faydalıdır çünkü kişiye tatmin hissi verir, ve kabızlığı azaltarak vücuttan toksinlerin atılamamasıyla oluşabilecek kolon kanserini ve basuru önler.

 

Soğan

 

Soğan vücutta antibakteriyel işlevi görür ve sindirim sitemini korur, kan dolaşımını arttırır, muhteşem bir lif kaynağıdır, C vitamini içerir, kanseri önler, kalorisi düşüktür, kolesterol içermez ve çok az sodyum içerir.

 

Yeşil Çay

 

 

Yeşil çay bir çok antioksidan içerir, gribe karşı koruma sağlar, migren ve zihinsel yorgunluğa karşı birebirdir. İdrar söktürücüdür ve ülser oluşumunu önler. Tümörleri azaltır ve kolon, akciğer ve cilt kanserlerine karşı koruma sağlar.

 

Önemli:

 

Kolonlarınızı temizlemek çok kısa sürecek. Her gün keten tohumu ve yulaf yiyin, yeterince su için, bir çok meyve ve sebze tüketin, fiziksel egzersiz yapın ve vücudunuza yarardan fazla zarar veren gıdalardan kaçının.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...