Jump to content

Bacakları İnceltmede Etkili Sporlar


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kadınların hayallerinden biri de kuşkusuz sıkı kalça ve sütun gibi bacaklara sahip olmaktır. Özellikle yaz mevsiminde hemen hemen bütün kadınlar kısa şortlar ve etekler içinde kendini güzel ve rahat hissetmek ister.

 

 

İnce ve sıkı bacaklara sahip olmak düzenli beslenme ve doğru sporla mümkün. Bacakları incelten en etkili sporlar ise koşu, bisiklet ve pilates. Koşu ve bisiklet bacaklardaki fazla yağları eritmede etkili iken pilates bacakları sıkılaştırmak için en ideal sporlardan biri.

 

 

Bunun yanında bacakları inceltmek için evde veya spor salonunda yapılan pek çok hareket mevcut. Bunların başında squat ve lunge hareketleri gelir.

 

 

Squat

 

 

Bacak yağlarını yakmada ve kalça sıkılaştırmada en etkili hareketlerden biri squattır. Doğru beslenme ile birlikte yapılan squatla hayalinizdeki bacaklara kavuşabilirsiniz. Türkçe'de çömelme anlamına gelen squatın pek çok çeşidi vardır. Temel olarak bacakları kalça genişliğinde açarak dik durun, daha sonra yere doksan derece açı ile eğilerek kalçanızı geriye atın, ellerinizi düz bir şekilde karşıya uzatın. Burada önemli olan noktalardan biri dizinizin ayak parmak uçlarını geçmemesidir. Squatı daha etkili bir şekilde yapmak isterseniz iki elinize kaldırabileceğiniz ağırlıklarda dumbell alarak hareketi 3 set 15 tekrar halinde yapabilirsiniz.

 

 

Sumo squatta bacakları kalçadan biraz daha geniş açıp ayak parmaklarını dışarı doğru yönlendirmelisiniz. Bu harekette de kalçayı dışarı çıkarıp 90 derece çömelin. Elleri önde birleştirin. İsterseniz elinize dumbell alabilirsiniz. 3 set ve 15 tekrar idealdir.

 

 

Jump squatta ise tüm gücünüzle havaya sıçrayıp çömelme hareketini gerçekleştirin. Diz ve ayak parmakları kuralına dikkat edin. 3 set ve 15 tekrar uygundur.

 

 

Lunge

 

 

Lunge hareketinde ise bacaklarınızdan birini diğerinin önüne yere doksan derece olacak şekilde atarak eğilin. Diğer diziniz yere tam temas etmeyecek şekilde bacaklarınızı öne doğru esnetin ve bacak kaslarındaki gerilmeyi hissedin. Daha sonra aynı hareketi diğer bacak için uygulayın. Bu harekette de daha fazla yağ yakımı isterseniz dumbell ile çalışmak faydalı olacaktır.

 

 

Bu tip egzersizlerin yanında karbonhidrat alımını sınırlandırmak, protein alımını artırmak ve aerobik egzersizleri de bacak inceltmede oldukça yararlıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Etkili Olduğunu Düşündüğüm Sır Gibi Saklanan Ayet.. (Sadece Estanbul'da)...

   Arkadaşlar bu ayeti kerim'e Süleyman Hilmi Tunahan Hz. lerinin Talebeliğinden Hoca Olanlar okuyorlarmış. Ama nedense talebelerine bile öğretmekten çekinmişler.. Ama ben bunu öğrendim ve paylaşıyorum neden derseniz ilim paylaşıldıkca güzeldir.. Herkez kendinden sorumludur biz güzel olanı yapalım..   Bu Ayeti kerimeyi ne niyetle okursanız. O sizin için gerçekleşir ve af olunurmuşssunuz. Ki Ayetin Anlamıda buna gayet açık   Ayet'te dikkat çeken en önemli özellik anlamı.. dikkat çeken bir özelli

   , Yer: Dilek Duaları

  • Önemli Etkili Dua

   fe in tevellev fe kul hasbiyellahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arsil aziym   bu dua cumartesi gunleri 1900 defa okunuyormus ve bir sonraki cumartesiye kadar dilek gerceklesiyormus.2 kisi denedi oldu sahisim ama ben cok denememe ragmen bir gun icinde bu adedi tamamlayamadigim icin sizinle paylasiyim dedim sonucu ogrenmek isterim.allah kabul etsin dualarinizi

   , Yer: Dilek Duaları

  • Zalimlere Karşı Etkili Olduğuna Şahit Oldum

   Bugün sabahtan yazmıştım hangi modda başlığında, öyle bir canımı yaktılar ki aslında günlerdir seçme şansım olmadan bir duruma sürüklendim. herşeyi anlatamam ama uyardığıma rağmen kibirlenenler Hak yemekten korkmayanlara karşı ne yapsam acaba diye düşündüm. istesem haram yoldan küfür yoldan yapabilirdim bişeyler. Ama zalime zalimlik yapmak bana yakışmaz ahiretimi dünyamı satmam dedim sabır ettim. çok zordu alev alev içim yanarken yapabileceklerimi yapmamak. Yada muhitini basıp cinnet haliyle sab

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Beyni Koruyan Daha Etkili Bir Karışım Bulamazsınız!..

   Beyni Koruyan Daha Etkili Bir Karışım Bulamazsınız! Tek yapmanız gereken sabah içmek, Karaciğer ve Beyni koruyor, Damarlardaki pıhtılaşmayı engelleyip ömrü uzatıyor. Evinizde kolayca hazırlayacağınız dünyanın en değerli sütü “Altın süt”ün mucizevi faydaları mevcut. Bir çok hastalığa şifa olan bu karışım sadece iki malzemeyle hazırlanıyor. Kolon,sinir sistemi,kemik dokusu ve eklem ağrılarında kullanılan bitkisel bir tedavi yöntemidir. Günümüzdeki bir çok insanın problemi romat

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Çok Büyük ve Etkili Celb ve Teshir-Uyumasın Sizi Düşünsün

   Bu matlubunun uykusunu bağlamakla yapılan bir celbiyyedir.Aşağıda yazılı esmalar 313 kere 7 gece okunursa hakkında okunan kimse çok büyük bir ruhi bunalıma kapılır.Uyku uyuyamaz.Okuyana ve yahut okutana karşı elinde olmayarak şiddetli bir incizab duyar.Onu görmek, ona kavuşmak ister.Okunacak esmalar:   Ya şemusa ya helyusa ya ğayusa ya talyusa ya talmusa ya asbavütin yahin ali şeddayi tevekkelü bi akdi nevmi fülanete binti fülanete fi mehabbeti fülanibni fülanete haysü ma kanet elvahan elvahan

   , Yer: Büyü

×
×
 • Yeni Oluştur...