Jump to content

Son Dakika Haberleri: Hakkari'den Acı Haber! 8 Şehit


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Son dakika haberleri Hakkari'nin Çukurca ilçesinden geldi. Çukurca'da gece sabaha karşı gerçekleşen çatışmada 6 asker şehit düştü, 6 terörist öldürüldü. Bölgeye ulaşmaya çalışan helikopterin düşmesi sonucu ise 2 pilot şehit oldu. Bölgede çatışmalar sürüyor. İşte Hakkari'den gelen son dakika haberleri ve gelişmeleri..

 

son-dakika-haberleri-hakkari-den-aci-haber-8-sehit-7027047.Jpeg

 

Hakkari Çukurca'da çıkan çatışma ve sonrasında düşen helikopter nedeniyle 8 askerin şehit olduğunu Genelkurmay Başkanlığı duyurdu. Çatışmada 6 terörist de öldürüldü. Bölgede operasyonlar sürüyor

 

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:

"13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında, Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

 

fft1_mf1072085.jpeg

 

 

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

 

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.

 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

 

cukurca-da-1-asker-sehit-6975666.Jpeg

 

 

HELİKOPTERLER HAVALANDI

fft16_mf7027019.Jpeg

 

PKK’lı teröristlerin Çığlı askeri üs bölgelerine ateş açmasıyla başlayan çatışmalar yer yer devam ederken, bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Çukurca ilçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta, Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Çığlı bölgesine, Çukurca ilçe merkezinde bulunan Komando Tabur Komutanlığı ile Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’ndan özel birlikler sevk edildi.

Bölgede yoğun helikopter hareketliliği başlarken, Hakkari yönünden gelen Kobra ve Sikorksky helikopterler Çığlı bölgesine doğru gitti.

 

Aynı noktada 3 Mayıs'ta da bir asker şehit olmuştu

Bölgede Mayıs ayı başında da bir asker şehit olmuştu. Uzun namlulu silahlarla açılan ateşte aynı zamanda üç asker de yaralanmıştı. Altı PKK'lının öldürüldüğü operasyon Çığlı bölgesinde gerçekleşmişti.

 

Son Dakika Haberleri: Hakkari'den acı haber! 8 şehit

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

 

TSK, "teknik bir arıza" diyor fakat PKK helikopteri kendilerinin düşürdüğünü açıklıyor ve üstüne görüntülerini yayınlıyor. Biz "Bu kadar şehit varken düğün mü yapılır?" diye tepki veriyoruz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar düğüne gitmekle kalmıyor Selçuk Bayraktar'ın nikah şahitliğini yapıyor!

 

Şu rezaletin adını ne koyacağız şimdi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...