Jump to content

Pozitif Düşüncenin Gücü...


Renan

Önerilen Mesajlar

Pozitif Düşüncenin Gücü

 

Eğer hayatınızı iyileştirebileceğinizi düşünüyorsanız, iyileştirebilirsiniz. Eğer kısılıp kaldığınızı düşünüyorsanız ve bu da averajın altında bir hayat ise, muhtemelen orada kalacaksınız.

 

Bu yüzden başarılı bir hayata doğru giden yolda, düşüncelerinizi bir üst seviyeye geçirmek isteyeceksiniz. Bir kere bunu yaptığınızda, diğer her şey kendiliğinden yerine oturacaktır. Her şey bir kenara, düşünceleriniz davranışlarınıza, davranışlarınız alışkanlıklarınıza ve alışkanlıklarınız da hayatınızı yaratmaya öncülük edecektir.

 

O zaman, bir dahaki zorlu mücadelenizde ne düşüneceksiniz? Çünkü düşündükten sonra yapacaksınız da. Düşüncelerinizi kendi tarafınıza çektiğinizde, potansiyelinizi görüp hayretler içinde kalacaksınız.

 

İşte size mükemmel bir hayata giden yolda düşüncelerinizi geliştirmek ve böylece pozitif düşüncenin gücünden yararlanmak için 9 yol:

 

1. Hemen Kendinizle Konuşun

 

Bu tavsiyeyi, pozitif kalarak ve hedeflerinize ulaşmak için bilinçaltınıza doğru talimatları vererek yerine getirebilirsiniz. Evet doğru, size kendinizle konuşma izni veriyoruz. Hem de çok. Yüksek sesle. Sadece doğru şeyleri söylediğinizden emin olun.

 

2. Negatif İç Konuşmadan Kaçının

 

Birçok insan hedeflerine ulaşmak için atmaları gereken ilk adımdan önce, kendilerini bu hedeften uzaklaştırıyor. Negatif düşüncelerden kaçmayı öğrenerek ve pozitif kalmaya odaklanarak daha iyisini yapabilirsiniz.

 

3. Pozitif Bir İnanç Sistemi Benimseyin

 

Düşünceler aslında somuttur. Sizin gerçekliğinizi yaratırlar. Düşünceleriniz de inançlarınızın bir ürünüdür. Kendinize ciddi bir soru sorun: düşünceleriniz size yardım mı ediyor yoksa incitiyor mu? Eğer düşünceleriniz yaşamak istediğiniz hayatı yaratmaya izin vermiyorsa, düşüncelerinizi başka bir seviyeye taşımanın vakti gelmiştir.

 

4. Başarıya Giden Yolu Düşünün

 

Başarılı insanlar sağlık, zenginlik gibi konularda iyimser düşünmeye eğilimlidir. Hayatınızda meydana gelen olaylardan öğrenmek ve böylece olgunlaşmak da sizin elinizde, bu olayların bir kurbanı gibi davranmak da.

 

5. Beklentilerinizi Hızlandırın

 

Eğer hayatınızda büyük şeyler olmasını ummazsanız, oldukları zaman farkına varmayacaksınız. Büyük günlerin arkanızda kaldığına değil, hala önünüzde olduğuna inanmalısınız. Bu düşünceyi benimseyene kadar, hayatınız neşe, başarı ve mutlulukla yeterince dolu olmayacaktır.

 

6. Evet Deyin

 

Hayata “evet” demeye başladığınızda mükemmel şeyler olmaya başlar. Daha tutkulu olursunuz.

 

Hayattan daha fazla keyif alırsınız. Daha fazla risk alırsınız bu da daha hızlı büyümeniz ve olgunlaşmanız anlamına gelir. “Evet” diyerek potansiyelinizi yaşayabilir ve bu serüvenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

7. Beyninizdeki Çöplükten Kurtulun

 

Herkes zihinsel bir yük taşır. Ama en mutlu ve en başarılı insanlar bu çöplüğü pozitif düşünceyle değiştirir. Hiç bitmeyen bu döngüden kurtulmak iyimser ve mutlu yaşamak için gereklidir.

 

8. Hedeflerinize Giden Yolda Yaptığınız Hareketleri Günlük Hale Getirin

 

Başarı birkaç basit davranışın günlük tekrar etmekle yakalanır. Ne fazla, ne eksik. Sağlıklı, mutlu ve sağlıklı bir insan düşündüğünüzde bu insanın bazı şeyleri sürekli yaptığını görürsünüz. Hayatı fazla karmaşıklaştırmayın, nerede olmayı istiyorsanız, sizi oraya ulaştıracak şeyleri düzenli bir şekilde yapın ve başarana kadar ısrar edin.

 

9. Büyük Düşünün, Büyük Hayal Edin, Büyük Oynayın

 

Birçok insan averaj bir hayatla yetinir. Eğer sizin de istediğiniz gerçekten buysa, bu mükemmel. Ama bazıları daha fazlasını ister. Hayattan ne istediğinizi kararlaştırın ve pozitif düşünceyi onu elde etmek için kullanın. İşte bu kadar basit.

 

O zaman büyük bir mücadeleyle karşı karşıya kaldığınızda doğru düşünerek başarıya ulaşabileceğinizi unutmayın…

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
berresu, 05.06.2016 - 21:13 yazdı:

Kendi kendimle konuşurken mutlaka kavga çıkıyor. Dalga geçtim sanıyorsunuz belki ama ben gayet ciddiyim.

Hala kavga ediyormusun.

Eğer kavga ediyorsan işin farkındasın demek ki, o zaman hemen durup kendine soracaksın neyin mücadelesini veriyorum bu öfkenin kızgınlığı kavga amacının nedeni ne? Neden hemen kızıyorum çözüm bende iken kendimi çıkmaza götürüyorum neden diye sor, eminimki içinden bir ses gelecek ve şunlar şunlar yüzünden diye orda sen devreye girecek ve probleminin çözümünü bulacaksın. Ben sana inanıyorum sen başarırsın. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
hacersş, 10 saat önce yazdı:

Hala kavga ediyormusun.

Eğer kavga ediyorsan işin farkındasın demek ki, o zaman hemen durup kendine soracaksın neyin mücadelesini veriyorum bu öfkenin kızgınlığı kavga amacının nedeni ne? Neden hemen kızıyorum çözüm bende iken kendimi çıkmaza götürüyorum neden diye sor, eminimki içinden bir ses gelecek ve şunlar şunlar yüzünden diye orda sen devreye girecek ve probleminin çözümünü bulacaksın. Ben sana inanıyorum sen başarırsın. 

Neden kavga ediyorum kendi kendime. Insanlara inanıp hemen kandiriliyorum maddi manevi coook zarar görüyorum sonrada kendimle kavga ediyorum hâlâ safsın hâlâ inanıyorsun kötü niyetli insanlara

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...