Jump to content

7 adımda Enerjinizi Yükseltin.


denmeh1
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Zihin, insan vücudundaki enerji seviyesini etkileyen en önemli faktör. Zihinsel enerjisi yüksek olan insanların ortak özelliği; mutluluk, yüksek irade, güven ve motivasyon sahibi olmaları. Artan irade ve motivasyonla da sağlıklı beslenme gibi alışkanlıklar kazanmak mümkün. Eğer kendinizden eminseniz, yaptığınızdan da eminseniz işte o zaman yaptığınız işi başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. İşte zihinsel enerji seviyenizi yükseltmek için atmanız gereken ilk 7 adım.

Hayatınızda minnettar veya müteşekkir olduğunuz şeyleri kendinize hatırlatın. Şükran, sizi daha çok olumlu düşünceye bu sayede de zihinsel enerjinizin artmasını sağlayacak. Eğer işyerinizde eğlenemiyorsanız, işinizin olduğunu ve bir maaş kazandığınızı hatırlayıp mutlu olun. Eğer hayatınızda zorluklarla karşılaşıyorsanız, zorlukların sizi daha güçlü yapacağını hatırlayın.

Şükretme neyin önemli olduğunu size hatırlatır. Eğer trafik sıkışıklığında kaldıysanız, ailenizi hatırlayın. Trafik sadece sizi onlara ulaştıracak.

Aksiyon:

Hayatınızda minnettar olduğunuz 5 şeyi bir kağıda yazın.

 

İnsanlar doğuştan sosyal varlıklardır; insanlarla iletişim kurmak bizi mutlu eder ve enerji verir. Olumlu düşünen ve size enerji veren insanlarla zaman geçirin. Her zaman olumlu bir tonda konuşun. Bu daha olumlu düşünüp daha enerjik olmanızı sağlayacak.

Aksiyon:

Hayatınızda sürekli olumsuz düşünen insanlar var mı? Onlarla bu kadar çok zaman geçirmeli misiniz? Nasıl insanlarla zaman geçirmeyi tercih ederdiniz? Bu tür insanlarla tanışıp zaman geçirmek için bir strateji geliştirin.

İyimser düşünmek, ruhsal enerjinizi yükseltecek.

Biraz mutsuz ve halsiz hissediyorsanız, kendinizi daha olumlu düşünmeye zorlamak olumsuz ruh halini tersine çevirmenin çok iyi bir yolu. Momentumun enerji seviyeniz üzerinde somut bir etkisi var.

Eğer ruhsal enerji seviyeniz düşüyorsa bir an önce harekete geçmelisiniz; Çünkü ne kadar düşerse yükselmesi de o kadar zorlaşır. Aynı şekilde enerji seviyenizi ne kadar yüksek tutarsanız, düşmesi de o kadar zor olacaktır.

Aksiyon:

Her olayın olumlu yanlarına odaklanın. Karşınıza çıkan fırsatlardan yararlanın. Neyin ters gidebileceğini düşüneceğinize, nelerin iyi gidebileceğini düşünün.

Çoğu insan her zaman çok meşgul ve akıllarında birçok farklı şeyi tutmak zorundalar. E-posta gibi yöntemlerle, her zamankinden daha hızlı bir şekilde bilgi ediniyoruz. Hata yapmaktan kaçınmak için aklınızdakileri düzenleyin; her şeyi aklınıza kazımak zorunda değilsiniz.

Aksiyon:

Ajanda, alarm ve hatırlatıcılar yardımıyla aklınızdakileri düzenleyin.

Örneğin bir toplantı belirlediğinizde bunu ajandaya geçirin ve hatırlamak için kendinizi zorlamak zorunda kalmayın. Bir to-do listeniz olsun. Bu sayede işlerinizin bilincinde olacak ve yetiştirmekte büyük kolaylık yaşayacaksınız.

D vitamini içeren gün ışığı, cildinize ve gözlerinize iyi gelir ve enerji seviyenizi yükseltir. Ayrıca, vücudunuz ve zihniniz gün boyu uyanık olmaya alışık olduğundan, gün içinde kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Gün ışığı vücudumuza uyanık ve enerjik olması gerektiğini hatırlatır.

Aksiyon:

İşte kendinizi yorgun hissettiğinde dışarı çıkın ve güneş ışığında kısa bir ara verin.

Ailenizle ve arkadaşlarınızla zaman geçirmeyi ihmal etmeyin. Hobilerinize zaman ayırın. Bu aktiviteler sizi heyecanlandırıp motive edecektir. İşe biraz ara vermek, daha çok iş halletmenizi sağlayabilir. Eğlenmek, vücudunuza enerji seviyenizi yükselten bir etki eder.

Aksiyon:

Haftanın belirli günlerini hobilerinize ve sevdiklerinize ayırın.

Zihninizi çok yormadan tetikte tutun. Zihninize meydan okumak size enerji verecektir. Kendinizi zorlamazsanız günlük hayattan sıkılabilir veya amaçsız hissedebilirsiniz. Zihninizi tetiklemek için yeni bir beceri edinmeyi deneyin.

Aksiyon:

Günlük hayatınızda kendinizi zorlayan deneyimler yaşamaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...