Jump to content

Uzmanlardan Alzheimer Hastalarına Önemli Tavsiye...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Uzmanlardan Alzheimer hastalarına önemli tavsiye

 

Doğru beslenme insan sağlığını doğrudan etkiliyor. Vücudu ve hayat kalitesini olumlu yönde geliştiren sebzeler ise yaşam süresini uzatıyor. Uzmanlar, mucize besinleri ve faydalarını sıralıyor.

 

Kaliteli, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmek gerekiyor. Uzun bir ömrün sırrı ise tercih edilen besinlerde saklı oluyor. Bunun ise 7 mucize besinde olduğunu ifade eden uzmanlar, önemli altın kuralları ve bu besinleri sıralıyor...

 

ALZHEİMER'DA YEŞİLİN GÜCÜ

Yeşil yapraklı bitkiler ayrıca vücut tarafından nitrit oksite çevrilen doğal nitrat kaynağıdır. Nitrit oksit insan metabolizması için vazgeçilmezdir. Marul, gaz ve kan basıncını düşüren nitrit oksit, kan akışını destekler. Yeşil yapraklı bitkiler mental berraklığı artırır. Depresyonu önler ve Alzheimer gibi hastalıkların riskini azaltır.

 

KARACİĞER İÇİN ENGİNAR

Karaciğer dostu olarak da bilinen enginarın, içerdiği vitamin, mineral yoğunluğu ve anti-toksin özelliği ile birçok hastalıkta gıda desteği olarak kullanılır. Mide ve sindirim sistemi dezenfekte eder. Bunun dışında kalp hastalıklarında, romatizma ve gut hastalığında, safra kesesi ve karaciğer rahatsızlıklarında faydalıdır.

 

KALP SAĞLIĞINA PAZI

Bu bitki en bilindik iki antioksidan için kaynaktır: Syringic asit ve kaempferol. Önce karbonhidratları basit şekere dönüştüren enzimi inhibe ederek kan şekerini düzenlemede yardımcıdır. Kansere sebep olan toksinlerden diğer hücreleri korur, inflamasyonu azaltır. Kalp hastalığı, diyabet ve diğer kronik hastalıkların riskini azaltır.

 

SARIMSAK MUCİZESİ

Sarımsak; 33 çeşit kükürt bileşiği, 17 çeşit aminoasit, flavonoidler, çinko, magnezyum, kalsiyum, A vitamini, B ve C vitaminleri içermektedir. Son yapılan çalışmalarda sarımsağın genlerimizi etkilediği bulunmuştur. Bu özelliği ile epigenetik bir besin olan sarımsak DNA diziliminde hücre yıkımını önleyerek yaşlanmayı geciktirmektedir. Stres, üzüntü ve hareketsizlik hücre yıkımını artırmaktadır. Tüketilen sarımsak sayesinde bu yıkım olmamaktadır.

 

ÜLSERE BİBERİYE

Biberiyede bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, mide ülserinde, hazımsızlık ve sindirim sisteminin yavaş çalıştığı kabızlık gibi durumlarda, migren tipi baş ağrılarında faydalı olur.

 

KOLESTEROLE KARALAHANA

Karalahana kolesterolün düşmesine ve kanserden korumaya yardımcı olur. Karalahana ayrıca vücudun toksinlerden korunma sistemini de besleyici fitokimyasalları içerir.

 

DAMAR SERTLEŞMESİNE ISPANAK

Ispanak, damar sertleşmesini engelliyor. Ayrıca kalp hastalıklarıyla bağlantılı inflamasyonu azaltan doğal bileşik olan fitokimyasalları içeriyor. Bu ve içeriğindeki vitamin, mineral, antioksidan ve fitokimyasalların etkisini artıracak kombinasyonlar yapıyor. Hücreleri toksinlerden arındırıyor.

 

BAŞ AĞRISINA İLAÇ GİBİ HAVUÇ

Havuç salatalarda, her türlü et ve sebze yemeklerinde kullanılmalıdır. Unutkanlığa karşı kullanımı yaygındır. Son yıllarda erken bunama, Alzheimer, kalp krizi, kronik baş ağrılarında, deri ve akciğer kanserine karşı kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca özellikle 50 yaş üstü bireyler için cinsel sorunlarına derman olur. İsteği ve güdüyü artırır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...