Jump to content

Kırışıklık ve Sarkmaya Karşı Salatalık ve Aloe...


Renan

Önerilen Mesajlar

Kırışıklık ve Sarkmaya Karşı Salatalık ve Aloe

 

1-dilimlenmi%C5%9F-salatal%C4%B1k.jpg

 

Yıllar geçtikçe cildimizin de bizimle beraber yaşlanması doğal bir işleyiştir.

 

Yine de, modern yaşam tarzı yaşlanma prosesini hızlandırmıştır, birçoğumuzun cildi sıkılığını kaybederek kırışıklıklarla dolmaktadır.

 

Neyse ki, cilt sağlığını etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumuz için kırışıklıklara karşı mücadele etmemizi, yaşlanma belirtilerini azaltmamızı ve cilt hücrelerinin yenilenmesi arttırmamızı sağlayacak doğal tedavi yöntemlerini keşfetmiş bulunmaktayız.

 

Salatalık ve aloe vera jeli bu özelliklere sahip iki harika üründür. Hatta, bu iki ürün de ticari kozmetik ürünlerinde kırışıklık önleyici, besleyici, sıkılaştırıcı ve cilt yenileyici olarak kullanılmaktadır.

 

Fakat bu iki basit malzemenin özelliklerinden yararlanmak için aşırı pahalı tedavi yöntemlerine para harcamanıza gerek yoktur. Bugünkü yazımızda sizlerle kırışıklıklara karşı etkili ve cildi sıkılaştırıcı özel bir ev yapımı jel tarifi paylaşacağız.

 

Salatalık cilde nasıl bir fayda sağlar?

 

Salatalığın %97’si sudur ve genel vücut sağlığına ve tabii ki cilde çok faydalı besleyiciler ile doludur.

 

Yıllar boyunca bu ürün, salatalığın canlandırıcı ve onarıcı özellikleriyle göz altı torbalarını giderebilmesi sayesinde birçok güzellik tedavisinde kullanılmıştır.

 

İçerdiği yüksek orandaki su miktarı ve E vitamini salatalığı harika bir onarıcı, nemlendirici ve cilt hücrelerini koruyucu madde haline getirmiştir.

 

Bunlara ilave olarak, salatalık cilt üzerinde olumsuz etki yapan ve kolajen ve elastin üretimini azaltarak erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikallerin etkilerine karşı mücadele etmeyi sağlayan antioksidanları içermektedir.

 

Son olarak, salatalık büzücü özellikleriyle sivilce ve benzeri sorunlara yol açan fazla yağı kontrol ederek derin cilt temizliği yapılmasına yardımcı olur.

 

Aloe vera cilde nasıl bir fayda sağlar?

 

2-aloe-vera.jpg

Aloe vera cilt için sağladığı besleyici ve faydalı özellikler sayesinde güzellik sektöründe oldukça fazla değer verilen bir bitkidir.

 

En önemli faydalarından biri kirleri uzaklaştırarak ve gözeneklerin tıkanmasını önleyip cilde derin temizlik imkanı veren büzücü özelliklere sahip olmasıdır.

 

Aloe vera jeli aynı zamanda cildin elastikiyetini arttıran ve kurumayı önleyen güçlü ve doğal bir nemlendiricidir.

 

Erken yaşlanma söz konusu olduğunda ise, aloe vera cildin dokuları yenileme kapasitesini arttırır, kolajen ve elastin lifleri üretimini arttırır, kırışıklık oluşumunu engeller ve kırışıklık görünümünü azaltır.

 

Kırışıklıklara karşı aloe vera ve salatalık jeli hazırlanması

 

3-aloe-jel.jpg

Salatalık ve aloe vera kullanılarak elde edilen bu jel cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan ve cilt sarkmasını önleyen doğal bir yaşlanma karşıtı tedavidir.

 

Hazırlaması kolaydır ve kırışıklık oluşumu ve yaşlanma belirtilerine karşıkullandığınız herhangi bir güzellik rutinine gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.

 

Malzemeler

 

1/2 bardak damıtılmış su (125 ml)

1/2 bardak çekirdekleri alınmış ve küp doğranmış salatalık (50 g)

1/2 bardak aloe vera jeli

1 kapsül E vitamini (tercihe bağlı)

 

Hazırlanışı

 

Damıtma suyu, doğranmış salatalığı ve aloe vera jelini blendere ekleyin.

Pürüzsüz bir hal alınca kadar blenderden geçirin ve tercihe bağlı olarak E vitamini kapsülünü ekleyin.

Karıştırma işlemi tamamlandıktan sonra jeli bir kaba alın ve ağzını kapatın, daha uzun süre dayanması için buzdolabında muhafaza edin.

 

Uygulanışı

 

Yatmadan önce yüzünüzün tamamını sabun ve suyla yıkayın.

Yumuşak bir fırça ile bu jeli uygulayın ve cildinize derin şekilde muhafaza etmesi için gece boyunca bekletin, siz uyurken bu jelin işini yapmasına izin verin.

Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...