Jump to content

Çatlaklar İçin Ev Tedavileri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Çatlaklar İçin Ev Tedavileri

 

k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1-c%CC%A7atlak.jpg

 

1. Kırmızı Renk Çatlaklar İçin Ev Tedavileri

 

Kırmızı renk çatlaklar, henüz yeni oluşmuş çatlaklardır. Diğer bir deyişle, hala ‘‘inflamasyon” fazındadırlar. Kollarınızda, bacaklarınızda, kalçanızda veya karın bölgenizde oluşabilirler ve hamilelik süresince neredeyse kesinlikle görülürler. İnflamasyon süreci birkaç ay sürebilir. Bu süreçte vücut bu bölgelere kan göndermeye devam eder ve bu da çatlak görünümünü daha belirgin kılar.

 

Zaman geçtikçe, bu izler yara olmaya ve beyaza dönmeye başlarlar. Peki bu rahatsız edici görüntüden kurtulabilmek mümkün müdür? Eğer, çatlaklarbelirmeye başladıktan hemen sonra, çatlaklar daha henüz kırmızıyken bu tedavileri uygulamaya başlarsanız, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Kesinlikle denemeye değer! O halde takip eden ipuçlarını okumaya devam edin.

 

1. Şeker ile Ölü Derilerden Kurtulma

 

Bu yöntem, ciddi anlamda basittir. Uygulamak için sadece bir yemek kaşığı (20 gram) toz şekere ihtiyacınız olacak. Duşa girin ve cildinizi ıslatın. Sonra şeker ile, çatlakların oluştukları bölgeleri ovalayın. Nazikçe masaj yapar gibi hareket etmelisiniz, ancak aynı zamanda da uyguladığınız bölgeye kan akışının iletildiğinden emin olmalısınız. Bu tedavi yöntemi, ilgili bölgelerde oluşan iltihaplanmayı azaltıcı etki edecektir.

 

2. Aloe, Patates ve Yumurta Tedavisi

 

İhtiyaç duyacağınız malzemeler:

 

Bir adet soyulmuş ve dilimlenmiş patates,

Aloe vera bitkisinden elde edilecek jelden 30 gram,

Bir yumurta beyazı.

 

Bu tedavinin amacı, kırmızı çatlakların oluştuğu bölgelerdeki iltihaplanmayı, yaralanmış cildi besleyerek azaltmak ve iyileşme sürecini hızlandırmaktır. Muhtemelen aloe veranın çeşitli cilt problemleri için ne denli faydalı bir içeriğe sahip olduğunu bilyorsunuzdur. İşte, çatlak izlerinin görünümlerinin azaltılmasına katkıda bulunması da, bu faydalı özelliklerinden biridir.

 

İşe, aloe vera bitkisinin içerisinde bulunan özünü ayırarak başlayın. Sonra, çıkardığınız bu özü, yumurta akı ile birlikte, cam bir kaseye koyun. Patates dilimlerini bu karışıma batırın ve ardından, çatlakların bulunduğu bölgelere yerleştirin. Vücudunuza göz atarak, yaklaşık ne kadar patates dilimine ihtiyacınız olacağını kestirebilirsiniz. Dilimleri çatlaklar üzerinde 15 dakika beklettikten sonra duşa girin ve temizlenin. Bu tedavi oldukça etkilidir.

 

2. Beyaz Renk Çatlaklar İçin Tedaviler

 

C%CC%A7atlak.jpg

Beyaz çatlak izleri, yara olma aşamasını geçmiş ve kurtulması daha zor olan çatlak izleri demektir. Yine de, bu tedavilerle beyaz renk çatlakların görünülürlüğünü azaltabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı aklınızda bulundurmalısınız ki; çatlak tedavilerine, mümkün olduğunca erken vakitte, izler henüz kırmızı iken başlamak önemlidir.

 

Şimdi, beyaz renk çatlak izlerinin görünülürlüğünü azaltmak için uygulanabilecek tedavilere göz atacağız.

 

Beyaz Renk Çatlakları Azaltıcı Tedavi

 

50 gr aloe vera,

20 ml sızma zeytinyağı,

3 damla E vitamini.

 

Nasıl Hazırlanır?

 

- Bu basit tedavinin amacı, cildi beslemek ve ciltteki yaraları iyileştirmeye yardımcı olmaktır. Bu tedavinin başarılı olabilmesi için, elinizde E vitamini bulundurmanız gerekmektedir. Vitamini, eczaneden veya doğal ürünler satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Gözünüze biraz pahalı gelebilir, ancak unutmayın ki E vitaminini birçok amaç için kullanabilirsiniz. Örneğin, birkaç damla vitamini, ojenize damlatırsanız, tırnaklarınızı kuvvetlendirmiş olursunuz veya saç kreminize eklediğiniz zaman saçlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz.

 

- Öncelikle, aloe vera bitkisinden özünü çıkarmalısınız. Bu işlem için bir kaşık kullanabilirsiniz. Çıkan özü ve zeytinyağını bir kaseye koyun. Son olarak, içerisine birkaç damla E vitamini ekleyin ve tüm malzemeleri karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra bir pamuk yardımı ile karışımı beyaz çatlak izlerinin bulunduğu bölgelere uygulayın.

 

Bu işlemi, her gece uygulamalısınız. Zamanla, çatlak izlerinizin görünürlüklerinin azaldığını farketmeye başlayacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...