Jump to content

Vanilyalı Doğal Parfüm Yapmayı Öğrenin...


Renan

Önerilen Mesajlar

Vanilyalı Doğal Parfüm Yapmayı Öğrenin

 

vanilla-150x150.jpg

 

Vanilya Kokusunun Faydaları

 

Vanilyanın nefis kokusu, daha kokladığınız andan itibaren size harika bir enerji verir. Ayrıca kaygıyı hafiflettiğinden dolayı ruh halinizin büyük ölçüde düzelmesini sağlar. Depresyon sorunu olan kişilere, vanilyalı parfümler kullanmaları tavsiye edilir.

 

Vanilyalı parfümler yatıştırıcı etkiye sahip olduğundan rahatlamanızı sağlar ve strese sebep olan uykusuzluğu önlemeye yardımcıdır. Ayrıca aklınızda bulunsun: mükemmel bir doğal sivrisinek kovucu olan vanilya, sivrisinekleri kendinizden uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir.

 

Vanilyalı Parfüm Yapımı

 

Malzemeler

 

Cam bir kap ve kapak

Parfüm şişesi

Bıçak

Kahve filtresi

%70lik alkol

4-5 adet vanilya çubuğu

20 damla cocoba veya tatlı badem yağı

 

Hazırlanışı

 

Bu vanilyalı parfümün hazırlanışı gerçekten çok kolaydır. İlk olarak vanilya çubuklarının yarıya kadar içini açın. İçindeki taneleri çıkartıp cam bir kaba koyun. Ayrıca geri kalan vanilyaları da kullanabilirsiniz. Çok küçük olacak şekilde doğrayın.

 

Daha sonra kabın içine, vanilya çekirdeklerini tamamen örtecek kadar alkol ekleyin. Kapağını kapatıp serin ve kuru bir yerde yaklaşık altı hafta bekletin. Bu süre zarfında, haftada bir kapağını açıp iyice karıştırmalısınız. Bunu yaptıktan sonra tekrar kapağını kapatın. Altı hafta geçtikten sonra, kapağını açıp bir veya iki kahve filtresi kullanarak süzün.

 

Karışımı tamamen süzdükten sonra bir parfüm şişesine koyabilir, içine tercih ettiğiniz yağdan ekleyebilirsiniz (yağ, parfüm kokusunun cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar).

 

Parfümü, serin ve kuru yerde muhafaza etmelisiniz. Birkaç aya kadar dayanabilir. Birkaç aydan sonra koku yavaş yavaş azalır. Bu yüzden dört aydan daha kısa sürede kullanmaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...