Jump to content

Ameliyatsız Estetik Operasyonlar Botoks ve Dolgu...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ameliyatsız estetik operasyonlar botoksve dolgu

 

1462958189346.jpg

Ameliyatsız estetik operasyonlar olan botoks ve dolgu enjeksiyonu ile yaz mevsimi ile birlikte gelen tatil ya da özel günlere çabucak hazırlanabilirsiniz.

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen ameliyatsız estetik teknikleri ile yapılabilecekleri anlatıyor.

 

"Botoks ve dolgu enjeksiyonları estetikcerrahinin ayrılmaz bir parçası halindedir. Kırışıklık ve yüzdeki bazı kusurların giderilmesinde estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız güzelleşme seçenekleridir."

 

Botoks enjeksiyonu ile ameliyatsız tedavi

"Botoks, clostirdium botulinum denilen bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Vücuda herhangi bir zararı olmadığı tespit edilmiş bir operasyondur. Botoks enjeksiyonu, ciltte kırışıklığa neden olan mimik hareketlerini engellemek için kasa enjekte edilerek uygulanır. Özellikle göz etrafında, kaş arasında, alın çizgilerinde, kaş kaldırmada, boyun çizgilerinde kullanılır.

 

Gözlerin dış çevresinde oluşan kazayağı denilen çizgiler, burun ile ağız kenarındaki oluklar, yorgun ve bitkin bir görüntüye neden olan kaş düşüklükleri kişileri mutsuz eder. Bütün bu sorunlar botoks ve dolgu yardımıyla ameliyatsız bir şekilde çabucak tedavi edilebilir. Ortalama 10 – 15 dakika süren bu operasyonun ardından hasta normal yaşantısına hiç ara vermeksizin devam edebilir.

 

Botoks enjeksiyonu kırışıklıklara neden olan gereksiz mimiklerin hareketini kısıtlar. Yüzdeki belirli noktalara uygulanan enjeksiyonla hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmeden basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Botoks etkisini birkaç gün içinde göstererek gereksiz mimiklerin kullanılmasını önler. Botoks doğru noktalara yapıldığı sürece yüzde donuk bir ifadeye neden olmaz. Mimikler doğal bir şekilde kullanılabilir. Eğer iyi bir uygulanır ise kişinin botoks yaptırdığı anlaşılmaz."

 

Dolgu enjeksiyonu estetiği

"Dolgu enjeksiyonu ise burun kenarlarından aşağıya inen ya da kaşların arasındaki derin oluklara, gözaltlarındaki çukurluk nedeni ile oluşan morluk tedavisinde, elmacık kemiği estetiğinde, dudak dolgunlaştırma ve dudak çevresine kontur vermek için uygulanabilir. Geçici olan bu dolguların etkisi iki yıl sürer. İki yıl sonra eğer istenirse dolgu işleminin tekrarlanması gerekir."

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen "Botoks ve dolgu işleminde doğal bir görünüm elde etmek çok önemlidir. Botoks ve dolgu enjeksiyonu uygulamaları estetik cerrahide bazı durumlarda tek başına bazı durumlarda estetik operasyonlarının tamamlayıcısı olarak uygulanır. Estetik cerrahinin en güvenilir estetik operasyonları arasındadır."

 

 

 

1462958260802.png

 

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesme bicme olmadan Hyaluronik asit vede son trentlerden orumcek agi var , bunlarla ilgileniyorum fakat orumcek aginin fiyatini ogrenmek mumkun olmadi bir turlu , birde acaba diyorum o ipler bir birine iyi tutmazda dagada fazla agirlik yapip iyice sarkar diye bir korkum var . acaba forumda ilgilenen oldumu b tedavi sekilleri ile .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...