Jump to content

Kerevizle Vücudunuzu Yenileyin...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kerevizle Vücudunuzu Yenileyin

 

kereviz-1.jpg

 

Söz konusu sebzeleri besin değerleri ve faydalarına göre sıralamak olduğunda, kerevizi bu listenin başında bulabilirsiniz. Yaz için ideal bir sebze olan kereviz salatalarda çiğ olarak tüketilebilir. Tüm bunların yanı sıra, vücudunuzu kereviz ile yenileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Aşağıdaki yazımızda sizi bu konuda bilgi vereceğiz.

 

Kereviz nelere iyi gelir?

 

Bu çok yönlü sebze kış çorbalarının veya zengin yaz salatalarının vazgeçilmezidir. İçinde yüksek miktarda demir ve magnezyum bulunur. Vücut hücrelerini yeniler ve vücuda düzgün çalışması için gereken sodyumu sağlar.

 

Ayrıca, özellikle ileri yaşlı insanlarda kemikleri güçlendirmeye yarayan kalsiyumdan bol miktarda bulunur. Faydaları burada da bitmez; işlenmiş ve kimyasal olarak oynanmış gıdalarla alınan inorganik kalsiyumu organik formuna dönüştürmeye yardımcı olur.

 

Kereviz yiyerek, vücudunuzun sistemlerinin en iyi düzeyde çalışmasını sağlarken aynı zamanda diyabet, eklem yangısı, varisli damarlar, kalp sorunları, basur ve böbrek ile safra kesesi sorunları gibi hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

 

Kerevizin içinde bulunan sodyum kan akışına iyi gelirken, kanın çok kalın veya asidik olmasını önler.

 

Bu sebze kadınlara vücutlarını yenileyerek ve adet ile emzirme dönemlerinde kaybettikleri demir ve kalsiyumu sağlayarak yardımcı olmaktadır.

kereviz-suyu.jpg

İşte size kerevizle yapılan leziz bir smoothie tarifi:

 

  • 2 sap kereviz
  • ½ bardak çiğ ıspanak
  • 2 soyulmuş havuç
  • 3 badem (veya ½ bardak yulaf ezmesi)

Hazırlanışı

 

Havuçları soyup dilimleyin. Ardından diğer malzemelerle birlikte blenderden geçirin. Karıştırın ve hemen için. Bir maraton koşmaya yetecek enerjiyi hissedeceksiniz. Kazanıp kazanmayacağını bilmiyoruz, ama kesinlikle yarışabileceksiniz!

 

Kereviz ve cilt

 

Kereviz yemek için hala daha çok nedene mi ihtiyacınız var? Pekala, öyleyse kerevizin cildinizi güzelleştirdiğini ve yetersiz hücresel beslenmenin (yorgunluk ve yetersiz beslenme ile beraber) yol açtığı o yorgun görünümü önlediğini de bilmelisiniz.

 

Düzenli olarak kereviz ve havuç suyu tüketirseniz (eşit oranlarda), cildiniz beslenir ve vücudunuz mineralize olur. Sağlığınız için hem içeriden hem dışarıdan harika bir toniktir. Etkileri özellikle gözlerinizde hissedeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...