Jump to content

Yay Burcunda Dolunayın Etkileri


Melâl

Önerilen Mesajlar

30 Mayıs'a kadar üzerimizde etkisi devam edecek olan gökyüzü hareketini Astrolog Demet Baltacı anlattı.

 

Ateş elementinin değişken nitelikli burcu Yay hevesli, coşkulu, iyimser enerjisiyle geniş kitlelere hitap eden evrensel konularla ilgilenir.

Yüksek öğrenim, yabancı kültürler, yurtdışı ilişkiler, uzun seyahatler, medya, yayıncılık, din, felsefe, dış ticaret, turizm, üniversiteler, akademisyenler, hukuk, kanunlar, mahkemeler avukatlar, yargıçlar, büyük elçiler, diplomatlar, hakimler, din adamları, ibadet yerleri Yay burcu tarafından temsil edilir. Yay burcu dolunayında bu alanlarda bazı hızlı gelişmeler olması mümkün. Kişisel haritalarımızda Yay burcu hangi ev konularını yönetiyorsa o alanlarda bazı hareketlenmeler bekleyebiliriz. Daha önceden başlayan girişimlerden sonuç alabiliriz. Yay burcu bedenimizde kan, karaciğer, üst bacaklar, uyluklar ve kalça bölgesini yönetir. Dolunay döneminde bu organlarda hassasiyet artabilir.

 

Kariyer, gelecek, iş, maddi güvelik, statü, otorite kavramları, liderler, yöneticiler, hükümet, devlet, başkan, iş adamları, aile büyükleri, ebenveynler ile ilgili temalar da öne çıkıyor. İki yönetici Jüpiter ve Satürn birbirine sert görünüm yaparken, retro Satürn Yay burcu temalarındaki eksik ve hataların gelişme yönünde engel teşkil ettiğini ve bu konularla ilgilenilmesi ve düzeltilmesi gerektiğini vurguluyor. Aksi halde sorunlar daha da büyüyebilir ve Neptün’ün etkisi ile kaos artabilir. Bu dolunay Yay burcundaki retro Mars ile tam kavuşum yaptığından stres ve gerilimi çok arttırabilir. Kişisel olarak da doğum haritalarımızda dolunay derecesiyle temas eden kişisel gezegenlerimiz varsa kriz, hastalık, kaza, kayıp vb. risklerin yüksek olacağını göz önünde bulundurmalı, temkinli olmalıyız. Etki 21-30 Mayıs arası yoğun olarak devam edebilir.

 

Boğa burcunda ileri harekete dönmek üzere duran Merkür, toprak ve toprağa dayalı değerler, üretim, maddi manevi güvenlik, para, kişisel değerler, yetenekler, zevkler, sanat, estetik, sevgi, sadakat gibi kavramlara dikkat çekiyor. Merkür, Jüpiter ve Plüton ile toprak üçgeni oluşturarak bu değerlere sahip çıkıp, değerlendirdiğimizde sorunlarımızı da çözebileceğimizi işaret ediyor gibi. Yönetici Jüpiter’in ileri harekette olması bu anlamda bize şans veriyor. Tabii bunu farkedip değerlendirebilmek gerekiyor.

 

Horoskopun en güçlü gezegeni Boğa burcundaki Venüs ALGOL sabit yıldızı ile birleşiyor ve aynı zamanda dolunay noktası ile temasta. Algol, Perseus takımyıldızındaki Medusa’nın kesik başını simgeler. 25° Boğa burcunda yer alan bu yıldız, Boğa’nın sağlık astrolojisinde karşılık geldiği boyun ve boğazla ilişkili olduğu için ve aynı zamanda mitolojide Medusa’nın kesik başını simgelediğinden, boyuna ve boğaza gelecek tehlike, başın kesilmesi gibi şiddet içeren temaları anlatır. Aynı zamanda şehveti ve yoğun kadınsı tutkuyu simgeler. Şiddet ve zorbalık, boğularak ölüm, şeytanilik, kazalar ve körlük, cinayet, talihsizlik kelimleriyle de beraber anılır.

 

Algol bazı durumlarda büyük yaratıcılık ve başarı da verebilen bir yıldızdır. Dişi enerjiyle çok ilgilidir. Burada kişisel horoskoplarda Venüs ve Ay yerleşimleri de önemlidir. Ayrıca Venüs’ün Satürn’den açı alması yıldızın zararlı etkilerini de ortadan kaldırıp, yararlı hale getirebilir. Dolunay haritasında ise Venüs yıldızın kendisiyle birleşirken, Ay dolunay fazında Mars ile birleşiyor. Satürn’ün engelleyici açısı yok. Bu nedenle tehlikeli ve zararlı etkileri daha fazla gündeme gelebilir.

