Jump to content

Mars'a Yapılacak İnsanlı Yolculuğun Tarihi Belli Oldu...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Mars'a yapılacak insanlı yolculuğun tarihi belli oldu

 

1464853841435.jpg

 

Çok da uzak bir zaman dilimi değil aslında. Şehir ya da ülke değiştirmekten söz etmiyoruz. Farklı bir gezegende yaşamak mümkün olabilir.

 

SpaceX'in kurucu CEO'su Elon Musk, yıllık Code Conference'dakonuştu. Musk, 2018 yılında Mars'a insansız uzay aracı göndermeyi planladıklarını, birkaç yıl sonrasında ise sırada "insanlı Mars görevi"olduğunu bildirdi. Musk, yapılan çalışmaların sorunsuz devam etmesi koşuluyla 2024'te Mars'a insanlı bir seyahat gerçekleştirileceğini ekliyor. Tabii bu bir "ilk" anlamını da taşıyabilir.

 

SpaceX firması, son dönemin parlayan isimlerinden. Firmanın hazırladığı ve sürekli üzerinde testler yaptığı Falcon 9 roketi, uzay görevini tamamladıktan sonra sağlam bir şekilde dünyaya geri dönebiliyor ve bu sayede defalarca kullanılabiliyor. Haliyle bu da büyük masrafların ortadan kalkması ve uzay seyahatlerinin daha da kolaylaşması demek.

 

SpaceX, şimdi geleceğe yönelik daha sağlam ve birçok insanı aynı anda taşıyabilen roketler üzerine çalışmalar yapıyor. Belki de bundan 10-15 sene sonrasında, Mars'ta yeni bir şehir kurulabilir ve böylelikle multi-planet, yani insanların birden fazla gezegende yaşama imkanları olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...