Jump to content

Kurşun Nasıl Dökülür ?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kurşun dökmek , nazardan korunma , kötü enerji ve etkileri yok etmek adına insanların uzun zamandan beri kullanmış oldukları bir yöntemdir.

Kurşun dökmek kimi topluluklarda eğlence ve fal amaçlı olduğu gibi , kimi toplumlarda ise dini bir rituel olarak uygulanmaktadır.

 

Kurşun dökmek bizim toplumumuzdaki uygulama şekliyle herkes tarafından yapılamaz .

 

Kurşun dökecek olan kişi el verme yöntemi ile daha önceden bu işi yapmış olan bir kişiden yetki almalıdır.

 

 

El verecek olan kişi de bu yetkiyi daha önce bu işi yapan bir yakınından aynı şekilde almış olmalıdır. Ayrıca kurşun döken kişiye , mutlaka daha önceden belirlenmiş yada kurşun döktüren kişinin gönlünce belirlediği bir ücret ödenmelidir !

 

Kurşun Dökmek Yararlımıdır ?

 

 

Kurşun dökmek , kişinin üzerinde yoğunlaşan olumsuz enerjilerin kırılmasını , bununla ortaya çıkan hastalık ve bitkinlik halinin ortadan kaldırılmasını temel alır.

 

Kimi insanların nazar , kimi insanların negatif enerji , kimilerinin ise kötü ruhların etkisi olarak isimlendirdiği bu olguyu bir örnekle açıklamak gerekirsek ;

 

Sakin bir denizin ortasında küçük bir adacıkta olduğunuzu düşünün , kıyıya atılan bir taşın oluşturduğu dalgalar genişleyerek sizin adacığınıza ulaşacaktır , aynı zamanda yakınınızda bulunan başka bir adacıktan atılan taş ta daha etkili ve hızlı bir şekilde adacığınızın kıyısına vuracaktır , bu şekilde adacığınıza ulaşan dalgalar çoğaldıkça kıyılarınız aşınmaya başlayacak ve kendinizi sıkışmış , hareket edemez halde hissetmeye başlayacak ve enerjiniz günden güne tükenecektir.

 

Burada tek çözüm adacığınızın etrafına küçük dalgakıranlar koyup dışarıdan gelen dalgalanmaları önlemektir. Kurşun dökmek bu noktada bir dalgakıran gibi , üzerinize diğer insanlar tarafından gönderilen , kıskançlık , kötü dilekler ve yıkıcı etkilerle dolu dalgaların yörüngesini bozarak , maruz kaldığınız etkilerden çıkmanıza yardımcı olur.

 

Kurşun Dökmek için Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

 

 

Kurşun dökme esansında, maruz kaldığınız negatif enerjilerden kurtulacağınıza inanmak olmazsa olmazınızdır.Kafanızda bu inanca sahip olduktan sonra yapmanız gerekenler ise çok basit ;

 

*Kurşun dökmek için 30-40 cm genişliğinde metal bir kap

*Bu kabın altına koyacağınız bir tepsi

*Metal bir kepçe yada küçük bir cezve

*200 gr kadar kurşun (balık malzemesi satan dükkanlardan temin edebilirsiniz)

*Bir ocak

*Bir çarşaf

 

 

 

Kurşun Nasıl Dökülür ?

 

Öncelikle kurşun kepçenin içerisine konularak , ocağın üzerinde eriyinceye kadar bekletilir.Tepsinin üzerinde konulan 30-40cm genişliğindeki kabın yarısına kadar su doldurulur.Bu kap tepsinin üzerine yerleştirilir.Kurşun dökülecek olan kişi yere oturarak , çarşafı başının üzerinde tutar Kurşun dökecek olan kişi tepsiyi , kişinin başının üzerinde tutup , erimiş kurşunu bu esnada kabın içerisindeki suya döker.Bu işlem tüm vücudun arınması için , göbek üzerinde ve ayaklar üzerinde birer kez tekrar edilir.

Eviniz için kurşun dökmek isterseniz , kapınızın hemen girişinde bu işlemi tekrar etmeniz yeterlidir.Bu şekilde evinize yönlenmiş olan negatif etkilerden kurtulabilirsiniz.

 

Not : Yukarıda anlatılan yöntem , dini rituellerden arınmış , klasik kurşun dökme işlemidir.Kurşun döken kişinin bu işi daha önce yapan birisinden el verme yöntemiyle yetki almış olması , kurşun dökme sırasında abdest alınmış olması yada kurşun dökme sırasında okuyacağınız dualar sizin kendi iradeniz ve inanışınızla belirleyeceğiniz etkenlerdir.

 

 

alıntıdır

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...