Jump to content

Bir Kaşık Elma Sirkesinin Şaşırtıcı Özellikleri...


Renan

Önerilen Mesajlar

Bir Kaşık Elma Sirkesinin Şaşırtıcı Özellikleri

 

sirke-ka%C5%9F%C4%B1k.jpg

 

Elma sirkesinin faydaları, içinde bulunan vücuda detoks yapan ve sindirimi kolaylaştıran bir çeşit bakteriye dayanıyor. Buna ek olarak da, kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır ve demir açısından da çok zengin… Ve eski zamanlardan beri daha bunlar gibi birçok özelliğinden dolayı çeşitli rahatsızlıklarda mükemmel bir kaynak olarak kullanılıyor.

 

Elma Sirkesinin Faydaları

 

Elma sirkesini herhangi bir markette veya manavda bulmak çok kolay, fakat sonuçlarının sağlıklı olmasını istiyorsanız her zaman en kaliteli ve organik olanı bulmaya özen göstermelisiniz. Salata sosu olarak çok iyi bir rol oynuyor fakat aynı zamanda çoğu rahatsızlık için de doğal bir tedavi yöntemi olarak işe yarıyor, bu yüzden en iyi çeşidini almanız sizin için en iyisi olacaktır.

 

Eğer evde elma sirkesi varsa, bunun nimetlerinden faydalanmayı bilmek lazım. 1 yemek kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesinin nelere yaradığını bilmek ister misiniz?

 

1. Aç Karna Elma Sirkesinin Faydaları

 

ya%C4%9F-elma.jpg

En son yediğiniz yemeğin üzerinden 6-8 saat arası bir zaman geçti ve şimdi vücudunuz güne güçlü başlamak için gerekli olan besinleri absorbe etmeye hazır bir halde bekliyor, bu da vücut fonksiyonlarınızın düzgün çalışmasına yardım ederek, gün içinde sağlığınızı koruyor.

 

Aç karna 1 bardak su ile alınan elma sirkesi şunlara fayda sağlayabilir:

 

- Kalın ve ince bağırsağa detoks uygulayarak sindirimi kolaylaştırır. Elma sirkesi vücudun besinlerden aldığı içerikleri gaz veya şişkinlik oluşturmadan absorbe etmesini kolaylaştıran doğal bir toniktir.

 

- Toksinlerin vücuttan atılımını destekler.

 

- Lenf sistemi ve kan dolaşımını daha sağlıklı bir hale getirerek zehirli atıkları ve fazla yağı atmaya yardımcı olur.

 

- Yüksek kan basıncını ve trigliserit seviyesini düşürür.

 

- Limon suyunun özelliğine benzer olarak, vücut pHını dengeler.

 

2. Her Öğünden Önce Elma Sirkesinin Faydaları

 

kar%C4%B1n.jpg

Elma sirkesinin en iyi bilinen faydalarından birisi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Tabii ki de bunu istemediğiniz fazla kilolar için işe yarayan bir“tamamlayıcı” olarak görmelisiniz, aynı zamanda dengeli ve sağlıklı bir beslenme şekline ve düzenli spor yapmaya ihtiyacınız olacaktır.

 

- Diyetisyen size elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığını söyleyecektir.Bunun sebebi de B6 vitamini ve lesitin bakımından zengin olmasına dayanır, bunlar da vücudun bazı temel özelliklerini korurken aynı zamanda da yağ yakar.

 

- Elma sirkesinin kilo verdirici faydasını görmek için, 1 çay kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesini sağlayın ve bunu öğle ve akşam yemeğinden önce için. 10 gün aralıksız bu yöntemi uygulayın ve sonra 1 haftalık bir mola verin, daha sonra bir 10 gün daha bu doğal yöntemi uygulayın. Fakat önerdiğimiz miktarları aşmayın çünkü aşırı elma sirkesi tüketimi faydadan çok zarar getirir. Günde sadece 2 yemek kaşığı elma sirkesi tüketin!

 

3. Kötü Kokulu Bir Nefese Karşı Elma Sirkesinin Faydaları

 

surat.jpg

Hiç ağzınızda kötü bir tatla uyandınız mı? Peki nefesinizin o kadar da güzel kokmadığı dikkatinizi çekti mi? Endişelenmeyin, çünkü elma sirkesi sizin yardımınıza koşmak için burada! Bu problemden kurtulmak için şunlara dikkat edin:

 

İhtiyacınız olanlar neler?

 

½ tatlı kaşığı elma sirkesi (10 ml)

½ bardak su (100 ml)

 

Nasıl hazırlayacaksınız?

 

Elma sirkesini suyun içine karıştırın ve bu karışım ile gargara yapın. Ağzınızda yutmadan 10 saniye bekletin, tükürün ve başka bir yudum alın. Anında sonuçların farkına varacaksınız!

 

4. Akne ve Sivilceler için Elma Sirkesi

 

sivilce.jpg

Rahatsız edici aknelerden ve sivilcelerden yıldınız ve bunaldınız mı? Adet öncesi dönemlerde başınıza çok fazla mı bela oluyorlar? O zaman, elma sirkesi ile hazırlanan bu basit ve doğal tedaviyi uygulamaktan çekinmeyin. Bu harika uygulama cildinizdeki bakteri, ölü deri ve gözenekleri kapatan toksinleri yok ederken aynı zamanda cildinizi temizlemenize de yardımcı olacak.

 

İhtiyacınız olanlar neler?

 

1 yemek kaşığı elma sirkesi (20 ml)

2 yemek kaşığı su (40 ml)

 

Nasıl Hazırlayacaksınız?

 

Çok basit! Elma sirkesini ve suyu karıştırın ve bir pamuğu bu karışıma batırın.Bu pamukla sabahları ve yatmadan önce yüzünüzü silin, 10 dakika bekletin ve normal nemlendiricinizi uygulamadan önce yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...