Jump to content

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlere Sarımsak...


Renan

Önerilen Mesajlar

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlere Sarımsak

 

5_d.jpg

 

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, sarımsağın cinsel organlara kan akışını artıran çok güçlü bir bileşik olan alisin içerdiğini belirterek, "Sarımsağın içinde B vitamini ve selenyum, erkeğin doğurganlığını artırıyor. Sarımsağın özellikle çiğ olarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz" dedi.

 

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Çoksüer, doğurganlığı arttıran gıdalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kahvaltıda en çok ihmal edilen yumurtanın protein, A ve D vitamini açısından zengin bir gıda olduğunu aktaran Doç. Dr. Çoksüer, bu nedenle yumurta tüketen kişide doğurganlığın arttığını söyledi. C vitamini yönünden zengin olan lahananın da önemli bir antioksidan olduğuna değinen Doç. Dr. Çoksüer, bu besinin yumurta ve spermleri serbest radikallerden korumak için oldukça önemli olduğunu dile getirdi. Haftada iki porsiyon balık tüketmenin hamile kalma şansını artırdığını ifade eden Çoksüer, "Omega-3 yağ asidi büyümekte olan ceninin sinir sisteminin gelişimi için de önemlidir.

 

Uskumru, somon, sardalya, hamsi, alabalık gibi yağlı balıklar haftada bir kez tüketilmelidir. Çinko eksikliğinde yumurta oluşumu yavaşladığı ve hamile kalma şansı azaldığı için çinko bakımından zengin olan istiridye mutlaka menüde yer almalıdır. Muz B grubu vitaminleri ve potasyum için iyi bir kaynaktır, bunlar da seks hormonu üretimine katılır. Muz, erkek cinsel isteğini güçlendirir. Fesleğen kendini iyi hissetmeyi sağlayan bir bitkidir ve genel bir sağlık hissi verir. Ayrıca fesleğen dolaşımı iyileştirerek cinsel isteği artırır.

 

Kokusunun tahrik olmaya yardımcı olduğu söylenir. Badem, omega-3 yağ asitleri içerir ve erkeklerde testosteron üretimine yardımcıdır. Ayrıca E, B2 vitaminleri, magnezyum ve kalsiyum içerir. Badem içerisinde sağlıklı doymamış yağlar bulunmaktadır. Bu da kadınlarda doğurganlığı artırmaktadır. Badem içerisinde bulunan E vitamini sayesinde de erkeklerde sperm üretimini olumlu yönde etkiliyor. Kereviz erkeklik hormonu olan androsteron içerir. Erkekler tarafından çiğ olarak tüketilince feromonların salgılanmasını sağlayarak karşı cinsin ilgisini çeker" diye konuştu.

 

"SARIMSAK KAN AKIŞINI ARTTIRIYOR"

Sarımsağın kan akışını artıran çok güçlü bir bileşik olan alisin içerdiğini vurgulayan Çoksüer, şöyle konuştu: "Çiğ tüketilmesi en iyidir fakat önceden ezilmelidir. Sarımsağın içinde B vitamini ve selenyum erkeğin doğurganlığını artırıyor. Sarımsağın özellikle çiğ olarak tüketilmesi tavsiye ediliyor. Avokado içerdiği yüksek miktarda folik asit ile enerji seviyesini yükseltir. Bu mucizevî şifa deposu bitki hem diğer hastalıklara hem de cinselliğe, hem de fertiliteye olumlu katkıya sahiptir. Avokado hormonlarının üretimini hızlandırıyor ve sperm miktarında artış kazandırıyor. Haftada 3 kez yenilmesi önerilmektedir. Kabak çekirdeğinin çinko içeriği yüksektir, bu da erkekte testosteron üretimi için önemlidir ve cinsel isteği artırır.

 

Ayrıca cinsel sağlıkta önemli bir rol oynayan prostaglandinlerin üretiminde etkili olan omega-3 açısından zengindirler. Harvard Üniversitesi'nin yaptığı bilimsel çalışmada, bitkisel protein ve demirin doğurganlık için önemli olduğu kanıtlanmıştır. Bitkisel kaynaklı protein ve demir tüketen kadınlarda doğurganlık oranının yüzde 30 fazla olduğu bildirilmiştir. Kuşkonmazın E vitamini içeriği yüksektir. E vitamini uyku için önemli olduğu kadar cinsel istek için de gereklidir. Kuşkonmaz ayrıca folik asit içerir ve folik asit gebe kalmaya çalışan kadınlar için faydalıdır, çünkü sağlıklı cenin gelişiminde önemli rol oynar. Havuca renk veren karotenoid adlı madde sperm kalitesini artırmaktadır.

 

Buna ek olarak bilim adamları havuçta bulunan antioksidan özelliğinden dolayı havucun normal spermin hareket gücünü yüzde 8-10 artırdığı ve erkeklerin baba olma şansını yükseltir. Domates seks ile ilgili hormonların üretimine yardımcı olan A vitamini bakımından zengin bir kaynaktır. Bu hormonların artması sperm sayısının artmasına, bu da cinsellikten alınan zevki katlayacaktır. 2 hafta boyunca günde 1 domates tüketilmesinin basit ve etkili bir çözüm olacağı belirtilmektedir. Çilek, E vitamini deposudur. E vitamini sperm miktarını artırmaktadır. Ayrıca cinsel duyguları da depreştirmektedir."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...