Jump to content

Gaziantep'te Yazar Mustafa Armağan'a 'Atatürk' Protestosu


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

Gaziantep'te yazar Mustafa Armağan'a 'Atatürk' protestosu

 

Ramazan etkinliklerinde söyleşi vermek üzere Gaziantep'e gelen araştırmacı yazar Mustafa Armağan, Atatürk'e yönelik söylemleri nedeniyle protesto edildi. Türk Bayrağı açarak 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz, Türkiye laiktir laik kalacak, Türküz Türkçüyüz Atatürkçüyüz' sloganları atan protestocular polis tarafından uzaklaştırıldı

 

<!--Component ID : 87 --> <!--Component Order : 20 --> fft2mm7865693.jpg

 

 

<!--Component ID : 51 --> <!--Component Order : 30 --> 18 Haziran 2016

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen Mustafa Armağan, Masal Parkı’nda söyleşi yapmak için sahneye çıktığında bir grup vatandaş tarafından protesto edildi.

 

 

GRUBA ALDIRIŞ ETMEDEN KONUŞMASINI SÜRDÜRDÜ

Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki söylemleri nedeniyle protesto edildiği belirtilen Mustafa Armağan, ıslıklar ve sloganlarla susturulmaya çalışıldı. Çevik Kuvvet ekipleri, protestocu grubun etrafından çember oluşturarak güvenlik önlemi aldı. Armağan ise gruba aldırış etmeden söyleşisini sürdürdü.

 

fft31_mf7865714.jpeg

 

Bu sırada polisle grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Grup, Onuncu Yıl Marşı'nı okuyarak Türk Bayrağı açtı. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Türkiye laiktir laik kalacak, Türküz Türkçüyüz Atatürkçüyüz’ sloganları atan protestocular polis tarafından uzaklaştırıldı.

 

fft31_mf7865716.jpeg

 

Mustafa Armağan sosyal paylaşım sitesi Instagram’dan yaptığı Atatürk paylaşımları tepkiye neden olmuştu. Atatürk’ün en ünlü fotoğralarından olan ““Büyük kumandanın cephede istirahati”nin bir kurmaca olduğunu ima eden Mustafa Armağan “M. Kemal Paşa cephede uyuyakalmış diye yutturulan fotoğrafın Ankara Dikmen’de çekilen pozları ortaya çıktı” notuyla paylaşmıştı.

 

fft31_mf7865713.jpeg

 

 

Mustafa Armağan’ın paylaştığı bir diğer görsel ise 9 Haziran 1932 tarihli Serveti Fünun dergisinin kapağı olmuştu. Armağan, dönemin Başbakanı İsmet İnönü’nün İtalya ziyareti sonrası Ankara’da Atatürk tarafından kabulü esnasında çekilen ve ikilinin kucaklaşmasına ait anın görüntülendiği fotoğrafın bulunduğu kapağı “Bunu da gördük” notuyla paylaşmıştı.

 

Kaynak: Gaziantep'te yazar Mustafa Armağan'a 'Atatürk' protestosu - Posta

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çatlasa faydası yok,aklı olan beyni olan bu ülkenin Nasıl kurtarılıp kurulduğunu ,halka insanca yaşama hakkının nasıl kazandırıldığını ,özgürlük ve bağımsızlığımızı Atatürke borçlu olduğumuzu biliyor vede padişaha değil Allah'a kul olduğumuzuda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...