Jump to content

Afrodizyak Etkili 15 Yiyecek


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Beslenme düzeni ve tüketilen yiyecekler insan sağlığı üzerinde oldukça etkilidir. Cinsel gücü ve isteği artırma görevini de afrodizyak etkili yiyecekler üstlenir. Bu besinlerin neler olduğunu öğrenerek cinsel yaşamınıza yön verebilirsiniz.

 

 

1. Muz

 

 

Muzun kabuğunda bufotenin isimli bir madde bulunur. Bu maddenin özelliği güçlü bir alkaloit olmasıdır. Beyin üzerinde keyif verici etki yaratan bu yapı, muzda bol miktarda vardır. Psikolojik olarak da rahatlama ve özgüven sağlar.

 

 

2. Nar

 

 

Nar, hem tanesi hem de suyu tüketilebilen bir meyvedir. Her iki şekilde de afrodizyak etkisi yaratabilen nar, kortizol seviyesini düşürür. Bununla birlikte kadınlarda ve erkeklerde ruhsal durumu iyileştiren ve cinsel isteği artıran özelliklere de sahiptir.

 

 

3. Bal

 

 

Erkeklerde sperm kalitesini artıran bal, eski çağlarda da cinsel isteği artırmak için kullanılırdı. Bu besin aynı zamanda B vitamini deposu.

 

 

4. Yaban Mersini

 

 

Cinsel isteksizliğin nedenlerinin başında sprem sayısı azlığı gelir. Yaban mersini, içeriğindeki bol C vitamini sayesinde sprem sayısını artırır.

 

 

5. Çilek

 

 

Kuersetin pigmenti içermesi nedeniyle kan hücrelerinin yenilenmesini sağlayan çilek, stresten kurtulmayı sağlıyor ve cinsel gücü artırıyor.

 

 

6. Karpuz

 

 

Karpuz, kan damarlarının gevşemesine yardımcı olur. Ayrıca içerisindeki arjinin maddesi cinsel isteği harekete geçirir.

 

 

7. Kereviz

 

 

Karaciğer dostu olan kereviz, sağlıklı beslenmede önemli bir yere sahiptir. İç salgı bezlerini harekete geçirerek cinsel sağlığı korumaya yardımcı olur.

 

 

8. Kırmızı Biber

 

 

Capsaicin içeren kırmızı biber, bir mutluluk hormonu salgılar. Bu da cinsel performansa doğrudan etki eder.

 

 

9. Domates

 

 

Kan dolaşımı artıran ve kalp atışını hızlandırabilen domates, ileri yaşlardaki cinsel güçsüzlüklerin giderilmesinde etkilidir.

 

 

10. Fındık

 

 

Hem psikolojik hem de fizyolojik olarak vücutta değişim sağlayan fındık, E vitamini bakımından çok zengindir. Erkeklerde prostat kanserine karşı da koruma sağlar.

 

 

11. İncir

 

 

Çok kuvvetli bir antioksidan olan incir, magnezyum ve potasyum da içerir. Bu sayede cinsel dürtü ve sprem sayısı üzerinde etkilidir.

 

 

12. Deniz Mahsülleri

 

 

Özellikle karides, istiridye gibi deniz ürünleri bol miktarda çinko içermesi nedeniyle cinsel gücün artmasını sağlar.

 

 

13. Çikolata

 

 

Endorfin hormonunun salgılanmasında çok önemli bir paya sahip olan çikolata, içerdiği yağlar bakımından vücudun enerji üretmesine ortam hazırlar.

 

 

14. Sarımsak

 

 

Çiğ olarak kullanımı dışında tüketilen sarımsak kalsiyum ve fosfor içeriği sayesinde kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği artırır.

 

 

15. Roka

 

 

Stresi azaltan, B12 vitamini deposu olan roka, özellikle psikolojik nedenlerden dolayı cinsel hayatında sorun yaşayan kişiler için önemli bir yardımcıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...