Jump to content

Hangi Renk Mobilyalar Daha Temiz Görünür?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hangi Renk Mobilyalar Daha Temiz Görünür?

 

mobilyalar.gif

 

Gün boyu temizlik yapılsa bile, geri dönüp baktığınızda, sanki hiç iş yapılmamış gibi göründüğünü düşünebilirsiniz. Siz böyle düşündüğünüze göre, o kadar temizlik yapıldığını bilmeyen misafirler, çok daha fazlasını düşünüp, hiç temizlik yapılmadığını düşünebilir. Bu his, çoğu zaman, mobilyalar yarattığı kirli görüntü hissinden kaynaklıdır. Her an, yeni temizlik yapılmış gibi görünen bir mekânınız olsun istiyorsanız, mobilya seçerken bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekir. Mobilyanızı seçtikten sonra, yerleştireceğiniz alandaki ışıklandırma ile de temizlik hissini destekleyebilirsiniz. Örneğin; beyaz mobilyaların olduğu bir salonu, sarı gün ışığı tonlarından bir ampul ile ışıklandırırsanız, beyaz rengin yaratacağı temizlik hissini yok edebilirsiniz. Beyaz ve kuvvetli bir ışık ile ortam çok daha aydınlık, ferah ve temiz bir görüntüye kavuşabilir.

 

Döşemelik Kumaş Nasıl Seçilir?

Koltuklarda ve sandalyelerde kullanılan döşemelik kumaşlar, son zamanlarda bolca kullanılan ve ilk çıktığı zamanki yüksek fiyatlarından eser kalmayan mikrofiber özellikli kumaşlardan seçilebilir. Üzerine dökülen sıvılardan ve gıdalardan etkilenmeyen, akıp gitmesini sağlayan bu kumaşlar, tozun da kumaş üzerinde tutunmasını engelleyecektir. Leke tutmayan özelliklerdeki kumaşlar, herhangi bir kaza yaşansa bile, çok kolay şekilde temizlenebilir.

 

Koltuk Şalları Ne İşe Yarar?

Koltuk üstlerine serilen koltuk şalları, koltukların çok bir görüntüye bürünmesini sağlamak için kullanılır. Ancak, bu şalların aynı zamanda, temizlik görevi de vardır. Koltuğun tüm sırt ve oturma kısımlarını örtecek kadar büyük bir şal, koltuk silmekten sizi kurtaracaktır. Kirlendiği zaman alıp makinede yıkayabilir ve tekrar koltuğun üzerine serebilirsiniz. Koltuk şallarının bir diğer kullanım amacı da, en az maliyetle, oturma gurubunuzda değişiklik yapmaktır. Sıkıldığınız renklerdeki şalı kaldırıp yenisini sermek, tüm oturma grubunun havasını değiştirecektir.

 

Mobilya Rengi Nasıl Seçilir?

Beyaz mobilyalar, çok şık ve ferah göründüğünden, ayrıca son zamanlarda çok moda olduğundan, bolca kullanılmaktadır. Beyaz mobilyalar, aynı zamanda, biriken tozu en az gösteren mobilyalardır. Ancak, evde küçük çocuklar var ise beyaz mobilyalar el izlerini çok gösterdiğinden, uygun olmayabilir. Küçük çocukların yaşadığı evlerde, koyu tonlardaki doğal ahşap rengi, en temiz görüntüyü sağlamak için gereklidir. Siyah, kırmızı ve benzer renklerdeki mobilyalar da, beyaz mobilyada olduğu gibi, çocukların döküntülerini çok görünür hale getirebilir. Evde yaşayan bir evcil hayvan varsa, koyu renk mobilyalar, dökülen tüyleri çok belirgin hale getirecektir. Böyle bir durumda, beyaz mobilyalar seçilmesi uygun olacaktır. Görüldüğü üzere, bir renk mobilyanın temiz görüntü için doğru olduğunu söylemek doğru değildir. Evde yaşayanların durumu, temiz görüntü için gereklilikleri değiştirmektedir.

 

Kapıların Temiz Görünmesi Nasıl Sağlanır?

Son zamanlarda sık karşılaşılan bir trend; renkli kapılardır. Renkli kapılar, çok şık görünmesine rağmen, tozu ve el izlerini çok göstermektedir. Bunun önüne geçmek için; beyaz renkli kapılar tercih edilebilir. Beyaz kapılar, tozu en az gösteren kapılardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...