 

Ülkemizin horoskopunda dolunay 6-12. ev akslarını çalıştıracak. Kamu alanları, çalışanlar, hizmetliler, işçiler, memurlar, güvenlik güçleri, askerler, ordu, polis, sağlık çalışanları, yiyecek içecek sektörü, hastaneler, hapishaneler, gizli örgütler, casuslar, tutuklular, yardım örgütleri, büyükbaş hayvanlar bu kapsamdadır. Mars inanç ve istekler doğrultusunda körü körüne eylemlere hatta şiddet ve saldırılara zemin hazırlayabilir. Terör örgütlerine ve fanatik eylemlere karşı tedbir almalıyız. Bunlar siyasi olabileceği gibi spor gibi tutulan bir takım için de olabilir. Yay burcu spor ve sporcuları da temsil ettiğinden özellikle taraftarlarla ilgili bu haftasonu her türlü taşkınlık beklenebilir. Kesici aletler, ateşli silahlar hep Mars kontrolündedir ve bilinçsiz kişilerin elinde çok tehlikeli olabilir. Seyahatlerde ve trafikte çok dikkatli olunmalı, hız ve düşüncesiz hareketlerden uzak durmalıyız. Uzun seyahatlerde, hava ve deniz ulaşımında sorunlar, terör saldırıları olabilir. Ülkemizde Avrupa ile yapılan göçmenler ve vize ilgili anlaşmalarda sorun yaşanabilir ya da iptaller olabilir. Din adamları, akademisyenler, gazeteciler, politikacılarla ilgili kaza veya saldırı haberleri alabiliriz. Kamu alanları, askeri bölgeler, polis merkezleri, ormanlara karşı yapılacak terör saldırısı, patlama ve yangınlara karşı azami önlem almalı, tedbirli olmalıyız…

 

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Dolunay, yüksek öğrenim, yurtdışı, seyahatler ve hukuksal konularda dönüşümler meydana getirebilir. Daha önceden başlamış bazı projelerinizi sonuçlandırabilir, hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İş, kariyer ve maddi alanlarda destek alabilirsiniz.

 

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Dolunay, hisseli paralar, ortak kaynaklar, kredi, borç, miras, sigorta vb. konularda dönüşümler meydana getirebilir. Sanatsal yönünüz oldukça güçlü. Aşk, yaratıcılık ve çocuklar konusunda güzel fırsatlar gelebilir.

 

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Dolunay, ilişkileriniz, ortaklıklarınız, sosyal hayattaki kimliğinizle ilgili dönüşümler meydana getirebilir. Kararsız ve değişken enerjiler belirsizlik yaratabilir, işaretleri takip edin. Ev, gayrimenkul ve aile ile ilgili konularda şanslı bir dönemdesiniz.

 

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Dolunay ile birlikte günlük yaşamınız, alışkanlıklarınız, çalışma düzeniniz, evcil hayvanlarınız, sağlığınızla ilgili gelişmeler olabilir. Çalışma koşullarınızda dönüşümler meydana gelebilir. Zararlı alışkanlıkları bırakabilir, diyete başlayabilirsiniz.

 

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Dolunayda aşk, flörtler, eğlence, organizasyon ve çocuklarla ilgili konular gündemde olabilir. Sanat ve yaratıcılık gerektiren konularda yeteneklerinizi kullanabilirsiniz, hayal gücü ve yaratıcılığınız çok yükseldiği için kendinizi iyi ifade edebilirsiniz. Önemli maddi riskler almamalısınız.

 

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Dolunay, eviniz, aileniz ve ebeveynleriniz ile ilgili konuları hareketlendirebilir. Ev içi tadilat, taşınma, kiralama, emlak alım, satımı gibi konular sonuca ulaşabilir. Manevi yönünüzün güçlendiği bu dönemde yardım ve şifa çalışmaları gündeme gelebilir.

 

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Dolunay ile birlikte yakınlarınız, kardeşlerinizle ilişkiler, iletişim, bilişim, eğitim ve ticari faaliyetleriniz yoğunlaşabilir. İletişim araçları, telefon, bilgisayar, otomobil alım, satımı gündeme gelebilir. Daha önceden başlamış olan bir eğitimi tamamlayabilir, seyahate çıkabilirsiniz.

 

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Dolunay ile birlikte maddi durumunuz ve gelirlerinizi etkileyecek gelişmeler olabilir. Başkalarıyla paylaştığınız kaynaklar ve harcamalarla ilgili ani krizler oluşabilir. Enerjinizi doğru kullanmalı, sağlığınıza özen göstermelisiniz.

 

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Dolunay ile birlikte yaşamınız ve kendinizle ilgili önemli değişimler sözkonusu olabilir. İş ve kariyerde önemli adımlar, ilişkilerle ilgili kararlar hayatınızın yönünü etkileyebilir. İşbirlikleri, eğitim, seyahatler alanında arzularınıza kavuşabilirsiniz. Kafanızı karıştıran konular varsa acele hareket etmeyin.

 

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Dolunay yaşamınızdaki gizli konulara ışık tutabilir, farkındalığınız artabilir. Sanatsal yaratıcılığınız ve hayal gücünüz çok yüksek. Terapi, arınma, şifa ve ruhsal çalışmalar yapabilirsiniz. Bağımlılıklardan kurtulmak ve günlük alışkanlıklarınızı değiştirmek için uygun bir dönemdesiniz.

 

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Dolunay ile birlikte bazı hedeflerinize ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Sosyal yaşamınız canlanabilir ve birçok grup ve organizasyon içerisinde yer alabilirsiniz. İlişkiler alanında çok şanslısınız. İşbirliklerinden fayda sağlayabilirsiniz. Maddi konulara daha gerçekçi yaklaşmalısınız.

 

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Dolunay Kariyer yaşamınızda bazı değişim ve dönüşümleri hızlandırabilir. Hayatınızdaki otorite kavramları, üstleriniz, aile büyükleri ile ilgili gelişmeler sizi meşgul edebilir. Duygusal olarak kendinizi hassas ve kırılgan hissetmeniz mümkün, sezgileriniz yol gösterici olabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...