Jump to content

Vücudu Temizleyen 4 Çay...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Vücudu Temizleyen 4 Çay

 

infusions1.jpg

 

Vücutta toksik birikmesi, sık rastlanan bir durumdur ve bir çok yolla vücutta toksinler birikebilir. Bu nedenle, bu yazımızda, evinizde, doğal malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz harika çay tarifleri veriyoruz.

 

Toksin Attırıcı Ev Yapımı Çaylar

 

Vücudumuz fazla toksin biriktirdiğinde, bazı yollardan kendini belli edebilir. Derideki bozulmalar ve sık sık soğuk algınlığına yakalanma, bunlar arasındadır. Ayrıca karaciğer problemleri de görülebilir, fakat tüm bu sorunlardan, vücudu düzgün bir şekilde arındırarak kurtulabiliriz.

 

Vücuttaki toksinlerden düzgün bir şekilde kurtulmak için, doğal arındırıcı yiyecekleri deneyebiliriz. Bunlar etkilerini göstermezse, tedavi amaçlı kullanılan bitkilere başvurabiliriz. Aşağıda, vücudu temizleyecek 4 çay tarifinden bahsedeceğiz.

 

Bu çayları, 3 haftaya kadar tüketebilirsiniz ve bu çayların içinde şeker kullanmadan, doğal tatlandırıcılar kullanabilirsiniz. Kahvaltıda içtiğiniz çay ve kahveyi bu çaylarla değiştirebilir; veya öğle ve akşam yemeklerinden sonra tüketebilirsiniz.

 

Bu karışımlar, uygulaması çok kolay olduğu için, pek etkili olmadıklarını düşünebilirsiniz fakat hepsi oldukça etkilidir. Bir bardak kaynar suya, tarifteki kurumuş bitkiden ilave edin; 5-10 dakika boyunca demlenmeye bırakın ve size iyi geleceklerinden emin olarak, şifa niyetine tüketin.

 

Arındırıcı Kırkkilit Otu

 

infusions2.jpg

Kırkkilit ve atkuyruğu da denilen bu bitki; nane, meyan kökü, rezene, yeşil anason veya bahçe nanesi bitkilerinin herhangi biriyle karıştırılabilir. Kırkkilit otu ile karıştırılan bu diğer otlardan eşit miktarda kullanarak demlediğinizde; özellikle ciğerlerdeki mukusu temizleyerek, soğuk algınlığını engeller ve sindirime iyi gelir.

 

Arındırıcı Kekik Çayı

 

infusions3.jpg

Bu çay, hazımsızlığa ve sinirlere iyi gelmesiyle bilinir. Ayrıca kekik; böbreklerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olan safra kesesi ve karaciğerin çalışmasını düzenler.

 

Arındırıcı Çilek Yaprağı Çayı

 

infusions4.jpg

Toksinler vücutta birikince, fazla ürik asit veya gut problemine neden olabilirler, bunun için en iyi çözüm ise çilek yapraklarıdır.

 

Bu çayı hazırlamak için, eşit miktarda nane, mavi yaban mersini yaprağı, öksürük otu yaprağı ve çilek yaprağını bir bardak kaynar suda demleyin. Bu karışım,ödemlerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Bu çaydan, günde bir bardak tüketebilirsiniz.

 

Arındırıcı Mürver Ağacı Çayı

infusions5.jpg

 

Mürver ağacı çayı, terleterek ödem atmada birebirdir. Bu nedenle, vücudu toksinlerden arındıran doğal reçetelere dahildir.

 

Sindirimi kolaylaştırmak için ve sinirleri yatıştırmak için kullanılan bu ottan, karışım hazırlamak için; yeşil anason, mürver ağacı çiçeği, papatya, adaçayı ve uyuzotu bitkilerinden, eşit miktarda alarak, bir bardak suda demleyin. Bu karışımı, diğerlerinden farklı olarak, günde 3 kereye kadar tüketebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Vücudu Temizleyen Lizozom Enzimleri...

      Hücre içinde bulunan lizozomlar. Lizozomlar, hücrenin çöp öğütme makinesi görevini görerek, işe yaramayan unsurları parçalarlar. Vücudumuzda gün içerisinde bizim farkında olmadığımız birçok işlem gerçekleşir. Eksiksiz bir şekilde gerçekleşen bu işlemleri hücrelerimiz yapar. Sayıları 100 trilyonu bulan bu hücrelerin içinde, görevlerini çok iyi bilen birçok yapı vardır. Kimi enerji, kimi protein üretir, kimi taşıma işlemi yapar, kimi de depo şeklinde kullanılır. Hücrenin içindeki bu yapıl

      , Yer: Ansiklopedi

×
×
  • Yeni Oluştur...