Jump to content

Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösterecek 5 Stil Hatası...


Renan

Önerilen Mesajlar

Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösterecek 5 Stil Hatası

 

yasli-gorunen-kiyafetler.jpg

 

Genç görünebilmek, genel kanıya göre genlerimize bağlı olsa da, giyim tarzı, aksesuarlar, saç veya makyaj tercihleri de genç görünme konusunda oldukça söz sahibi. Farkında olmadan yaptığınız bu hataların çözümlerini yazımızda bulabilir, bundan böyle daha genç görünmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Çok fazla siyah giyinmek

 

Evet, siyah sizi zayıf gösterir. Ancak yaş ilerledikçe, cilt daha az ışıldar ve rengi solmaya başlar. Bu nedenle siyah giyinmek aslında cilt kusurlarının daha fazla ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

Çözüm:

 

Eğer mutlaka siyah giyinmek istiyorsanız, siyahı mutlaka canlı bir renkle kombinlemeye gayret edin. Örneğin fuşya gibi parlak renkli bir şal size canlılık katabilir. Eğer canlı renklerden hoşlanmıyorsanız, siyah ve beyazın efsanevi zıtlığından yararlanabilirsiniz.

 

Yanlış Sütyen Seçimi

 

Yanlış sütyen seçimi, göğüslerinizi olduğundan büyük, olduğundan küçük veya sarkık gösterebilir. Aynı zamanda bedeninize uymayan bir sütyen tercih ederseniz, sırtınızın yanlarından çıkan etler sizi kesinlikle çok daha yaşlı gösterecektir.

 

Çözüm:

 

Sütyen seçerken kesinlikle bedeninize tam uyan sütyenleri satın alın. Göğüslerinizi daha büyük göstermek adına küçük beden sütyen satın almak sağlığınız için oldukça zararlıdır. Her 6 ya da 8 ayda bir sütyenlerinizi değiştirmeye çalışın. Eğer sütyenlerinizin arka kısımları esnemişse ve en sona yere taktığınız kopçayı en başa takmaya başlamışsanız, sütyeninizin ömrü sona erdi demektir.

 

Boğazlı Giysiler Giymek

 

Çok soğuk havalarda kurtarıcınız olan boğazlı kazaklar, hem size sert bir hava katar, hem de kusurlarınızı saklamaya çalışıyormuşsunuz hissi uyandırır. Pek de modası kalmamış bu boğazlı giysilerden vazgeçmekte fayda var.

 

Çözüm:

 

Kollarınızın veya dekolte bölgenizin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız, ve boğazlı giysiler vazgeçilmezinizse, tercihinizi her zaman her yerde çekici olabilen kayık yakalardan yana kullanabilirsiniz.

 

Bol Kıyafetlerin İçinde Kaybolmak

 

Bol bir ceket veya kalçanızı kapatan bol bir tişört, kusurlarınızı örtmez, aksine sizi daha kilolu ve haliyle daha yaşlı gösterir.

 

Çözüm:

 

Belde biten ceketler ve çok dar olmasa da, bedeninize uyan giysileri tercih etmek sizi hem daha şık hem daha fit gösterecektir.

 

Aksesuarlarla Uyum Yakalamaya Çalışmak

 

Kıyafete uygun çanta, çantaya uygun ayakkabı veya takı bulmaya çalışırken aslında biraz eski moda görünebilirsiniz. Çünkü artık aksesuarlar arasında bir uyum yaratma çabası geçmişte kaldı. Eğer çok klasik görünmek istemiyorsanız bu uyum arayışından vazgeçin.

 

Çözüm:

 

Aksesuar konusunda artık özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Serbest tarzınızı gözler önüne sererken klasik parçaları modern parçalarla kombinleyebilirsiniz. Elbette çizgiyi aşmamakta fayda var. Daha genç görünmek adına rüküş olmak da istemezsiniz, değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...